Lütfen bekleyin..


"AB" hakkında yazılar

Ümmet olarak içinde bulunduğumuz dağınıklık, parçalanmışlık ve perişanlığa baktığımızda içimiz kan ağlıyor. Bölgemiz ve İslam coğrafyasına baktığımızda maalesef Müslümanların birb..
Gençlerin durumu ile ilgili yazı yazmaya karar verdiğimde internetten “Gençler kimleri örnek alıyor?” diye bir araştırma yaptım ve karşıma çıkan sonuçlardan irkildim. Anket ve..
Evet, geçen sene bugünlerde bilgisayarımın karşısına geçmiş: “Bazı Acılar Vardır ki” diye bir başlık atmış ve başlığın altını şöyle doldurmuştum: “Türkiye’de günd..
17 Ağustos 1999 tarihinde yaşanan Gölcük depremi ve ardından 12 Kasım 1999’da yaşanan Düzce depremi ile ülke olarak sarsılmış ve deprem gerçeği ile yüzleşmek zorunda kalmıştık.O ..
Salgın süreci ile birlikte yaşanan kısıtlama ve kapanmalar ile üretimin aksaması sonucu ülke ekonomisinin uzun süredir zor durumda olduğu biliniyor. Bu süreçte birçok iş sektör..
12 Eylül 1980 askeri darbesinin üzerinden 41 yıl geçmesine rağmen toplumda bıraktığı derin iz, travma ve zulümlerin yansımaları devam ediyor.  O karanlık dönemde yaşananların ülkeye v..
ABD ve NATO’nun Afganistan’da mağlup olmasını sindiremeyen ABD kuklası kesimler, ABD’nin mağlubiyet ve rezil olmasını örtbas etmek için her fırsatı kullanarak İslam’a saldırmaktan geri..
Hayat pahalılığı tamlaması son zamanlarda iyice görünür oldu. Uzun zamandır bulunduğu ininden kafasını çıkarır oldu. Orta direk ve kısa direk ile yüzleşip yakasına yapışır oldu… ..
Her zaman medyanın bir sihirbaz olduğunu söylerim. Bugün sosyal medyada şöyle bir videoya rast geldim; bir futbol sahası… Kalenin doksan diye tabir edilen noktasına bir levha asılmış, futbolcu friki..
Çin’in Vuhan kentinde Aralık 2019 da ortaya çıkan ve kısa sürede yayılarak dünyayı tehdit eden coronavirüs salgınının 10 Mart 2020’den beri ülkemizde görülmesiyle b..
Son zamanlarda ülke genelinde çıkan afetlerle uğraşıyoruz. Önceki hafta Rize ve Artvin'deki sel felaketlerinin yaraları sarılmadan, 38 ilde yaşanan orman yangınlarının acısını yaşarken, Van ve Hakk&a..
24 Temmuz sansürün kaldırılması günü olan ‘24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı geçen hafta kutladık. Lakin aslında sansür hiçbir zaman kaldırılmadı. İttihad ve Ter..
15 Temmuz 2016 da ABD ve İsrail destekli FETÖ eliyle yaptırılan darbe ve işgal girişiminin üzerinden 5 yıl geçti. ALLAH’u Teâla’nın o gece halkımızın kalbine verdiği iman, cesaret ve s&..
Katar yatırımlarına düşmanlık yapan muhalefet, Avrupa ülkelerinden yapılan yatırımlara hiçbir dönemde ses çıkarmamıştır. Devletlerin kendi aralarında yapmış oldukları eğitim- askeri ve diğer ..
Günümüz dünyasında baba kelimesi çok kullanılışlı bir kelime. Gençliğin trend cümleleri baba ile başlar, baba ile sona erer. “Ne haber baba, baba büyüksün...&rd..
Geçenlerde gazetemiz yazarlarından Abdulhalim Velioğlu ile birlikteydik…İlk kez karşılaşmış, tanışmıştık. Ama sanki yıllar öncesinden tanışmış gibiydik… Birikimine ve okuma azmine karşı hayr..
"Memleketin HÜDA PAR'a İhtiyacı Var" temasıyla geçtiğimiz Çarşamba günü Ankara Ulus'ta bulunan Atatürk Spor ve Sergi Sarayı'nda HÜDA PAR’ın 4'ün..
Çocukları arasında adil olmalıdır. Hem maddi hem de manevi yönden adaleti sağlamalıdır. Bazılarına çok verip fazla ilgi gösterip bazılarını ise mahrum etmekten kaçınıp kız çocuk..
‘Rabbin, sadece kendisine kulluk etmenizi ve anne babanıza iyi davranmanızı emretti. Onlardan biri veya ikisi senin yanında yaşlanırsa onlara öf bile deme! Onları azarlama! İkisine de gönül alıcı g&u..
Ben Emir Hüseyn. Yıllar önceydi ve ben daha küçüktüm. Yine böyle bir vakitti. Vahşi Siyonistlerin, Müslümanların sessizliğinden istifade ettiği, beslendiği, güç ..
Dibé “aqlé paşi di serémedeba.”          Yani acı tecrübeler yaşamadan, gereksiz bedeller ödemeden, pişman olmadan önc..
Tarihe postmodern darbe olarak geçen 27 Nisan 2007 e-muhtırası üzerinden tam 14 yıl geçti. Bu darbeyi de, başta 15 Temmuz darbe girişimi olmak üzere diğer tüm darbeleri de algı operasyonlarıy..
Dünyada nice katliam ve soykırım yapan sömürgeci devletler, yaptıklarını gizleyip diğer devletlerin yaptıkları katliamları, o devletleri kendilerine boyun eğdirsinler diye kullanmaktadırlar. Amaç &o..
Geçen hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararı ile Türkiye, uzun süredir tepki gösterilen ve aileyi tahrip eden İstanbul Sözleşmesi’nden çekildi.Şimdi bu durumda bize dü..

RSS
© 2021 - Batman Basın
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=