Lütfen bekleyin.."İş dünyası ne kadar donanımlı olursa ihracat o kadar yüksek olacaktır"

17 Kasım 2018, 15:42 - Okunma: 754

Batman Ticaret İl Müdürü Şehmus Kalkan, ihracatı artırmadaki yolun iş dünyasının doğru ve hızlı bilgiye ulaşabilmesinden geçtiğini kaydetti.

İhracatı artırmak için yeni yatırımlara, iş adamlarını cesaretlendirmeye ihtiyaç olduğunu söyleyen Batman Ticaret İl Müdürü Şehmus Kalkan, ihracatı artırmadaki yolun iş dünyasının doğru ve hızlı bilgiye ulaşabilmesinden geçtiğini belirtti.

Batman Ticaret İl Müdürü Şehmus Kalkan, ihracatı artırmak, desteklemek ve yardım alınabilecek ofisler hakkında sanayici, tüccar, esnaf ve sanatkârlara yönelik Ticaret Bakanlığının uzman kadroları tarafından Batman’da bir bilgilendirme toplantısı yapılacağını belirtti.

Kalkan, konusunda uzman kişilerin katılımıyla düzenlenecek toplantının bu ayın 20’sinde Batman Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonunda yapılacağını ifade etti.

Kalkan, "Ticaret Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) birlikte yürüttüğü ‘İhracat Destek Ofisleri İşbirliği Protokolü’ imzalanmıştır. Bakanlık olarak hedeflerinin ihracatı KOBİ'lerden başlayarak bütün iş dünyasına yaymak olduğunun bilinmesinde fayda görüyoruz. Buna bir anlamda ihracat seferberliği de diyebiliriz, iş dünyasının tüm aktörlerini bu seferberlik içinde görmek istiyoruz." dedi.

"İhracatı artırmanın yolu iş dünyasının doğru ve hızlı bilgiye ulaşabilmesinden geçiyor"

İhracatı artırmak için yeni yatırımlara, iş insanlarını cesaretlendirmeye, teşvik etmeye ihtiyaç olduğunu vurgulayan Kalkan, "İhracatı artırmanın yolunun iş dünyasının doğru ve hızlı bilgiye ulaşabilmesinden geçtiğini unutmayalım. İhracat destek ofisleri, bakanlığımız ile sürekli iletişim içinde olacak. Bakanlığımızın uzman kadrolarının bilgi ve donanımları en etkin ve hızlı bir şekilde öncü olmaya çalışacaklardır. İş dünyamız ne kadar donanımlı ve bilgili olursa ihracat artış hızı da o kadar yüksek olacaktır. Sadece ihracatı yüksek illerde değil, ihracatı artma potansiyeli bulunan illerde de bu ofislerin açılması için çalışmalar yapılmaktadır. Asıl amaç ihracatçı olmayan ya da çok az ihracatı olan sanayici, tüccar, esnaf ve sanatkârlarımızı cesaretlendirmek ve teşvik etmektir." ifadelerini kullandı.

"İhracatı artırmak gerekir"

Kalkan, konuşmasının devamında şunları söyledi: "Ticaret Bakanlığının çalışma ve talimatları doğrultusunda ihracatı KOBİ'ler, esnaf ve sanatkârlar yoluyla tabana yaymaya ve katma değeri yüksek, markalaşmaya, tasarıma ve teknolojiye dayalı ihracatı artırmak gerektiğine inanıyoruz. Bu nedenle de sanayici, tüccar, esnaf ve sanatkârlar için 20 Kasım tarihinde saat 09.15’te Batman Sanayi ve Ticaret Odasının konferans salonunda Ticaret Bakanlığına bağlı uzmanlar tarafından bir bilgilendirme semineri düzenlenecektir." (İLKHA)

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler
Batman basınıyla biraraya gelen MÜSİAD şube başkanı Aladdin İraz, "İli..
HÜDA PAR Batman İl Başkanı Davut Şahin, alışveriş merkezleri ve market zinc..
​İnşaat sektörünün durma noktasına geldiğini belirten Batmanlı emlakçılar, ..
Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Batman Şubesi 5. Olağan Genel ..
Batman'da çeşitli kamu kurumlarında 6 ay süre ile çalıştırılmak üzere i..
​Batman Ticaret İl Müdürü Şehmus Kalkan, tüketicilerin yaptıkları alışveriş..

RSS
© 2019 - Batman Basın
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=