Lütfen bekleyin..Rektör Demir: Kazanılan beceriler temel değerlerle donanmalı

15 Kasım 2022, 16:05 - Okunma: 1505

Batman'da ortaokul-lise öğrencilerine gönüllü ders verilmesini amaçlayan Akademisyen - Öğrenci Buluşmaları İş Birliği Protokolü kapsamında ziyaretler devam ediyor.

Hasankeyf Beşir Tutuş Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Beşiri Anadolu Lisesi’ni ziyaret eden Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, "Günümüzde Gençlerin Sahip Olması Gereken Beceriler" başlıklı bir sunum yaptı.

Akademisyen-Öğrenci Buluşmalarının amaçlarından ve kapsamından bahsederek konuşmasına başlayan Rektör Demir, bu buluşmalar ile öğrencilerin geleceğine yön vermede bir fener görevi görmek ve yollarını aydınlatmaya çalıştıklarını söyledi.

Çözüm odaklı iletişim kurmanın öğrencileri doğru sonuçlara götüreceğini anlatan Rektör Demir, "Hedeflerinize ulaşıp kalıcı başarı elde etmek istiyorsanız, bunun yolu çözüm odaklı fikirler üretmektir." dedi.

İçinde bulunduğumuz yüzyılda tüm dünyada yaşanan değişimlerin yarattığı etkilerden bahseden Demir, "Değişen dünya şartlarından nasibini alan eğitim sistemimiz ve onun ana unsuru olan okullarımız, diğer tüm alanlar da olduğu gibi değişen ve dönüşen dünyanın ortaya çıkardığı yeni koşullardan doğrudan ve derinden etkilendi." dedi.

Günümüz becerileri ile geçmiş yüzyılların becerilerini kıyasladığımızda bugünün gençlerinin becerilerinin çok daha karmaşık bir hal aldığını söyleyen Demir, "Bu karmaşıklığa sebep olan temel etkenin fert olarak hayatımızın tüm alanlarında meydana gelen değişim hızının çok yüksek olması ve negatif yöne çeken alışkanlıklardır." ifadelerini kullandı.

Günümüzde sahip olunması gereken becerilerin öğrenme ve yenilik, yaşam ve kariyer, bilgi, medya ve teknoloji olarak sıralanabileceğini belirten Demir, "Bu becerilerin kazanılması önemli ancak yeterli değil." dedi.

Demir, bu becerilerle birlikte insanın evrensel, yerel, maddi, manevi, mesleki, ahlaki, tüm milli değerleri kapsayan ve kuşatan bir olgunlaşma, gelişme, ilerleme ve değişimle de donanması gerektiğini vurguladı.

Buluşma, Demir’in öğrencilerden gelen soruları cevaplamasının ardından sona erdi.(İLKHA)

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler
Batman'a düzenlenen mesleki eğitim çalıştayında konuşan Milli Eğitim Ba..
Öğretmenlerin hak ettiği değeri görmediğini savunan Eğitim-Bir-Sen Batman Ş..
Batman Üniversitesinin ev sahipliğinde 16-17 Mayıs tarihlerinde ikincisi ge..
İTTİHADUL ULEMA bünyesinde eğitim gören 54 kız öğrenci, düzenlenen törenle ..
Batman'da İslami sivil toplum kuruluşları, siyonist işgal rejiminin sal..
Batman Oduncular Sitesi Yatılı Erkek Kur'an Kursunda düzenlenen törende..

RSS
© 2023 - Batman Basın
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=