Lütfen bekleyin..


Yazarlar

Herkesin yüzü, gözü, boyu, rengi farklı olduğu gibi; yemek yeme adabı, giyinme tarzı, yürüyüş şekilleri ya da bakış açısı, kendince kırmızı çizgileri, sakinliği vesairesi de farklıdır.Her insan, Allah’ın birer mucizesi olma bahtiyarlığındadı..
Göbekli Şengör’ün hakaretleri:Dünyanın yaratılışına tesadüf diyen, Allah’a ve varlığına inanmayan, sözde Profesör ünvanlı Celal Şengör denilen bu zat bulduğu her fırsatta Kanuni Sultan Süleyman’a hakaretler eder ve devletin &cce..
Cuma günü Yeni Zelanda' da haçlı cani bir terörist, önceden planlandığı belli olan bir plan şeklinde Cuma namazının kılındığı sırada otomatik silahlarla iki camiye girip 50 Müslüman kardeşimizi katledip, bir o kadarını da yaraladı. Terörist, yaptığı bu e..
Rahman olan Allah’tan kalpten saygı duyarak korkana,İnsanlar yokken, tek başına kaldığında da Allah’tan korkana,İbadete devam edene,Geleceğe ümitle bakıp ölümden korkmayana,Rabbini razı edememekten, gücendirmekten sakınana,Günahları alışkanlık..
Güzellik; Belki de yaradılıştan gelen, insanoğlunun mayasının özsuyu… O mükemmel ötesi yaradılışın eşsizliği, yaratanın o tarifi imkânsız sanatıyla bütünleşince, dile geliyor” güzellik” her haliyle. Rabbim; yağmur gibi yağdırdı, isimlerinin..
Sözlükte “büyüklük” anlamına gelen kibir, tevazuun karşıtı olarak “kişinin kendini üstün görmesi ve bu duyguyla başkalarını aşağılayıcı davranışlarda bulunması” demektir;Kibir, şeytan'a ait bir &oum..
Bi navê Xweda ê Rehman Rehîm. Selat u selamên Xweda li ser Pêxemberê me Hz. Mihemmed (silavên Xweda li ser bin) u al u eshab temamê bawermenda be. Diz û Xwedîyê Malê Bibin Yek Gâ Di Kûlekê Derdi..
Her ağzını açan Hak, Adalet, Barış, Özgürlük, Demokrasi, İnsan Hakları… İstediğini ve bunun için mücadele ettiğini söylüyor. Ama icraatlara baktığınızda: Adaleti yargıya dönüştürmüşler; ağızlarında küfür, ellerinde sila..
Irak Kürdistanı'nda referandum yapıldı. Dünyanın sonu da olmadı. Eğer komşu ülkeler bu bölgeyi ateşe vermezlerse, doğrusu her şey eskisi gibi de devam edecektir. %70’in üzerinde bir katılım ve %92’den fazla bir kabul oyuyla seçim süreci tamamlandı..
İslam’ı söylemek mi etkili yoksa yaşa(t)mak mı?Hayatı bir güreş minderine benzetirsek, orada kazanmak, yenmek için rakibimize karşı yapacağımız her hareket, saldırı, savunma kısacası davranışlarımızı helal ve haram olarak tasavvur edersek; kazanmak için her şey mubaht..
Bu yılın başında Umman Evkaf Bakanlığı’nın şahsıma davetine icabet etmek üzere İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Doha aktarmalı Katar havayollarına ait bir uçakla yola çıktık. Uçakta yaklaşık dört saatlik bir yolculuk yapacağımızı öğre..
Biliyorsunuz ülkede “Kur’an bize yeterdir. Kur’an’da zaten her şey var.” diyen bir kesim vardır. Yazımın başında benim de onlardan biri olduğumu belirterek devam edeyim; yıllar önce cezaevi koridorunda beyaz takkeli, sakallı bir gence rast gelmiştim. Ona hemen..

RSS
© 2022 - Batman Basın
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=