Lütfen bekleyin..


Muhammed Günay

Yıkılmış Bir Ülke Ya da Sinekten Yağ Çıkarmak

21 Ekim 2015, 10:28 - Okunma: 2273

          Aslan, Kurt ve Tilki arkadaş olmuşlar. Av partisi yapmışlar. Bir ceylan, bir tavşan ve bir de keklik yakalamışlar. Aslan, avladıkları hayvanların paylaşımını kurttan istemiş. Kurt kendinden emin bir tavırla demiş ki; padişahım siz bizim liderimizsiniz. Ceylan size, tavşan bana, keklikte bu pis tilkiye olsun. Bu taksimden hoşlanmayan aslan bir darbe ile kurdu yere sermiş. Ardından tilkiden taksim görevini istemiş. Tilki demiş ki, sayın kralım ceylan sizin sabah kahvaltınız olsun. Tavşan öğle yemeğiniz olsun. Keklikte sizin akşam yemeğiniz olsun. Bu taksimden çok hoşlanan aslan tilkiye demiş ki, bu adaleti nereden öğrendin.” Tilki kurdun düz olmuş kuyruğundan öğrendim” demiş.

        Hayvanlar dahi geçmişten ders çıkarırken, insanlar ibret almıyor. En aptal hayvan olarak kabul edilen eşek bile tehlikeli bir yoldan geçmişse bir daha o yolu kullanmıyor. Ama biz her defasında aynı yolu kullanıyoruz. “Mü’min bir delikten iki defa ısırılmaz.” -Hadis-i Şerif- Ama biz Müslümanlar her defasında aynı delikten ısırılıyoruz ve sürekli başkalarını suçluyoruz. Yani yılan suçludur. Niye bizi ısırıyor. Hal bu ki yılanın işi ısırmaktır.

        İslam beldelerinde Müslümanlar çeşitli sebeplerden dolayı çatışmaya girerler. Büyük katliamları gerçekleştirirler. Ondan sonra kafirlerden yardım isterler. Kafirler de büyük bir zevkle yardıma gelirler. Tarih tekerrürdür. Selahaddin-i Eyyubi’nin torunları birbirlerine galip gelmek için Haçlılardan ve Moğollardan yardım isterler. Kudusü yardım karşılığında Haçlılara verirler. Afganistan, Irak, Libya, Mısır, Suriye ve daha niceleri aynı durumdadır. Komşusuyla başı sıkışan ABD’den yardım istiyor. Halkın içinde ki bir kısım insanlar başka devletlerle işbirliği yapıyor. Kendi devletlerini yıktıkları gibi halklarını da muhacir yapıyorlar. En büyük suçlu kimdir? En büyük suçlu halkını yıllarca sömürüp onlara hiçbir hak vermeyen baştaki diktatörlerdir.

        Irak: Saddam Hüseyin ve önceki liderler Irak halkını ezdiler. Onlara hiçbir hak vermediler. Onları öldürdüler. Hapislere attılar. Halk öyle bir hale geldi. Kurtuluşu yılanda aradı ve yılana sarıldı. Yılana sığınan kurtulur mu? ABD, İsrail, Rusya v.b. kime fayda vermiş ki bize fayda versin. Ermeniler Kürt halkını dedelerinin katili olarak biliyorlar. Onlardan intikam almanın yolunu arıyorlar. Fırsat ayaklarına gelmiş. Hem de Kürt olduklarını iddia eden insanların yardımıyla.

        Afganistan: uzun süre Ruslara karşı savaştı. Sonra birbirlerine düştüler ve savaştılar. Bunların bir kısmı ABD’den yardım istedi. Onlarda Afganistan’ı işgal ettiler ve yüz binlerce insanını öldürdüler. Kadınlarını askerleri için zindanlara koydular. Ne memleket kaldı. Ne mal, ne can ne de namus hepsi gitti. Libya, Mısır, Tunus, Cezayir, Türki devletler, Bosna Hersek v.b. bütün İslam beldeleri aynı yolla işgal edildiler.

        Suriye: Esed ailesinin zulmü altında inleyen halk perişandı. ABD, İsrail ve diğer hain devletler Suriye’yi ele geçirmek için plan yaptılar. Kendilerine yakın olan insanlara basit silah verdiler ve savaş uçaklarına karşı direnmelerini istediler. Halkın büyük bir kısmı hicret etti. Halk şunu gördü. Bu savaş Suriye halkının kurtuluş savaşı değildir. Savaşanların büyük bir kesimi de Suriyeli değildir. Bu savaş İslam düşmanlarının intikam savaşıdır. Yani zalim olan Esed gitse de şeriatçı veya halkçı yönetim gelmez. Yine zalim olan bir ABD uşağı gelir. İslam düşmanı olan biri geleceğine İran dostu olan biri yönetimde olsun. Daha iyi değil mi?

         Irak, Suriye, Afganistan, Libya v.b. devletlerin halkına sorun. Saddam mı? Esed mi? Yoksa şu andaki durum mu? Sizce cevap ne olur?              Kandan, gözyaşından ve vahşetten beslenenler için şu andaki durum daha faydalıdır. Sinekten yağ çıkarmak isteyenler için daha iyidir. Ama sineğin yağı beş kuruşa yaramaz. Yıkılmış, halkı kaçmış bir Suriye, Suriyelilere fayda vermez. Olsa olsa kan emicilere fayda verir. O da başlarına bela olur.

        Türkiye’yi de, Suriye gibi yapmak istiyorlar. Suriye halkı bize geldi. Biz nereye gideceğiz? Hiçbir yer yok. Kurtuluş nerededir? Kurtuluş İslam’ı isteyen HÜDA-PAR’ın etrafında kümelenmektir.

        “SAVAŞLARA KARAR VERENLERIN ÇOCUKLARI DAİMA CEPHENIN UZAĞINDADIR.” -Dr.Ali Şeriati- 

Allaha emanet olun…

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
114 gün önce
147 gün önce
148 gün önce
149 gün önce
163 gün önce
171 gün önce
178 gün önce
214 gün önce
464 gün önce
556 gün önce
599 gün önce
618 gün önce
666 gün önce
686 gün önce
692 gün önce
711 gün önce
741 gün önce
761 gün önce
807 gün önce
895 gün önce
925 gün önce
972 gün önce
1026 gün önce
1083 gün önce
1089 gün önce
1120 gün önce
1138 gün önce
1235 gün önce
1251 gün önce
1315 gün önce
1340 gün önce
1350 gün önce
1364 gün önce
1371 gün önce
1378 gün önce
1380 gün önce
1385 gün önce
1392 gün önce
1399 gün önce
1406 gün önce
1421 gün önce
1423 gün önce
1426 gün önce
1445 gün önce
1446 gün önce
1449 gün önce
1470 gün önce
1480 gün önce

RSS
© 2019 - Batman Basın
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=