Menü

Batman Basın

Geri Dön

“İlkeli ve tarafsız haber özgür basınla mümkün olabilir”

23 Temmuz 2018, 20:55

Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Batman Medya Mensupları Cemiyeti, ilkeli ve tarafsız haber anlayışının ancak özgür basınla mümkün olabileceğini belirtti.

24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımlayan Batman Medya Mensupları Cemiyeti (BAMMED), gazetecilerin ‘Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutladı.

Yayımlanan mesajda, “24 Temmuz 1908 tarihinde Türkiye basınında sansürün kaldırılmasının 110. Yılını kutladığımız ‘Gazeteciler ve Basın Bayramı’ özgür basının önemini bir kez daha ortaya koymuştur. Tarih göstermiştir ki yöneticilerin ve gücün emrinde çalışan basın, yalan yanlış haberler ile halka en büyük zararı vermiştir. Toplumun doğru bilgilendirilmesi, haber yaparken kişi hak ve özgürlüklerinin korunması, ilkeli ve tarafsız haber anlayışı ancak özgür basınla mümkün olabilir.” denildi.

Mesajın devamında şu ifadelere yer verildi: “Gece gündüz demeden haber peşinde koşan, kamuoyuna en hızlı ve objektif bir biçimde haber ulaştırma telaşında olan, halkın gözü, kulağı ve sesi basın mensubu kardeşlerimizin bu özel gününde Batman Medya Mensupları Cemiyeti olarak yerel ve ulusal bütün meslektaşlarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutlar çalışmalarında başarılar dileriz.”

Kaynak: HÜR24 Haber

Yorumlar (0) Yorum Ekle

© 2019 - Batman Basın

Normal Siteye Dön