Lütfen bekleyin..


"AB" hakkında yazılar

İklim değişikliği, küresel ısınma, kuraklık, artan nüfus vb. sorunlar devam ederken Aralık 2019’da Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyayı esir eden Kovid-19 salgını ve ardından 2..
Günümüzde teknolojinin gelişmesi; dijital ve mobil iletişimin yaygınlaşmasıyla yeni bir “bağımlılık” türü ortaya çıktı. “Sanal bağımlılık” veya&..
Yine Eylül ayına yani sonbahar mevsimine diğer adıyla hazan mevsimine girdik. Nedense artık yaprakların sararmaya başladığı bu ayda içimize bir hüzün düşer. Bir başka yönden ise bu ay yine..
Birkaç gün önce ölümüyle dünya gündemine oturan İngiliz Kraliçesi kimilerini yasa boğdu. Ölümü üzerine kimileri “Sultan Süleyman’a kal..
İklim değişikliği, çevre sorunları, küresel ısınma, kuraklık, artan nüfus vb. sorunlar devam ederken Aralık 2019’da Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyayı esir eden Kovid-..
Gazeteye bir yazı yazmak için bilgisayarımın başına geçerken gündem konularına da şöyle bir göz attım. Habercilerin odaklandığı iki gündem maddelerinin olduğunu gördüm. Biri ar..
Geçtiğimiz hafta teşhirciliği ile dikkat çekmeye çalışan sözde bir şarkıcı müsveddesinin 4 ay önce bir konserde İmam Hatip Liselilere yönelik ağır hakareti ülke gündemin..
Bu haftaki yazımda değerli yazar kardeşimiz Sadullah Aydın’ın “Diyarbakır’ın Fethi” ile ilgili yazmış olduğu, “Surları Aşarken!” adlı romanını ele almak istiyorum:Kitaba değinmeden..
Son yıllarda Ramazan ayında Mescid-i Aksa’ya ve Filistinlilere saldırmayı gelenek haline getiren siyonist İşgal güçleri, saldırılarına Muharrem ayında da devam etti.Ümmet olarak Muharrem ayı, A..
Bir derviş düsturu olan “yük olma, yük al” sözünü genelde siyasetçiler özellikle de seçim zamanlarında halka yönelik vaatlerinde, “Bi..
Geçen ay, 81 ilde sosyal konut projesinin detaylarının ağustosta Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verileceği söylenmişti. Önceki akşam kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı konuyla alakalı bir aç..
24 Temmuz 1908'de Anayasanın yeniden yürürlüğe girmesiyle o gün çıkan gazetelerin baskı kalıplarını sansür memurlarına vermeyi reddetmesi nedeniyle bugün, 1971 yılından beri ..
Müslümanlar her konuda olduğu gibi dini, içtimai ve siyasi konularda da şuurlu ve bilinçli olmalıdırlar. Maalesef Müslümanlar birçok hayati alanı ihmal ettikleri ve İslam düş..
Dün akşam birkaç kişi oturmuş sohbet ediyorduk. Eğer sohbetleriniz uzun metrajlı ise mutlaka ekonomik buhran, haksızlıklar, hukuksuzluk, yolsuzluklar, siyaset, adalet, oradan Hz. Ömer ve bir dokunuş Hz. ..
Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle 2020 yılında tam kapanmadan dolayı yaz Kur’an Kursları açılamadı. Geçen yıl da koronavirüs tedbirleri doğrultusunda tedbirler g&..
Geçtiğimiz Cuma günü 2021-2022 Eğitim Öğretim yılı karne töreni yapılarak 81 il ve 922 ilçede toplam 18 Milyon öğrenci karne aldı. Her yıl olduğu gibi protokol konuşmaları ve tö..
Son zamanlarda İslam’a yönelik düşmanlık ve saldırılar başta ülkemiz olmak üzere dünyanın farklı coğrafyalarında artarak devam ediyor. İslam düşmanlığının en somut projesi ile Müs..
Aralık 2019’dan beri dünyayı etkisi altına alan korona belası ile dünya çapında yaşanan kısıtlamalar, kapanmalar ve üretimin sekteye uğraması ile küresel çapta ekonomik kriz yaşand..
Ülke Müslümanları ve ümmet olarak içinde bulunduğumuz acı verici bir durumu ele almak istiyorum. Hak din mensubu olmamıza ve ALLAH’a iman edip dayanmamıza rağmen, sanki suç işlemiş..
Bilindiği üzere Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından alınan kararla ailenin korunması ve güçlendirilmesi amacıyla 1994 yılından itibaren her yıl 15 Mayıs tarihi "Aile Günü”, b..
Ali Babacan: “DEVA Partisi, önümüzdeki seçimlere kendi adıyla, kendi şanıyla, kendi logosuyla girme kararını almıştır.”            Bence de CHP ile a..
Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise ebedi azaptan kurtuluş vesilesi olan Ramazan-ı Şerif’in son ve en önemli günlerindeyiz. Kur’an tabiriyle bin aydan hayırlı Kadir gecesini barındıran günle..
Her yıl Ramazan ayının bereketinden faydalanmanın hesabını yaparken, İslam düşmanları Ramazan ayı ve bayramını bizlere zehir etmek için planlı ve kapsamlı bir şekilde düşmanlık yapmaya devam ediyorlar...
Evveli rahmet, ortası mağfiret ve sonu cehennem ateşinden kurtuluş olan, bereketleri ve hayırları içinde barındıran Ramazan Ayı’nın ikinci yarısına doğru gidiyoruz. Cehennem kapılarının kapandığı ve..

RSS
© 2022 - Batman Basın
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=