Lütfen bekleyin..Kur'an için meydanlara inen Müslüman Halk: “Allah'a ve Kur'an’a canımız feda olsun”

23 Ocak 2023, 11:02 - Okunma: 127

"Kur'an-ı Kerim yakma" eylemi, Batman'da on binlerce Kur'an aşığı tarafından lanetlendi, mitinge katılan yediden yetmişe Müslüman halk Kur’an için canımızı vermeye hazırız dedi.

Sözde bir siyasetçinin Türkiye'nin İsveç'teki büyükelçilik binası önünde "Kur'an-ı Kerim yakma" eylemi, Batman'da on binlerce Kur'an aşığı tarafından lanetlendi, mitinge katılan yediden yetmişe Müslüman halk Kur’an için canımızı vermeye hazırız dedi.

Kur'an Nesli Platformu öncülüğünde Batman'da, İsveç'te Kur'an-ı Kerim'in yakılmasından dolayı "Kur'an-a sahip çık" temasıyla büyük bir miting düzenlendi. Mitinge Batman ve çevre il ve ilçelerden yediden yetmişe on binlerce Kur’an muhafızı katıldı.

Her yaştan kadın ve erkek on binlerce kişi yapılan konuşmaları dinledi, günün anlamı ile ilgili söylenen ilahilere eşlik etti. Alandan sık sık, “ Xweda! Xweda! Ey Xweda ! Ev can ji boy te feda, Kur’an ! Kur’an! Ey Kur’an ev can ji boy te qurban” nidaları yükseldi.

Mitinge katılanlar İLKHA muhabirine konuştu.

“Kafirlerin bu tür eylemleri Müslümanların uyanmasına vesile oluyor”

Abdulvahap Yıldız, “Kafirleri lanetliyoruz. Bugün biz bunlara karşı çıkıyoruz. Çünkü Müslümanlar buradadır. İslam Dini yücedir. Kimse onu küçük düşüremez. Kafirler çoktur ama mağluptur. Galip olanlar Müslümanlardır.  Kafirlerin bu tür eylemleri Müslümanların uyanmasına vesile oluyor. Çünkü Müslümanlar uykudadırlar. Müslümanlar vahdeti ortaya koymalıdır. Rabbimiz Kur’an ve iman gölgesi altında vahdeti nasip etsin. Bu program İslam’ın büyük bir nimetidir. Müslümanlar bir araya gelmektedir. Güzel bir nimettir. Birlik olunup küfre karşı büyük zaferler kazanılabilir. “ifadelerini kullandı.

"İstedikleri kadar çırpınsınlar yine de İslam galip gelecektir"

Bedrettin Şen, “Öncelikle burada toplanan bütün din kardeşlerime canı gönülden teşekkür ediyorum. Allah hayırlarını kabul etsin.  Buna canı gönülden inanıyorum ki ; İslam galip gelecektir. Allah-u Teala bunu vadetmiştir. İslam galip gelecektir. İstedikleri kadar çırpınsınlar yine de İslam galip gelecektir. Programı düzenleyenlerden Allah razı olsun. Sonuçta din kardeşlerimizin birliğine ve beraberliğine vesile olduğu için düzenleyen ve katkı sağlayanlardan Allah razı olsun.” dedi.

"Kur’an-ı Kerimimize saldıranlar bunu iyi bilsinler ki , kimse Kur’an’ı yok edemez"

Mehmet Sait Yıldız, “Allah’ın izniyle bugün küfrün yok olacağı gün olacaktır. Kur’an-ı Kerimimize saldıranlar bunu iyi bilsinler ki , kimse Kur’an’ı yok edemez. Bu nedenle çocuklarımız ve gençlerimiz Kur’an-ı hıfz etmekle muhafız olacaklar.  Allah- u Teala onları perişan etsin. Müslümanların birlik ve beraberliğini muhafaza etsin.” şeklinde konuştu.

"Kafirler İslam’ın düşmanıdırlar"

Mehmet Başdemir, “Bu gavurlar Kur’an-ımızı yakıyorlar. Bu gavurlara başkaldırıp onlara tepki amaçlı geldik buraya. Parmaklarımızı, bulduğumuz yerde onların gözüne sokacağız.  Buradakilerin hepsi bizim kardeşimizdir. Fakat kafirler asla. Kafirler İslam’ın düşmanıdırlar. Allah hepsinden razı olsun.” diye belirtti. 

“Bu saldırılara en büyük cevabımız Kur’an'ı hayatımıza tatbik etmektir”

Kur’anın hükümlerinin hayatımızın her alanında olması gerektiğini belirten M.Selami Altun, “Bugün mübarek kitabımız Kur’an-ı Kerim'e sahip çıkmak için buraya geldik. Elhamdülillah toplumun her kesiminden mitinge iştirak edildi. Bu Kur’an tüm Müslümanlarındır. Onları temsil ediyor. Bizi Rabbimize ulaştıran ve kendisinde şüphe olmayan kitabımızı Allah-ü Tela muhafaza edecektir.  Biz de sahip çıkmalıyız ki, Allah’ın rızasını kazanalım ve ak bir yüzle ahirette onun huzuruna çıkalım. Bu saldırılara en büyük cevabımız Kur’anı hayatımıza tatbik etmektir. Yoksa sadece sloganlarla bu iş olmaz. Kur’anın hükümleri hayatımızın her alanında olmalı. Evimizde, sokağımızda, ticaretimizde olmalı ki kurtuluşa erebilelim. Rabbim buraya gelenlere Kur’an-ı şefaatçi kılsın. Allah kabul eylesin.” İfadelerini kullandı.

“Gerektiği zaman Kur’an için canımızı da seve seve veririz”

Yakup Nart, “Bugün Kur’an için toplandık burada. Belki şu an yaptığımız ufak bir şeydir. Elimizden bu geliyor. Ama zalimler şunu unutmasınlar, emin olsunlar ki gerektiği zaman canımızı da seve seve veririz. Oraya gitmeye imkânımız yok belki bunu yapamıyoruz, ama gün gelirse Allah’ın izniyle bu yolda canımıza da veririz. Sabrımızı zorlamasınlar. Müslümanlar daha bitmedi. Allah’ın izniyle zafer inananlarındır, zafer Müslümanlarındır. Kafirler de cehennemin dibine gidecektir. ”dedi.

"Allah’n izniyle onlara ders verecek yeni  Fatih’ler  yetiştireceğiz"

Ailesiyle birlikte mitinge geldiğini belirten Yusuf adlı vatandaş ise, “Kur’ana sahip çıkmak için binlerce insanla birlikte mitinge geldik. Ailelerimizi de yanımıza aldık. Onlar Kur’an-ı Kerim'e saygısızlık ve düşmanlık ededursun, bizler yeni nesiller yetiştiriyoruz. Allah’n izniyle onlara ders verecek yeni  Fatih’ler  yetiştireceğiz.” ifadelerini kullandı.

"İnşallah buradaki mitingimiz ümmetin uyanışına vesile olur"

Mazlum Fidancı, “Diyarbakır’dan katılıyorum. Bizler vazifemiz olarak Kur’an’a hakareti kabul etmediğimizi bildirmek için geldik. Hamd olsun. Bu manada bir çaba ve gayret sarf ettik. Rabbim inşallah kendi katında kabul eder. İnşallah buradaki mitingimiz ümmetin uyanışına vesile olur. Tüm dünyada tepkilerin gelmesine vesile olur.” Diye konuştu.

“Kur’an’a uzanan bütün eller kırılsın”

Zeynep Önal, “Buraya Kur’anı  muhafaza için ve tepkimizi göstermeye geldik. Zalimler istemese de Allah nurunu tamamlayacaktır. Bunu burada herkese göstermeye geldik. Biz Kur’an’a kalkan olup kendimizi siper edeceğiz. Onlar bizim Kur’an’ımızı yakarlarsa bizi karşılarında bulacaklar ve buna asla izin vermeyeceğimizi söyleyeceğiz ve buna müdahale edeceğiz.  Bu amaçla buradayız. Hazreti İbrahim (as.) ‘ın ateşine bir damla su taşıyan karınca misali safımızı belli edeceğiz ve sesimizi yükselteceğiz. Rabbim kendisi için kabul buyursun. Kur’an’a uzanan bütün eller kırılsın. Uzanan bütün diller cayır cayır yansın. Onlar kendi ateşlerine daha çok odun taşıyorlar. Bizler de onların yanışını izleyeceğiz.” diye konuştu.
Mitinge katılan yaşlı kadınlardan Vehbiye Avcı, Kaside Çiftçi  ve Sevil Aktaş ta  Kur’an yapılan saldırıyı  kabul etmediklerini belirterek Kur’an yakma saldırısını  telin ettiler. Kız ve erkek çocukları da mitinge Kur’an niçin geldiklerini ifade etti.

Hüseyin Salman : “Buraya gelmemin sebebi  Kur’anın yakılma olayıdır. Buradan tüm dünyaya sesleniyorum. Kur’an-ın yakılmasına sessiz kalmayın. “

Diyarbakır’dan geldiğini söyleyen Ramazan  El, “Kur’an’ı yakmışlar. Mitinge geldik. Bu zulümdür ve Allah’a karşı gelmektir."

Omuzunda çocuğuyla mitinge katılan İlyas Zengin, “Buraya, Kur’an-ı Kerim'e hakaret eden ve onu yakan  insana haddini bildirmek ve Kur’an'ın yalnız olmadığını göstermek için bu alandaki insanlarla alana akın ettik." (İLKHA)

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
GÜNCEL Kategorisindeki Diğer Haberler
Batman'ın Kozluk ilçesine bağlı Bekirhan beldesinde iki katlı bir ev ve..
Batman'ın Sason ilçesine bağlı köy yolları kar yağışı nedeniyle kapandı..
Batman'da uyuşturucu satıcılarına yönelik yapılan operasyonda, 37 kilo ..
Batman Ticaret Ve Sanayi Odası (BATSO) Başkanı Abdulkadir Demir, yerel ve u..
Su tesisat ustası olarak başladığı mesleğe 1998 yılında Su Sayaçları Tamir,..
Batman Valisi Ekrem Canalp basın ziyaretleri kapsamında Batman Basın Konsey..

RSS
© 2023 - Batman Basın
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=