Lütfen bekleyin..Muhtarlar Aile Okulu Projesi eğitimlerine katıldılar

23 Ocak 2023, 16:25 - Okunma: 1836

Ailelerin farklı eğitimlerle çok yönlü desteklenmesi amacıyla Millî Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ‘Aile Okulu’ projesi kapsamında Batman'daki muhtarlara verilen eğitim devam ediyor.

Millî Eğitim Bakanlığının hayata geçirdiği "Aile Okulu Projesi" kapsamında aile içi iletişim yönetimi, teknoloji kullanımı, ahlaki gelişim, stres yönetimi, sağlıklı beslenme, çevre ve ilk yardım gibi birçok konuda muhtarlara verilen eğitim devam ediyor. Batman Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonu'nda gerçekleşen ‘Aile Okulu’ eğitimini İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran ziyaret etti.

Aile Okulu Eğiticisi Ömer Çiftçi tarafından muhtarlara verilen eğitim ile aile eğitimini tamamlayan muhtarlara konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran konuşmasında aile eğitiminin önemine dikkat çekti.

Kurtaran, “Ailelerin farklı eğitimlerle çok yönlü desteklenmesi; aile içi ilişkiler, ev yönetimi ve çocukların davranış yönetimlerine rehberlik edilmesi amacıyla Millî Eğitim Bakanlığımız tarafından başlatılan ‘Aile Okulu’  projesinin amacı geleceğimiz olan çocuklarımızı her türlü tehlike ve bağımlılığa karşı korumaktır. Bu kapsamda anne velilerimizin ağırlıklı olarak almasını arzuladığımız eğitimleri okullarımızın önemli bir stratejik ortağı olan siz mahalle ve köy muhtarlarımızın da bu eğitimden faydalanması için planlama yapıldı.” Dedi.

Ülkemizin aydınlık yarınlarını inşa edecek olan çocuklarımızın eğitim gördüğü okulların daha sağlıklı bir eğitim ortamına kavuşturulmasının önemine değinen Kurtaran şöyle konuştu: “Ülkemizin aydınlık yarınlarını inşa edecek olan çocuklarımızın eğitim gördüğü okulların daha sağlıklı bir eğitim ortamına kavuşturulması hepimizin olduğu gibi mahalle muhtarlarımızın da önemli bir sorumluğudur. Biliyoruz ki eğitim ve öğretimin yapıldığı okullarımız tüm paydaşların iş birliği ile daha ileriye taşınabilir.  Sizden bir talebimiz de mahallelerinizde ve köylerinizde Aile Okulu eğitimlerinin önemini velilere anlatmanız ve bu eğitimi almayan velilerimizin kalmamasıdır.”

Kurtaran devamla, “Yine köylerimize kazandırdığımız köy yaşam merkezleri ile köylerde ikamet eden bayan vatandaşlarımıza gelişimlerine faydalı olacak, aile ekonomilerine katkı sağlayacak çeşitli eğitim imkânları sunulmakta. Köy Yaşam Merkezlerimizi tüm köylerimize yaygınlaştırma hedef ve çalışmalarımız devam ediyor, gerek aile okulu gerekse köy yaşam merkezlerdeki eğitimlere katılımların arttırılması çalışmalarımıza sunacağınız katkılarınız için şimdiden hepinize teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Kaynak: HÜR24 Haber

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler
Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, yeni eğitim-öğretim döne..
Hem gelir kapısı haline gelen 'zorunlu kıyafet uygulaması' hem de ö..
Mülakatın her türlüsüne karşı olduklarını belirten Eğitim-Bir-Sen Genel Baş..
Batman Üniversitesinin "Geleceğe Işık Tutan Gerçek Hayattan Başarı Öyk..
Batman İl Müftülüğü'nün ev sahipliğinde kız Kur’an kursu öğrencilerine ..
Batman Düşünce ve İnanç Özgürlüğü Platformu, karma eğitim dayatması ve bele..

RSS
© 2023 - Batman Basın
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=