Lütfen bekleyin..


"Irak" hakkında yazılar

Gelin beraber dünyanın bir röntgenini çekelim…Bir zamanlar Roma İmparatorluğu vardı, Bizans İmparatorluğu vardı. Pers İmparatorluğu vardı. Osmanlı imparatorluğu vardı.  İmparatorluğun, bi..
1980 yılında başlayan ve 8 yıl süren İran-Irak savaşının son yılında, hem İran askerlerini hem de kendisine karşı olan Halepçe halkını tamamen imha etmek isteyen Irak diktatörü Saddam Hüseyin, ..
Ölümün Sessiz Çığlığıydı Halepçe… Bundan tam 30 yıl önce yani 16 Mart 1988 sabahı… Mazlumlar keskin bir elma kokusuyla uyandılar. Bu kokunun kaynağı için herkes dışa..
  Açlık ve yalnızlıkla tehditler insani değil ve insan onurunu kamçılayan bu tehditler, ancak ayrışmayı ve düşmanlığı körükler. Tıpkı barış iddiasında bulunanların barışı katleden eylem ..
Gerçekten bize ne olduğunu bilen, anlayan var mı?        Eski Türk filmlerinde başaktör başına yediği darbeyle hafızasını kaybeder, hiç kimseyi tanımazdı. An..
Irak Kürdistanı'nda referandum yapıldı. Dünyanın sonu da olmadı. Eğer komşu ülkeler bu bölgeyi ateşe vermezlerse, doğrusu her şey eskisi gibi de devam edecektir. %70’in üzerinde bir kat..
      Amerika, büyük şeytan görevini her yerde ve her zaman  layıkıyla yürütmeye çalışıyor. “Şeytan insanları günaha ve yanlışa sürükler. Ondan son..
25 Eylül’de Irak Kürdistanı'nda referandum yapılacak mı? Oradaki halktan başka hemen herkesin büyük bir şiddetle karşı çıktığı bu referandum kararı beraberinde büyük bir &cc..
Önceki yazımı (Halep’çe ağıt) okuyanlar, ümmetin vahdetten uzak kaldığı için bedeller bir bir ödediğini ve ödeyeceğini ima etmiştik. Bu imaların gerçekleştiğini artık tek te..

RSS
© 2021 - Batman Basın
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=