Lütfen bekleyin..Batman Arı Yetiştiriciliği Birliğinden arı yetiştiricilerine çağrı

29 Eylül 2022, 10:16 - Okunma: 229

Batman Arı Yetiştiriciliği Birliği Başkanı Çetin Doyar, kentte arıcılık faaliyetlerinde bulunan ve henüz üye olmayan herkesin her türlü imkân ve fırsatlardan faydalanmaları için Birliğe bir an önce kaydolmaları çağrısında bulundu.

Birlik çatısı altında daha güzel, verimli faaliyetler yapacaklarını belirten Doyar, Birliğin arı yetiştiricilerine önemli imkân ve fırsatlar sunacağını söyledi.

Arıcıların emeklerinin karşılığını almalarını istediklerini vurgulayan Doyar, bu yüzden güçlü bir Birliğe ihtiyacın olduğunu kaydetti.

Arıcıları bir çatı altında toplamak, yaşadıkları sorun ve sıkıntıları giderebilmek için Arı Yetiştiriciliği Birliğini kurduklarını belirten Doyar, “Türkiye’nin neredeyse tüm ilinde Arı Yetiştiriciliği Birliği varken Batman’da bir birliğimiz yoktu. Biz arıcılar bu eksikliği fark ettik. Bu nedenle girişimlerde bulunup Tarım ve Orman Bakanlığına gerekli belgeleri gönderdikten sonra Batman’ımızda da Arı Yetiştiriciliği Birliğimizi kurmuş olduk. Tabi bu zaman diliminde Batman’da Arı Yetiştiriciliği Birliği olmadığı için yetiştiricilerimiz Siirt’teki Birliğe kaydoldu.” dedi.

Batman Arı Yetiştiriciliği Birliğinden arı yetiştiricilerine çağrı

Batman Arı Yetiştiriciliği Birliği Başkanı Çetin Doyar

“Arıcılarımız bir çatı altında, her türlü imkândan yararlanma fırsatı bulacaklar”

Batman genelinde arıcılık faaliyetlerinde bulunan tüm herkesin Batman Arı Yetiştiriciliği Birliğine kaydolmalarını isteyen Doyar, şöyle devam etti:

“Arıcılarımızın kendi memleketlerindeki Birliğe kaydolmalarını istiyoruz. Batman’da yapılacak tüm arıcılık faaliyetlerimize arıcılarımız dâhil olacak. Birlik olarak Batman’da florası, çiçeği, balı güzel olan yöremizde arıcılarımızın emeklerinin karşılığını almalarını istiyoruz. Arıcılarımız bir çatı altında bir araya geldiklerinde her türlü imkândan yararlanma fırsatı bulacaklar. Birliğe üye olmayan tüm arıcılarımızı Birliğe kayıt yaptırmalarını bekliyoruz. Birlik çatısı altında daha güzel, verimli faaliyetler yapılacağına inanıyoruz.”

“Arıcılarımızı Birliğimize davet ediyoruz”

Birliğin arıcılara çok güzel imkan ve faydasının dokunacağına işaret eden Doyar, “Arıcılarımızın ferdi olarak yapamadıkları birçok faaliyet Birlik çatısı altında yapılabilir. Damızlık ana arı yetiştiriciliği, seminer gibi eğitimler, yüksek yaylalarda konaklama imkânlarının sağlanabilmesi, arıcılarımıza kredi temin etmek, şeker temini sağlama ile birlikte birçok sorun ve sıkıntıları birlikte halledeceğimize inanıyoruz. Bu yüzden güçlü bir birliktelikle arıcılarımızı Birliğimize davet ediyoruz.” ifadelerini kullandı.(İLKHA)

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
ÇEVRE Kategorisindeki Diğer Haberler
Çukobirlik Pamuk, Yerfıstığı, Yağlı Tohumlar Dicle Tarım Satış Kooperatifi ..
Batman’da geçimlerini tarımla sağlayan köy sakinleri ikinci ürün olarak ekt..
Batman'da dede yadigârı tohumlardan yetişen ve tamamıyla doğal yollarla..
Batman'da son yıllarda önemli tarımsal ürün haline gelen fıstık hasadın..
Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesinin hayvanları..
Batman'da çiftçilerin önemli geçim kaynaklarından biri olan mısır hasad..

RSS
© 2023 - Batman Basın
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=