Lütfen bekleyin..


Yazarlar

Geçen gün bir arkadaşımla konuşurken, konuşmanın bizleri götürdüğü yerde bir tespit ortada oluşuverdi. Ve SüphanAllah dedim, bu tespiti oluşturan kelimeler ne kadar da yerinde bir cümle oluşturdu dedim. Onun etkisinde kalmış olmalıyım ki o güzellikleri ..
Göbekli Şengör’ün hakaretleri:Dünyanın yaratılışına tesadüf diyen, Allah’a ve varlığına inanmayan, sözde Profesör ünvanlı Celal Şengör denilen bu zat bulduğu her fırsatta Kanuni Sultan Süleyman’a hakaretler eder ve devletin &cce..
Cuma günü Yeni Zelanda' da haçlı cani bir terörist, önceden planlandığı belli olan bir plan şeklinde Cuma namazının kılındığı sırada otomatik silahlarla iki camiye girip 50 Müslüman kardeşimizi katledip, bir o kadarını da yaraladı. Terörist, yaptığı bu e..
Rahman olan Allah’tan kalpten saygı duyarak korkana,İnsanlar yokken, tek başına kaldığında da Allah’tan korkana,İbadete devam edene,Geleceğe ümitle bakıp ölümden korkmayana,Rabbini razı edememekten, gücendirmekten sakınana,Günahları alışkanlık..
Güzellik; Belki de yaradılıştan gelen, insanoğlunun mayasının özsuyu… O mükemmel ötesi yaradılışın eşsizliği, yaratanın o tarifi imkânsız sanatıyla bütünleşince, dile geliyor” güzellik” her haliyle. Rabbim; yağmur gibi yağdırdı, isimlerinin..
TDK: Yobaz, bir düşünceye, bir inanca aşırı ölçüde bağlı olan (kimse).Yobazlık ise; yobaz olma durumu, yobazca davranış.Yobazlığın temelini taassup duygusu oluşturur. Bu da kişinin sevdiği ve nefret ettiği şeylerde aşırılığa kaçması ve kendi bildiklerini tar..
Bi navê Xweda ê Rehman Rehîm. Selat u selamên Xweda li ser Pêxemberê me Hz. Mihemmed (silavên Xweda li ser bin) u al u eshab temamê bawermenda be. Diz û Xwedîyê Malê Bibin Yek Gâ Di Kûlekê Derdi..
Her ağzını açan Hak, Adalet, Barış, Özgürlük, Demokrasi, İnsan Hakları… İstediğini ve bunun için mücadele ettiğini söylüyor. Ama icraatlara baktığınızda: Adaleti yargıya dönüştürmüşler; ağızlarında küfür, ellerinde sila..
Irak Kürdistanı'nda referandum yapıldı. Dünyanın sonu da olmadı. Eğer komşu ülkeler bu bölgeyi ateşe vermezlerse, doğrusu her şey eskisi gibi de devam edecektir. %70’in üzerinde bir katılım ve %92’den fazla bir kabul oyuyla seçim süreci tamamlandı..
İnsanı değerli kılan veya değerini ortaya çıkaran bariz iki olgu vardır:a) İlahi düsturlarb) Hayatta oluşan ihtiyaç, kriz ve musibetlerİlahi düsturlar herkesi bağlar ve bütünü kendi arasında ikiye ayırır:1) İnanan2) İnanmayanÖrneğin Kalem sur..
Bu yılın başında Umman Evkaf Bakanlığı’nın şahsıma davetine icabet etmek üzere İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Doha aktarmalı Katar havayollarına ait bir uçakla yola çıktık. Uçakta yaklaşık dört saatlik bir yolculuk yapacağımızı öğre..
Zamlar gündemimize öyle bir girdi ki yıllar öncesinde bu konuyu işleyen Kemal Sunal filmleri tekrar işlenir oldu. Filmlerden pasajlar sosyal medyada yaygınlaşır oldu. Ekonomik göstergeler Kemal Sunal filmlerini tekrar gösterime soktu. Ekonomik göstergeler bize geriyi g&..

RSS
© 2021 - Batman Basın
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=