Güncel:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
46 küstah adam

Bugün saat:10.30’de Batman Petrol Lisesi’nde Sivil Savunma Günü nedeniyle muhtemel bir yangın, deprem ve doğal afetlere karşı hazırlıklı olmak ve bu konuda öğrencilerin tecrübe kazandırmak amacıyla yangın ve doğal afetler tatbikatı yapıldı.

Batman Petrol Lisesi Müdür, Öğretmenler, Öğrenciler, Batman Sivil Savunma Arama ve Kurtarma Birliği ile Milli Eğitim Müdürlüğü ve Belediyeye bağlı İtfaiye ekiplerin ortaklaşa yaptığı tatbikatta ambulansın tatbikatın bitiminde gelmesi dikkat çekti. Sınıflarda yangın nedeniyle mahsur kalan 2 kişi şişme çadır açılıp üstüne atlamaları sonucu kurtarıldılar. Tatbikat sırasında üst katlarda mahsur kalan öğrenci başarıyla tahliye edilirken, yangın merdivenlerini kullanan öğrencilerde kısa sürede tahliyeleri sağlandı.  

Tatbikat sonrasında Batman Sivil Savunma Arama ve Kurtarma Birliği, Belediye'ye ait itfaiye ekipleri ve tüm katılımcılara teşekkür eden Batman Petrol Lisesi Müdürü M.Şirin Ashi, 28 Şubat 1959 yılında 28 Şubatın savaş gerisinde kalan insanlara yardım etmek amacıyla tüm dünyada sivil savunma günü ilan edildiğini hatırlatarak, “Tabi şuanda sivil savunma kurumlarının isimleri değiştiği için ‘Afet Koordinasyon Müdürlüğü’ kuruldu. Öğrencileri depreme, yangın ve doğal afetlere karşı hazırlıklı olmaları, bilinçlendirilmeleri için tüm ildeki kurum müdürleri katılımıyla tatbikat gerçekleştirildi. Afet Koordinasyon Müdürlüğü, İtfaiye Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nün organize ettiği güzel bir tahliye tatbikatı gerçekleştirildi. Özellikle Van depreminden sonra öğrencilerin bu tür olaylara karşı bilinçleneceklerine inanıyorum” şeklinde konuştu. (M. Sait Çelik-İLKHA)

 

 

 

 

 


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
E-Posta
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×