Lütfen bekleyin..


"ABD" hakkında yazılar

Evet, geçen sene bugünlerde bilgisayarımın karşısına geçmiş: “Bazı Acılar Vardır ki” diye bir başlık atmış ve başlığın altını şöyle doldurmuştum: “Türkiye’de günd..
12 Eylül 1980 askeri darbesinin üzerinden 41 yıl geçmesine rağmen toplumda bıraktığı derin iz, travma ve zulümlerin yansımaları devam ediyor.  O karanlık dönemde yaşananların ülkeye v..
ABD ve NATO’nun Afganistan’da mağlup olmasını sindiremeyen ABD kuklası kesimler, ABD’nin mağlubiyet ve rezil olmasını örtbas etmek için her fırsatı kullanarak İslam’a saldırmaktan geri..
Her zaman medyanın bir sihirbaz olduğunu söylerim. Bugün sosyal medyada şöyle bir videoya rast geldim; bir futbol sahası… Kalenin doksan diye tabir edilen noktasına bir levha asılmış, futbolcu friki..
Çin’in Vuhan kentinde Aralık 2019 da ortaya çıkan ve kısa sürede yayılarak dünyayı tehdit eden coronavirüs salgınının 10 Mart 2020’den beri ülkemizde görülmesiyle b..
24 Temmuz sansürün kaldırılması günü olan ‘24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı geçen hafta kutladık. Lakin aslında sansür hiçbir zaman kaldırılmadı. İttihad ve Ter..
15 Temmuz 2016 da ABD ve İsrail destekli FETÖ eliyle yaptırılan darbe ve işgal girişiminin üzerinden 5 yıl geçti. ALLAH’u Teâla’nın o gece halkımızın kalbine verdiği iman, cesaret ve s&..
Katar yatırımlarına düşmanlık yapan muhalefet, Avrupa ülkelerinden yapılan yatırımlara hiçbir dönemde ses çıkarmamıştır. Devletlerin kendi aralarında yapmış oldukları eğitim- askeri ve diğer ..
Geçenlerde gazetemiz yazarlarından Abdulhalim Velioğlu ile birlikteydik…İlk kez karşılaşmış, tanışmıştık. Ama sanki yıllar öncesinden tanışmış gibiydik… Birikimine ve okuma azmine karşı hayr..
"Memleketin HÜDA PAR'a İhtiyacı Var" temasıyla geçtiğimiz Çarşamba günü Ankara Ulus'ta bulunan Atatürk Spor ve Sergi Sarayı'nda HÜDA PAR’ın 4'ün..
Tarihe postmodern darbe olarak geçen 27 Nisan 2007 e-muhtırası üzerinden tam 14 yıl geçti. Bu darbeyi de, başta 15 Temmuz darbe girişimi olmak üzere diğer tüm darbeleri de algı operasyonlarıy..
Dünyada nice katliam ve soykırım yapan sömürgeci devletler, yaptıklarını gizleyip diğer devletlerin yaptıkları katliamları, o devletleri kendilerine boyun eğdirsinler diye kullanmaktadırlar. Amaç &o..
Geçen hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararı ile Türkiye, uzun süredir tepki gösterilen ve aileyi tahrip eden İstanbul Sözleşmesi’nden çekildi.Şimdi bu durumda bize dü..
Osmanlı'nın son dönemlerinden günümüze kadar milyonlarca insanı olumsuz etkileyen darbeler ülke insanının tamamında hem psikolojik hem de ekonomik sıkıntılara düçar etmiş, bü..
Sürekli darbeler ve ekonomik krizlerle boğuşan Türkiye bir türlü ekonomik istikrarı yakalayamıyor.En son 2013 yılında ekonomide güzel bir zirve yakalandı.  Milli geliri 951 milyar dolara..
            İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Türkiye'de yapılan 15 Temmuz darbesinin arkasında Amerika'nın olduğunu söyledi. Bu Amerika'ya yapılan en büy..
Seçimden sonra Amerika'da sular dinmek bilmedi. Bizler de evlerimizde elimizde çay, yüzümüzde mütebessim bir çehre ile olanları endişe ile izliyoruz!Müslüman &uu..
ABD'nin para birimi dolar, Türk lirasına karşı Cumhuriyetin ilanından günümüze yaklaşık 6 milyon kat değer kazandı.           Türkiye'de Amerikan Dolarının..
II. Dünya Savaşı'nın bitmesinden önce Amerika, Avrupa ülkelerini ve diğer ülkeleri dizayn etmek için Marshall planı hazırlamıştır. Savaştan dolayı büyük ekonomik sıkıntı çe..
Allah’ın gözle görülmeyecek kadar küçük ordusu Çin’in Wuhan şehrindeki siperlerinden çıktılar ve tüm dünyayı dört bir yandan kuşattılar. Gör&u..
ABD'de 03 Kasım Salı günü 59'uncu başkanlık seçimleri yapıldı ve Demokrat Parti'nin adayı Joe Biden ile Cumhuriyetçi Parti'nin adayı Donald Trump’ın yarış..
Son zamanlarda yine batıdan alınma sözleşme ve kanunlar gündeme geldi. Bu sözleşme ve kanunları sözde muhafazakar görünümlü Avrupa ve batı karşısında kompleks içinde olan &l..
           Türkiye'de özgürlük ve İnsan hakları denilince akla ilk gelen CHP ve sol zihniyetli parti ve örgütlerdir. Bunlar, Türkiye'de hep öz..
Ayasofya Camii mücadelesi de, 15 Temmuz direnişi de egemen güçler ve işbirlikçilerine karşı alınmış yüce bir zaferdir. Kararın 15 Temmuz yıldönümünden hemen önce alınması ..

RSS
© 2021 - Batman Basın
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=