Lütfen bekleyin..BAMMED: Basın, halkın ve haklının sesi olmalı

10 Ocak 2021, 15:16 - Okunma: 19703

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle mesaj yayımlayan BAMMED Başkanı Özcan, basının her zaman halkın ve haklının sesi olması gerektiğini belirtti.

Batman Medya Mensupları Derneği Başkanı Mehmet Salih Özcan, "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" münasebetiyle kutlama mesajı yayımlandı.

“Basın güçlendirilmeli”

Basının halkla yöneticiler arasında köprü görevi gördüğünü, önemli bir misyona sahip olduğunu vurgulayan Batman Medya Mensupları Cemiyeti (BAMMED) Başkanı Mehmet Salih Özcan, “Toplumu bilgilendirme adına her türlü zorluklara katlanarak kamusal hizmet sunan basın çalışanları meslektaşlarımın "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" nü kutluyorum. Basının daha da güçlenmesi için yetkililerin sorun ve sıkıntıları önemseyip gerekli adımları atmasını temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

“Basın, halkın sesi olmalı”

Basının halkın ve haklının sesi olması gerektiğini, böyle bir misyonu üstlenen basının çok büyük bir misyonu yükleneceğini vurgulayan Özcan, “Güçlü gazeteci, güçlü basın kuruluşunun tesisini sağlamaktadır. Toplumun gelişimi ve kalkınma süreci de basın çalışanlarının desteği ile daha hızlı olmaktadır. Gazeteci meslektaşlarımız memleketimizin sorunlarını, ihtiyaçlarını, taleplerini yetkililere ve kamuoyuna aktaran ve sorunların çözümünde önerileriyle toplum mekanizmasının daha sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olmakta; tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan basın mensuplarının toplumsal kalkınmanın, gelişmenin sağlanmasında önemli yeri vardır.” şeklinde konuştu.

“Mesai saati yok”

Açıklamasının sonunda Özcan, şöyle devam etti, “İletişim ve buna bağlı olarak etkileşim sürecinin belirleyici olduğu günümüzde gazetecilik, insanlara haber ve bilgi akışı sağlama gibi çok yönlü bir misyonu içermektedir. Mesai mefhumu gözetmeden topluma haber ve bilgi akışı sağlamak gibi bir misyonu üstlenmiş olan değerli meslektaşlarımın '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyorum.” dedi. (İLKHA)

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler
Batman Bağımsız Gazeteciler Derneği Başkan ve üyeleri, ASKON Batman Şubesi’..
Batman Bağımsız Gazeteciler Derneği’ne ziyarette bulunan HÜDA PAR Batman Me..
Batman Bağımsız Gazeteciler Derneği İlk Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. Tek..
Batman Bağımsız Gazeteciler Derneği Başkan ve üyeleri, yeni eğitim öğretim ..
Batman Bağımsız Gazeteciler Derneği Başkan ve yönetim kurulu üyeleri, TPAO ..
ASKON Batman Şube Başkanı Mehmet Selman Nasıroğlu ve Başkanvekili Ramazan B..

RSS
© 2023 - Batman Basın
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=