Lütfen bekleyin..


"AK parti" hakkında yazılar

Evet, geçen sene bugünlerde bilgisayarımın karşısına geçmiş: “Bazı Acılar Vardır ki” diye bir başlık atmış ve başlığın altını şöyle doldurmuştum: “Türkiye’de günd..
Yıllar önce, bulunduğumuz ortam mucibince birkaç arkadaşla televizyondan bir kick boks turnuvasını izliyorduk. Biliyorsunuz kick boksun kurallarından biri, tekme ve yumrukların serbest oluşudur.  Hatırla..
Zamlar gündemimize öyle bir girdi ki yıllar öncesinde bu konuyu işleyen Kemal Sunal filmleri tekrar işlenir oldu. Filmlerden pasajlar sosyal medyada yaygınlaşır oldu. Ekonomik göstergeler Kemal Sunal ..
Hayat pahalılığı tamlaması son zamanlarda iyice görünür oldu. Uzun zamandır bulunduğu ininden kafasını çıkarır oldu. Orta direk ve kısa direk ile yüzleşip yakasına yapışır oldu… ..
Hanya’yı Konya’yı görmek deyiminin anlamı; bir işin içyüzünü anlamak, aklı başına gelmek, akıllanmak demektir. Bakalım akıllanmış mıyız?Biliyorsunuz geçen hafta Konya&rsq..
Cumhurbaşkanı bildiğiniz gibi geçen cuma bir bölge turuna çıktı.  Ziyarete çeşitli anlamlar yüklendi. “Anlam yüklü bir ziyaret” denildi. Elbette anlam yü..
Tarihe postmodern darbe olarak geçen 27 Nisan 2007 e-muhtırası üzerinden tam 14 yıl geçti. Bu darbeyi de, başta 15 Temmuz darbe girişimi olmak üzere diğer tüm darbeleri de algı operasyonlarıy..
Köşe yazanların bir görevi de toplumu izlemek, toplumsal hastalıkların tespitinde ve acil vakalarda köşelerindeki 112 butonuna basmaktır. Böylece yazarlar, toplumsal hastalıkların tedavisine katkı sağ..
Amirallerin bildirisiyle ilgili yazılar okumaktan sıkılmışsanız buyurun buradan devam edelim…                  Köşe yaz..
Anlatılır ki, hayatı boyunca hastalanmamış, dert-keder görmemiş tek insan Firavun imiş. Öyle olsa da sonrasında ebedul-abidin dertlere duçar olduğunu unutmamak lazım.  Hastalanmadığı, musibetlere ma..
Evet, reşit. Çünkü AK Parti hükümeti mer’i hukuka göre on sekiz yaşını bitirmiş, on dokuz yaşından gün almaktadır. Yani artık ergindir, gelişimini tamamlamıştır. İyiyi köt&..
Çocukluğumun önemli bir bölümü Turgut Özal'lı yıllara denk gelir. Zam kelimesi ile de ilk kez o dönemde tanışmıştım. Öncesinde zam kelimesinin bizde karşılığı “Ğal&acir..
100 yıl öncenin emperyalist (galip)güçleri İngiltere ve Fransa’nın sınırlarını çizdiği, sistemlerini belirlediği ve işbaşına getirdiği işbirlikçilerinin bize dayattığı batı taklit&cce..
’Mutlak hükümranlık (mülk) elinde olan Allah Yüceler yücesidir. Ve onun her şeye gücü yeter’’ -Mülk Suresi: 1-        ..
Son zamanlarda bir sürü gazeteci, siyasetçi ve yazar tarafından dile getirilen ve birbirlerini suçlayan konuşmalar, yazılar havada uçuşuyor. Her ağızdan, "FETÖ seni kullanmış..
Yeni kurulacak olan partiler AK Parti'ye ne kadar zarar verir? Uzun süredir kurulacağı söylenen iki partinin propagandaları yapılmaktadır. Belediye seçimlerinde AK Parti'nin aldığı oylar bellidir..
Ahlaksızlık artık küreselleşti.  Üç boyutlu olarak başta Batı’yı, dolayısıyla bütün dünyayı kasıp kavurmakta. Bizler de nasibimizi fazlasıyla almaktayız. Ü&cce..
Ahlaksızlık artık küreselleşti.  Üç boyutlu olarak başta Batı’yı, dolayısıyla bütün dünyayı kasıp kavurmakta. Bizler de nasibimizi fazlasıyla almaktayız. Ü&cce..
15 Temmuz 2016 da ABD ve İsrail destekli FETÖ eliyle yaptırılan darbe ve işgal girişimi, ALLAH’u Teâla’nın o gece insanımızın kalbine bahşettiği iman, cesaret ve sêkinet sonucu, halkın tekbir..
Bazı belediyelerin eski yönetimin borçlarını açıklamaları doğru bir davranıştır. Bütün kurumların kendi gelir ve giderlerini aylık olarak şeffaf bir şekilde halka ilan etmeleri gerekir. Son g..
Bugün dünya üzerinde Müslümanlar söz sahibi olmadıkları için, Müslümanlar sürekli baskıya ve sömürülmeye maruz kalıyorlar. İslam coğrafyasında yaşanan b&..
Nazi Almanya’sı ve Mussolini İtalya’sı uygulaması benzeri “Andımız”, 23 Nisan 1933’te Reşit Galip tarafından yazıldı ve Cumhuriyet 10. yılını doldururken 23 Nisan 1933 sabahı çocuklar..
Pazar günü yapılan seçimlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk turda rahat bir şekilde kazanarak yeni sistemin ilk Cumhurbaşkanı oldu.Milletvekili seçimlerinde ise karmaşık bir tablo ortaya çı..
24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği seçimlerine 2 gün kaldı. Seçime girecek parti ve adaylar seçmene giderek kendilerini anlatıyor ve ikna etmey..

RSS
© 2021 - Batman Basın
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=