Lütfen bekleyin..Batman Üniversitesi yeni bir sempozyuma hazırlanıyor

05 Ağustos 2022, 16:30 - Okunma: 901

Batman Üniversitesinde “Türkçenin Yabancı Dil Olarak Öğretiminin Bugünü ve Yarını” sempozyumunun hazırlıkları devam ediyor.

Batman Üniversitesi ev sahipliğinde 7-9 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek olan sempozyum, Türk Dil Kurumu, Batman Belediyesi ve Yunus Emre Enstitüsünün iş birliği ile düzenleniyor.

Batman Üniversitesi Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezinin (DİLMER) girişimleriyle düzenlenen sempozyumla Türkçenin yabancı dil olarak öğretimiyle ilgili yapılan çalışmalara akademik bir tartışma ortamı yaratmak, Türkçenin öğretimiyle ilgili yaşanılan sorunlara çözüm üretmek ve bu alanda gelecekte yapılabilecek faaliyetlere ilişkin konular değerlendirmeye alınacak.

Sempozyum ile ilgili açıklamalarda bulunan Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, Batman Üniversitesinin ev sahipliğinde ve ortaklığında düzenlenen her çalışmanın çıktılarının katma değer yarattığını dile getirdi.

Türkçe'nin yabancı dil olarak öğretiminde standartların oluşması, güncel sorunlar, ders materyallerinin yeterliliği, kültürel duyarlılık ve kültürler arası iletişim, uluslararası öğrencilerde Türkçe ve Türkiye algısı gibi birçok başlıkta konunun ele alınacağını anlatan Rektör Demir, sempozyumda sunulan bildirilerin kitap haline getirileceğini söyledi.(İLKHA)

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler
“TRC3 Bölgesinde Genç İstihdamının Teşviki Teknik Destek Projesi” kapsamınd..
Batman Üniversitesinde "Bilgiyi Enerjiye Dönüştüren Üniversite" T..
Mevcut eğitim sistemi müfredatının sevgi ve merhametten yoksun, saygısız, m..
28-29 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek sempozyumda, Batman şehri beşer..
​Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Sivas Cumhuriyet Üniv..
Velilerin ve öğrencilerin her sene olduğu gibi bu sene de imam hatip lise v..

RSS
© 2022 - Batman Basın
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=