Lütfen bekleyin..


"ABD" hakkında yazılar

Yine Eylül ayına yani sonbahar mevsimine diğer adıyla hazan mevsimine girdik. Nedense artık yaprakların sararmaya başladığı bu ayda içimize bir hüzün düşer. Bir başka yönden ise bu ay yine..
Geçtiğimiz hafta teşhirciliği ile dikkat çekmeye çalışan sözde bir şarkıcı müsveddesinin 4 ay önce bir konserde İmam Hatip Liselilere yönelik ağır hakareti ülke gündemin..
Müslümanlar her konuda olduğu gibi dini, içtimai ve siyasi konularda da şuurlu ve bilinçli olmalıdırlar. Maalesef Müslümanlar birçok hayati alanı ihmal ettikleri ve İslam düş..
Dün akşam birkaç kişi oturmuş sohbet ediyorduk. Eğer sohbetleriniz uzun metrajlı ise mutlaka ekonomik buhran, haksızlıklar, hukuksuzluk, yolsuzluklar, siyaset, adalet, oradan Hz. Ömer ve bir dokunuş Hz. ..
Geçtiğimiz Cuma günü 2021-2022 Eğitim Öğretim yılı karne töreni yapılarak 81 il ve 922 ilçede toplam 18 Milyon öğrenci karne aldı. Her yıl olduğu gibi protokol konuşmaları ve tö..
Mevzuyu biliyorsunuz;  Mehmed Göktaş Hoca yıllar önce 90’lı yıllarda İslami hassasiyetlerinden dolayı gözaltına alınan bir gencin başından geçenleri konu edindiği bir yazı yazmış, yazısın..
Amerîka ve AB ülkelerinde yatırım yapan yabancı yatırımcıların mülk ve mallarına el konulması şunu çok net gösterdi ki, bu ülkelere yatırım yapan iş adamları yatırımlarını akıllıca ve hız..
​Bir olaydan, bir hadiseden dersler çıkarmanın amacı önümüzü görmemiz içindir. O olaydan dersler çıkarılıp ibret aldığımızda bir dağın zirvesine çıkmamız gibi gör..
Rusya, Ukrayna işgalini 24 Şubat 2022 tarihinde başlattı. Saldırılarını 13. günde de devam ettiriyor. Bu zaman zarfında şimdilik yüzlerce ölü, bombalanan şehirler ve bir milyondan fazla Ukraynalı, kom..
Geçtiğimiz Perşembe günü sabah saatlerinden beri bütün dünya Rusya’nın Ukrayna’yı işgalini konuşuyor ve takip ediyor.Uzun süredir devam eden gerilim ve kriz sonunda iş..
Uzun zamandır ABD Müslüman ülkeler arasında şeytanlık yapıp, Müslüman ülkeleri bir biriyle savaştırıp silahlarını satıyordu ve buraları işgal ediyordu. Şu anda savaştıracağı Müslüm..
Büyük şeytan savaşın çıkması için elinden gelen bütün gücünü harcıyor. Ukrayna ile Rusya arasında savaşın çıkması için hem Avrupayı hem Ukraynayı hemde ..
Halkın, zamlardan ve hayat pahalılığından şikayet etmesi gayet normaldir. Sıkıntıyı çeken ve evine temel gıda maddeleri almakta zorlanan onlardır. Dolaysıyla onların şikayetlerini dinleyen yetkililer onlarla alay ..
Geçen hafta Çarşamba günü Birleşik Arap Emirlikleri Veliaht Prensi Bin Zayed Ankara’ya geldi. Bin Zayed, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından görkemli bir..
33﴿ Eğer insanlar tek tip bir topluluk haline gelecek olmasaydı rahmânı inkâr edenlerin evlerine (her biri) gümüşten tavan, yukarı çıkmak için kullanacakları merdivenler yapardık.﴾34..
Evet, geçen sene bugünlerde bilgisayarımın karşısına geçmiş: “Bazı Acılar Vardır ki” diye bir başlık atmış ve başlığın altını şöyle doldurmuştum: “Türkiye’de günd..
12 Eylül 1980 askeri darbesinin üzerinden 41 yıl geçmesine rağmen toplumda bıraktığı derin iz, travma ve zulümlerin yansımaları devam ediyor.  O karanlık dönemde yaşananların ülkeye v..
ABD ve NATO’nun Afganistan’da mağlup olmasını sindiremeyen ABD kuklası kesimler, ABD’nin mağlubiyet ve rezil olmasını örtbas etmek için her fırsatı kullanarak İslam’a saldırmaktan geri..
Her zaman medyanın bir sihirbaz olduğunu söylerim. Bugün sosyal medyada şöyle bir videoya rast geldim; bir futbol sahası… Kalenin doksan diye tabir edilen noktasına bir levha asılmış, futbolcu friki..
Çin’in Vuhan kentinde Aralık 2019 da ortaya çıkan ve kısa sürede yayılarak dünyayı tehdit eden coronavirüs salgınının 10 Mart 2020’den beri ülkemizde görülmesiyle b..
24 Temmuz sansürün kaldırılması günü olan ‘24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı geçen hafta kutladık. Lakin aslında sansür hiçbir zaman kaldırılmadı. İttihad ve Ter..
15 Temmuz 2016 da ABD ve İsrail destekli FETÖ eliyle yaptırılan darbe ve işgal girişiminin üzerinden 5 yıl geçti. ALLAH’u Teâla’nın o gece halkımızın kalbine verdiği iman, cesaret ve s&..
Katar yatırımlarına düşmanlık yapan muhalefet, Avrupa ülkelerinden yapılan yatırımlara hiçbir dönemde ses çıkarmamıştır. Devletlerin kendi aralarında yapmış oldukları eğitim- askeri ve diğer ..
Geçenlerde gazetemiz yazarlarından Abdulhalim Velioğlu ile birlikteydik…İlk kez karşılaşmış, tanışmıştık. Ama sanki yıllar öncesinden tanışmış gibiydik… Birikimine ve okuma azmine karşı hayr..

RSS
© 2022 - Batman Basın
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=