Lütfen bekleyin..Batman Üniversitesi Kalite Yönetim Sistemi Belgesini almaya hak kazandı

01 Şubat 2023, 11:15 - Okunma: 1906

Batman Üniversitesi Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından 17-18 Ocak 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilen dış tetkik sürecini başarıyla tamamlayarak “TS EN ISO 9001: 2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi”ni almaya hak kazandı.

27 Ocak 2023 tarihinde TSE Diyarbakır Bölge Müdürlüğünde düzenlenen sertifika törenine Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir ve TSE Diyarbakır İl Müdürü Mehmet Genç katıldı.

Rektör Demir: “Bu Belge, Yaptığımız Tüm İşlerin Şeffaf, Hesap Verilebilir ve Kalite Standartlarına Uygun Nitelikte Olduğunun Belgesidir”

Sertifika töreninde konuşan Rektör Demir, “Kaliteyi kurumsal kültür haline getiren üniversitemiz uzun bir süreç sonrasında Kalite Yönetim Sistem Belgesini almaya hak kazandı. Bu başarı, üniversitemizin akademik ve idari olmak üzere tüm personeline aittir. Bu iyileştirme sürecinin ardından hedeflerimize ulaşmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Eksiklerimizi gördük, bundan sonra ne yapmamız gerektiğini biliyoruz. Batman Üniversitesi olarak her geçen gün daha iyiye ve mükemmele ulaşmak için çalışıyoruz. Üniversitemizin geleceğine dönük olan bu çalışmaya inandık ve bu doğrultuda hedefler geliştirdik. Çalışmalarımızı güne göre değil, geleceğe yönelik hazırladık ve kaliteli olanın değerli olacağı inancıyla hareket ettik.  Bu belge, yaptığımız tüm işlerin şeffaf, hesap verilebilir ve kalite standartlarına uygun nitelikte olduğunun belgesidir. Kalite standartlarımızı daha da yükseltmek ve belirlediğimiz hedeflere ulaşmak için gereken çalışmaları yürütmeye devam edeceğiz.” dedi.

TSE Diyarbakır İl Müdürü Mehmet Genç ise bu süreçte Batman Üniversitesinin heyecanını gördüklerini ifade ederek, “Tetkik sürecinde güzel uygulamalar ve güzel kurgulanan çalışmalar gördük. Ben inanıyorum ki Batman Üniversitesi her geçen gün daha iyi noktalara gelecek. Bu süreçte özveriyle çalışan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından TSE Diyarbakır İl Müdürü Mehmet Genç, “TS EN ISO 9001: 2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi”ni Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir’e takdim etti.

Kaynak: HÜR24 Haber

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler
Cep telefonu başta olmak üzere aşırı dijital ekran kullanımının öğrencileri..
Peygamber Sevdalıları Vakfı Siyer Yarışması Komisyonu Başkanı Hamdin Aslan,..
Haziran ayında gerçekleştirilecek olan LGS ve YKS için öğrencilere önemli t..
Yaklaşık 100 binlere dayanan bir öğretmen açığının olduğunu belirten Batman..
Üçüncü Uluslararası Bilişim Kongresi, Batman Üniversitesi ev sahipliğinde 2..
Batman Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi bünyesinde 'Uygulama ve Ara..

RSS
© 2024 - Batman Basın
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=