Lütfen bekleyin..


Yazarlar

Osmanlı'nın son dönemlerinden günümüze kadar milyonlarca insanı olumsuz etkileyen darbeler ülke insanının tamamında hem psikolojik hem de ekonomik sıkıntılara düçar etmiş, büyük mağduriyetlere, unutulmaz acılara neden olmuş, olmaya da devam ediyor...
Göbekli Şengör’ün hakaretleri:Dünyanın yaratılışına tesadüf diyen, Allah’a ve varlığına inanmayan, sözde Profesör ünvanlı Celal Şengör denilen bu zat bulduğu her fırsatta Kanuni Sultan Süleyman’a hakaretler eder ve devletin &cce..
Cuma günü Yeni Zelanda' da haçlı cani bir terörist, önceden planlandığı belli olan bir plan şeklinde Cuma namazının kılındığı sırada otomatik silahlarla iki camiye girip 50 Müslüman kardeşimizi katledip, bir o kadarını da yaraladı. Terörist, yaptığı bu e..
Rahman olan Allah’tan kalpten saygı duyarak korkana,İnsanlar yokken, tek başına kaldığında da Allah’tan korkana,İbadete devam edene,Geleceğe ümitle bakıp ölümden korkmayana,Rabbini razı edememekten, gücendirmekten sakınana,Günahları alışkanlık..
Güzellik; Belki de yaradılıştan gelen, insanoğlunun mayasının özsuyu… O mükemmel ötesi yaradılışın eşsizliği, yaratanın o tarifi imkânsız sanatıyla bütünleşince, dile geliyor” güzellik” her haliyle. Rabbim; yağmur gibi yağdırdı, isimlerinin..
Sürekli darbeler ve ekonomik krizlerle boğuşan Türkiye bir türlü ekonomik istikrarı yakalayamıyor.En son 2013 yılında ekonomide güzel bir zirve yakalandı.  Milli geliri 951 milyar dolara, fert başına milli geliri de 12.594 dolara çıkardı. Zenginlikte hissedil..
Bi navê Xweda ê Rehman Rehîm. Selat u selamên Xweda li ser Pêxemberê me Hz. Mihemmed (silavên Xweda li ser bin) u al u eshab temamê bawermenda be. Diz û Xwedîyê Malê Bibin Yek Gâ Di Kûlekê Derdi..
100 yıl öncenin emperyalist (galip)güçleri İngiltere ve Fransa’nın sınırlarını çizdiği, sistemlerini belirlediği ve işbaşına getirdiği işbirlikçilerinin bize dayattığı batı taklitçiliği, bize ancak yoksulluk, huzursuzluk ve esaret getirdi.  &..
Irak Kürdistanı'nda referandum yapıldı. Dünyanın sonu da olmadı. Eğer komşu ülkeler bu bölgeyi ateşe vermezlerse, doğrusu her şey eskisi gibi de devam edecektir. %70’in üzerinde bir katılım ve %92’den fazla bir kabul oyuyla seçim süreci tamamlandı..
Emekçiler...Allah Resulü (s.a.s), kendisini ve sahabeyi Tebük seferi dönüşünde karşılayan Sa'd bn. Muaz'ın ellerinin nasırlaştığını görünce; "ellerin neden nasırlaşmış Sa'd?" diye sordu.Sa'd (r.a), "çocuklarmın b..
Bu yılın başında Umman Evkaf Bakanlığı’nın şahsıma davetine icabet etmek üzere İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Doha aktarmalı Katar havayollarına ait bir uçakla yola çıktık. Uçakta yaklaşık dört saatlik bir yolculuk yapacağımızı öğre..
Aile için en çok bilinen tanım şudur: “Aile, toplumun en küçük yapı taşıdır.” Ben aileyi şöyle tanımlıyorum; aile, toplumun tohumudur. Öyleyse tohum kelimesinin de biyolojik tanımlamasına bakalım. Tohum, bir dış kaplama içine alınmış, iyi b..

RSS
© 2021 - Batman Basın
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=