Lütfen bekleyin..


Ziya Gündüz

Darbeye Karşı Durmak, Zulme Karşı Durmaktır!

20 Temmuz 2016, 18:18 - Okunma: 2494

15 Temmuz Cuma akşamı internette haber sitelerine bakarken, Askerlerin Boğaziçi Köprüsünü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsünü çift yönlü trafiğe kapattıkları haberini gördüm.  Önce belki de herkesin aklına gelen, acaba bir terör ihbarı mı var, sorusu aklıma geldi…  Biraz daha haber sitelerinde haberle ilgili bilgi toplamaya devam ettim.  Kafamda acaba bir darbe girişimi var mı diye şekillenirken, bir arkadaş telefonla arayarak Ordu darbe yapıyor, haberin var mı, demesiyle tamamen bunun bir darbe olduğunu anladım.

Darbeler, İslam’a Karşı Yapılmakta

Malum bilindiği gibi, Türkiye bir darbeler ülkesidir. Hepimiz darbelerle ilgili büyüklerimizden ve arşivlerden birçok anekdot okumuş dinlemişizdir.  Darbelerle ilgili birçok kitap kaleme alınmıştır. Zaten bizim kuşaklarda, 28 Şubat Askeri darbesini iyi biliyorlar.  Tarihte hiçbir darbeden ülkeye hayır gelmemiştir.  Darbeler özellikle, İslam’a İslami değerlere yapılmaktadır.  Darbelere karşı durmak, zulme ve zalime karşı durmaktır.  Zira eğer darbe gerçekleşmiş olsaydı, öncelikle hedefte İslami cemaatler, camialar ve kanaat önderleri olacaktı.  Sevdiğimiz hocalarımız, yazarlarımız birer birer tutuklanacaklardı. İslami bütün kazanımlarımız, İslam düşmanları, zalim darbeci komutanlar tarafından, bir gecede yok edilecekti.

Darbeye ve Zalimlere Karşı Vahdet Bilincini Kuşanmalıyız  

Bu zalimce girişimler karşısında, Müslümanlar ümmet bilinci ile hareket etmeli.

Allah bizleri mubarek Kur’an’da bu konuda sürekli uyarmaktadır.

 Allah, şöyle buyurmaktadır:

“Hep birlikte Allah'ın ipine sımsıkı tutunun ve birbirinizden kopmayın. Ve Allah'ın size verdiği nimetleri hatırlayın: Siz birbirinize düşman iken kalplerinizi nasıl uzlaştırdı da O'nun lütfu ile kardeş oldunuz; ve ateşli bir uçurumun kenarında (iken) sizi ondan (nasıl) korudu. Bu şekilde Allah mesajlarını size açıklar ki hidayet bulasınız.” (Al-i İmran, 3/103)

“(yahut) inançlarının bütünlüğünü bozarak parçalara bölünen ve her grubun yalnız kendi sahip olduğu (ilkelerle) övündüğü kimselerden olma!” (Rum,  30/32)

Sonuç

Bu darbe girişimini hafife almak, darbeye karşı çıkmamak bir nevi bu zalimlere yardımcı olmaktır.

Masum insanlara silah çekenler; şerefsiz, hain ve zalimdirler.

Bu darbeci zalimlere; kalemleriyle, sazlarıyla, sesleriyle destek olanlarda onlar gibi zalimdir darbecidir.

Son olarak, darbenin altında sadece paralel yapı yok. Onlarla birlikte hareket eden, dış güçler ve içerdeki başka hainlerde var.

Bu darbe girişimine karşı daima teyakkuz halinde olmalıyız!

Daima ilahi bağışlar içinde olunuz!

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
570 gün önce
1349 gün önce
1359 gün önce
1516 gün önce

RSS
© 2019 - Batman Basın
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=