Lütfen bekleyin..​"Ruhsal sorunlarda erken çözüm önemli"

20 Eylül 2018, 13:52 - Okunma: 3837

Batman Bölge Devlet Hastanesi bünyesinde Çocuk Psikiyatri Servisi Uzman Doktor Binay Kayan Ocakoğlu, ruhsal sorunlarda erken çözüm önemli olduğunu söyledi.

Batman Bölge Devlet Hastanesi Çocuk Psikiyatri Servisi Uzman Doktor Binay Kayan Ocakoğlu, ruhsal sorunlar hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Çocuk ve ergen hastalarda görülebilecek davranış, düşünce, duygu ve bunlarla ilişkili sorunların değerlendirilmesi, tanının konması ve tedavinin uygulanmasının hedeflendiği Çocuk Psikiyatri ve Ergen Servisi Batmanla birlikte bölgeye hitap ederek yoğun bir şekilde hizmet veriyor.

Serviste verilen hizmetlere ilişkin bilgilendirmede bulunan Ocakoğlu, "Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Polikliniğimizde, çocuklarda ve gençlerde görülebilecek davranış, düşünce, duygu ve bunlarla ilişkili sorunların değerlendirilmesi, tanının konulması ve gerekli tedavinin uygulanması hedeflenmektedir. Başlıca çocukluk çağında sık karşılaşılan zeka geriliği ve ilişkili sorunlar, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, karşıt olma karşı gelme bozukluğu, davranış bozukluğu, konuşmada gecikme, kekemelik ve diğer konuşma ve iletişim bozuklukları, otizm ve otizm ile ilişkili sorunlar, okul reddi, ayrılma anksiyetesi bozukluğu, obsesif kompulsif bozukluk, panik bozukluğu gibi kaygı bozuklukları, depresif bozukluk ve manik depresif bozukluk gibi duygudurum bozuklukları, şizofreni ve benzeri psikotik bozukluklar, travma sonrası stres bozukluğu, fiziksel, duygusal ve cinsel istismar, madde kullanımı, tik bozukluğu, yeme bozuklukları, genel tıbbi duruma bağlı ruhsal sorunlar ve benzeri durumlarda gerekli değerlendirme ve müdahaleler yapılmaktadır. Ruhsal sorunlarda erken çözüm önemlidir." dedi. (Mehmet Sait Çelik –İLKHA)

Valilikten 'şarbon' açıklaması

Valilikten 'şarbon' açıklaması

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler
Batman Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi sıra alma işlemlerinde yaşanan yoğunluk ..
Batman Bölge Devlet Hastanesi (BBDH) Başhekimlik görevine getirilen Op. Dr...
Batman'ın Sason ilçesinde 50 yatak kapasiteli devlet hastanesinin temel..
Batman’da doktor eksikliğinden dolayı kanser hastalarının sıkıntılarına dik..
Batman'da onkolog bulunmadığı için şehir dışına gitmek zorunda kalan ve..
Batman Sağlık ve Çevrecilik Derneği (SAĞ-ÇEV) Yönetim Kurulu Başkanı Sıtkı ..

RSS
© 2019 - Batman Basın
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=