Lütfen bekleyin..


"AB" hakkında yazılar

Günlerdir gündemde CHP’deki kavgalar, gürültülü kongreleri, düşük maaşla ümüğü sıkılanemekliler, raydan çıkan faizler, sıkılaştırma politikaları sonuc..
15 Temmuz darbe girişiminden sonra "FETÖ'cülerin devlete sızma girişimlerini engellemek" iddiasıyla hayata geçirilen güvenlik soruşturmaları ve mülakat sistemi atama bekleyen ve i..
İnsanlık tarihi boyunca sürekli olarak bir kısım insan ve topluluk kendini “seçkin kesim” olarak görerek diğer insanlara ve topluluklara tepeden bakmışlardır. Bunun en bariz örneği olan ..
Öyle bir devirde yaşıyoruz ki, imtihan için gönderildiğimiz bu dünyanın imtihan dünyası olduğunu unutuyor ve dünyanın peşinden hırsla koşuyoruz.Dünyanın egemen güçleri..
Sosyal bir varlık olan insan, içinde yaşadığı toplumun kurallarına uymak zorundadır. Toplumlar ve devletler, varlıklarını devam ettirebilmek için belli kurallarla donatılmış ve belli bir düzene ihtiya&..
Son zamanlarda artan bir şekilde İslam’a, İslam’ın şiarlarına ve mukaddes değerlerine yönelik saldırılar devam ediyor. Hiçbir dönemde olmadığı kadar İslam ve Müslümanlar en ağır sal..
İmtihan için geldiğimiz şu fani dünyada Hak-batıl, İslam-küfür, iman-inkâr, tevhid-şirk ve iyilik ile kötülüğün mücadelesi kıyamete dek devam edecektir.Yüce din..
17 Temmuz 2023 günü Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in imzasıyla kamu kurumlarına “Tasarruf Tedbirleri” genelgesi gönderildi. Genelgede, deprem kaynaklı maliyetler haricinde tüm ..
Başta İsveç olmak üzere, Norveç ve Danimarka gibi ülkelerde artık adet haline getirilen Kur’an’a yönelik saldırı, hakaret ve yakma olaylarını tel’in etmek amacıyla Peygamber..
Bu Pazar yoğun gündemden uzaklaşarak pazarlık birkaç mesele paylaşmak istiyorum.İmam Şafii’ye sordular: “Allah’ın varlığının delili nedir?” İmam Şafii şu güzel cevabı verdi: &..
Geçen hafta Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, "Karma eğitim esas ama ailelerin okula göndermediği kız çocuklarının okullaşmasını sağlamak için gerekirse kız okulları da kurulur" şeklind..
Kurban Bayramı sonrası havaların ısınması ile düğün sezonu mevsimine girmiş olduk. Genelde memleketimizde düğünler ağırlık olarak yazın yapıldığından yaz mevsimi aynı zamanda düğün sezonu ol..
Müslümanlar için ne kadar önemli günler varsa İslam düşmanları İslam’ın kutsallarına her türlü vasıtayı kullanarak saldırmaya ve o güzel ve mübarek günleri M..
Ülke olarak uzun süredir gündemimizi meşgul eden seçimler yapıldı ve seçimlerden dolayı ara verilen deprem bölgesinde yapılan çalışmalar ve ekonomideki sıkıntılara ülke olara..
Artık Abdullatif Şener siyaset tarihinin bir sayfası olmuştur. O siyaset tarihinde yerini alırken kaynayan CHP kazanına karbonat atmıştır. Bu vesileyle insanlık tarihinden bir sahifeye bir göz atalım.Asırlar &ou..
14 Mayıs ve 28 Mayıs’ta yapılan seçimlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Cumhur İttifakı zafer elde ederken, CHP ve Millet ittifakı tüm bileşenleriyle ağır bir yenilgi aldı. Seçimler sonrası Millet İt..
Kibir: büyüklenme, böbürlenme, kendini başkasından üstün görme anlamına gelen nefsi bir hastalıktır. Tevazunun zıddıdır. Kibir, İslam’ın yasakladığı ve Allah’ın en sevmediği..
Cumhurbaşkanı adaylarının 14 Mayıs seçimlerinde yüzde 50+1’e ulaşmadığı için en fazla oyu alan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun yarıştığı 28 Mayıs'ta yapılan Cumhu..
14 Mayıs’ta yapılan seçimlerde hiçbir aday yüzde 50+1 alamadığı için 28 Mayıs’ta cumhurbaşkanını seçmek üzere yeniden sandığa gideceğiz.Cumhur İttifakı 14 Mayıs&rsquo..
Aylardır hatta 2019 yerel seçimlerinden beri muhalefetin ısrarla istediği seçimler nihayet gerçekleşti. Halk olarak 14 Mayıs Pazar günü Cumhurbaşkanlığı ve 28’inci dönem Milletve..
80’li yıllarda Maliye Bakanlığı’nın vergiyi özendirmek adına başlattığı bir kampanyada “Vereceğiniz her kuruş vergi size yol, su, elektrik olarak geri dönecektir” deniliyordu. Aslında ha..
Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından "En Güzel Örnek Hazreti Muhammed" temasıyla iki cihan rehberimiz Hz. Muhammed Mustafa'nın (sav) mübarek viladetinin 1452. Yıl dönümü..
Mana itibariyle çok şey anlatan bu Kürt atasözünde, “Baba ve dedenin düşmanı, evladın dostu olmaz” deniliyor. Evet, yüzyılların yaşanmış tecrübelerin ürünü ..
12 Eylül 1980 askeri darbesinden sonra 1983’te girilen ilk seçimlerden büyük bir destekle iktidara gelen Anavatan Partisi’nin Kurucu Genel Başkanı merhum Turgut Özal 2 dönem ba..

RSS
© 2023 - Batman Basın
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=