Lütfen bekleyin.."Etkili Din Görevlisi Eğitim ve Gelişim" semineri düzenlendi

06 Ocak 2019, 15:17 - Okunma: 8197

Batman'da imam hatiplerin daha etkili bir din hizmeti sunabilmeleri amacıyla "Etkili Din Görevlisi Eğitim ve Gelişim Programı" semineri düzenlendi.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından imam hatiplerin cami cemaati, mahalle halkı ve toplum üzerindeki saygınlık ve örneklik özelliklerini geliştirerek daha etkili bir din hizmeti sunabilmeleri amacıyla Batman'da görev yapmakta olan imam hatiplere yönelik "Etkili Din Görevlisi Eğitim ve Gelişim Programı" semineri düzenlendi.

Batman İl Müftülük Konferans Salonunda Türkiye İlahiyat Tedrisatına Yardım Eden Dernekler Federasyonu (TİDEF) koordinesi ile İl Müftülüğünce düzenlenen ve gün boyu süren seminer, Mehmet Emin Terece Cami İmam Hatibi Havzullah Kavak'ın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

İl Müftü Vekili Ahmet Duran'ın açılış konuşmasından sonra program koordinatörü ve TİDEF yetkilisi Şaban Karaköse'nin konuşmaları ile devam etti.

İmamların hizmet anlayışlarını geliştirmek amacıyla bu seminerlerin verildiği söyleyen Karaköse, "Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından 2000'li yıllardan itibaren imamlarımızın hizmet anlayışlarını geliştirmek, sundukları din hizmetini çeşitlendirmek, böylece cami cemaati ve bilhassa mahalle halkı üzerindeki saygınlık ve etkisini artırmak amacıyla çeşitli eğitim ve projeler yürütülmektedir. 2014 yılından beri TİDEF'in desteği ile il müftülükleri tarafından 'Etkili Din Görevlisi Eğitim ve Gelişim Programları' seminerleri düzenleyerek merkezi camilerde görev yapan imam hatiplerin vizyon, misyon, bilgi, becerilerini geliştirmeyi, moral ve motivasyonlarını yükseltmeyi amaçlamaktayız." dedi.

Program, Haseki Abdurrahman Gürses Eğitim Merkezi Müdürü Osman Egin'in "Din Dili ve İletişim" konulu sunumuyla devam etti. Egin, işin özünün, kendini, muhatabını, Rabbini ve kitabını tanımak olduğunu söyledi.

Tekirdağ İl Vaizi Hüseyin Öresin'in "Cami Merkezli Eğitim Etkinlikleri" konulu sunumuyla devam eden programda Öresin, "Mevcut görev alanlarımız olan hutbe, vaaz, cami dersleri ve yaz Kur'an kurslarına ilaveten ders halkaları, gençlik-aile sohbetleri ile din hizmetini cami dışına çıkarmamız gerekiyor." ifadelerini kullandı.

İstanbul Emekli Vaizi Mahmut Topbaş da "Davet ve İrşatta Hazreti Peygamberin Örnekliği" konulu sunum yaptı.

"Çocuk ve Gençlerle Dini İletişim" konulu sunum yapan Eğitimci-Yazar Ahmet Çağlayan ise "Çocukların ve gençlerin hatalarını bulmaktansa, olumlu davranışlarını desteklemeliyiz. Çocukların ve gençlerin olumlu-olumsuz gelişimi yetişkinlerin onların alan ve sınırlarına saygı göstermesiyle olur. Unutmamalıyız ki, gençlik; geleceğimizin hazinesinin anahtarıdır." şeklinde konuştu.

Seminer, katılımcılara "Etkili Din Görevlisi" adlı kitap ve katılım belgelerinin takdimi ile son buldu. (Mehmet Sait Çelik –İLKHA)

AK Parti belediye başkan adayı hayatını kaybetti

AK Parti belediye başkan adayı hayatını kaybetti

AK Parti belediye başkan adayı hayatını kaybetti

AK Parti belediye başkan adayı hayatını kaybetti

AK Parti belediye başkan adayı hayatını kaybetti

AK Parti belediye başkan adayı hayatını kaybetti

AK Parti belediye başkan adayı hayatını kaybetti

AK Parti belediye başkan adayı hayatını kaybetti

AK Parti belediye başkan adayı hayatını kaybetti

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler
Kur'an Nesli Platformu'nun her yıl "Ağustos Ayı Namaz Ayı"..
​Batman İmam Hatip Der Başkanı Davut Başaran, velileri, çocuklarının gelece..
Batman'da hafızlık eğitimi almak isteyen imam hatip öğrencileri, Kur..
Batman’ın Kozluk ilçesinde PKK tarafından katledilen Şenay Aybüke Yalçın..
Batman Erdemli Eğitimciler Cemiyeti Başkanı Kenan Çaplık, öğrencilerin bu s..
2018 YKS Batman sözel birincisi olan imam hatip mezunu Zikra Aslan, YKS'..

RSS
© 2019 - Batman Basın
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=