Lütfen bekleyin..


Muhammed Günay

Kendini Kurtarmak İçin Başkasını Yakan FETÖ’cüler!

11 Eylül 2017, 22:18 - Okunma: 1302

Biliyorum sesimizi duyan yok. Duymayacaklarda. Ama yine de söyleyelim. Belki Hz. İbrahim'in, Kabe’deki seslenişini bütün aleme duyuran Allah bizim de sesimizi duyurur. Şu son dönemde altı yaş olanlar başkalarını FETÖ'cü olmakla suçlayarak kendilerini temize çıkarmaya çalışıyorlar.

     Hiç alakası olmayan yüzlerce insan FETÖ'cü olmakla suçlanarak görevlerinden atıldılar. Bunlardan bazılarını yakından tanıdığım  insanlardır. Bunlardan bir kısmı Batman Üniversitesi'nden atıldılar. Daha önceki rektör ve onun yardımcısı olan şu andaki rektör beraber çalışıyorlardı. Eski rektör FETÖ’cü olmaktan tutuklandı. Yeni rektör onun döneminde yardımcı iken kendini temize çıkarmak için belki de onun da teşviği ile Amerika'ya gezmeye giden öğretim görevlilerinden bazıları istemedikleri halde o gün ki yönetimin zorlamaları ile Pensilvanya'daki şahsi toplu olarak ziyarete gitmek ile suçlandılar ve onları ihraç ettiler. Bunlardan yakından tanıdığım Doç.Dr. Bilal Şeker hiç alakası yok yokken FETÖ’cü olmakla suçlanıp görevden atıldı. Doçentliğe kadar yükselmiş olan bu şahsı basit bir gerekçe ile atmak doğru mudur?

   Daha önceden çoğu yetkililer, bakanlar, milletvekilleri FETÖ’nün lideri ile görüşmek için, fotoğraf çektirmek için can atarlardı. Hiç alakası olmayan, hatta yaşantıları ile onlardan nefret eden kimi iş adamları bile FETÖ’nün projelerine yüz milyarlarca yardım ederlerdi. Türkçe Olimpiyatlarının sponsorluğunu yapan büyük şirketler ve onların patronları hiçbir şekilde FETÖ’yü sevmeyen insanlardandı. Ama o günkü şartlarda bütün ihaleler bunların yetkilerinde idi. Adamlar ihaleleri kazandıkları halde ihaleleri onaylanmıyordu. Bu yüzden bunlara yardım ediyorlardı. Acaba Türkçe Olimpiyatlarında sponsor olan ünlü iş adamları sorgulandı mı? Hayır. Çünkü güçleri var ve her yerde bağlantıları var. Diğer taraftan bunların mecburi olarak FETÖ’ya yanaştıklarını düşünen ağabeyleri var. Peki, Konya’nın bir ilçesinde 2 yıllık üniversiteyi kazanan bir genç doğudaki şehirden gidiyor bakıyor ki burada sadece ve sadece kalabileceği yer FETÖ’ya bağlı yurt. Bu genç ya okulu terk edecek veya da onları sevmediği halde onların yurdunda kalacak. Peki, bu genç FETÖ’cü diye bir zamanlar FETÖ’nün yurdunda kalmış diye işten atılırsa doğru mudur veya çocuklarını başka bir dershane bulunmadığı için onların dershanesine gönderen insanlar FETÖ’cü olarak suçlanır işten atılırlarsa veya o çocukları orada okudukları için veya onların okulunda kaldığından dolayı işten atılırsa hak mıdır? Benim tanıdığım bir sürü insan var veya duyduğumuz nice insanlar var. Kendileri bu yapıyı sevmedikleri halde başka bir imkan olmadığından dolayı çocuklarını onların okullarına,  yurtlarına veya dershanelerine göndermek zorunda kaldılar. Halbuki devlet, bu gençlere iyi okullar, yurtlar ve dershaneler açsaydı, bu gençler FETÖ’nün mekanlarına gitmezlerdi.

        Geçenlerde bir avukat dostuma uğradım. Dedi ki şu anda adliyeden geliyorum ve daha önceden Hizbullah cemaatinden beş yıl ceza almış olan bir vatandaş FETÖ’cü olmakla suçlandı ve tutuklandı. Gerekçe telefonunda “bylock” bulunmuş. 2000 yılında FETÖ’yü polis, savcı ve hakimlerin ortaklaşa kumpasları sonucunda ceza yemiş bir vatandaştır.  

     Çocuklarına daha iyi bir gelecek sağlamak için bu yapının kurmuş olduğu kurumlara gidip gelen, çocuklarını buralara yerleştiren ailelerin suçları %10 olsa, onları buraya mahkum edenlerin suçları %90’dır. Bu millet bilmeden bunlara yanaştı. Kimisi benim çocuğum iş sahibi olur, Kimisi de onların Dershanesi, Yurdu İslami noktada çocuklara iyi ahlak veriyor. Çocukların bozulmasına engel oluyor düşüncesiyle çocuklarını gönderdiler. Bunlar FETÖ'nün asıl niyetini görünce, ondan uzaklaştılar. Ama bunları teşvik eden yöneticiler, milletvekilleri yerlerinde kaldılar. Gariban vatandaş ceza yedi. İşten atıldı. Ama milletvekili ben bilmiyordum deyip işin içinden çıktı. Bu insanlar da bilmiyordu. Bunları da bir seferliğine mahsus görmezden gelin.

       İçyüzleri ortaya çıktıktan sonra, onlarla ilişkilerini kesen vatandaşları bilmiyorlardı düşüncesi altında görerek af edin. Ama ne olursa olsun onlarla bağlarını koparmayanları ne yapıyorsanız siz bilirsiniz. Yetkililerin teşviği ile Zaman Gazetesi'ne abone olanları değil o yetkilileri cezalandırın. Müfettiş Öğretmen evine gelir, hani Zaman gazetesini göremiyorum diye müdüre çıkışır. Müdür atılır, müfettiş yerinde kalır. Müdür personele sorar. Sen sohbetlere kiminle gittin. Yardımcınla. Yardımcı müdürüm hepimiz beraber gittik  Bunun önüne geçmek gerekir. Kendini kurtarmak için başkasını suçlamak doğru değildir. Benim derdim kimseyi suçlamak değil suçsuz olanların kurtarılmasıdır.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
114 gün önce
147 gün önce
148 gün önce
149 gün önce
163 gün önce
171 gün önce
178 gün önce
214 gün önce
464 gün önce
556 gün önce
599 gün önce
618 gün önce
666 gün önce
686 gün önce
692 gün önce
711 gün önce
741 gün önce
761 gün önce
807 gün önce
895 gün önce
925 gün önce
972 gün önce
1026 gün önce
1083 gün önce
1089 gün önce
1120 gün önce
1138 gün önce
1235 gün önce
1251 gün önce
1315 gün önce
1340 gün önce
1350 gün önce
1364 gün önce
1371 gün önce
1378 gün önce
1380 gün önce
1385 gün önce
1392 gün önce
1399 gün önce
1406 gün önce
1421 gün önce
1423 gün önce
1426 gün önce
1445 gün önce
1446 gün önce
1449 gün önce
1470 gün önce
1480 gün önce

RSS
© 2019 - Batman Basın
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=