Lütfen bekleyin..


"Suriye" hakkında yazılar

Geçenlerde Suriyeli birkaç arkadaşla beraberdik. Suriye’de iken neredeyse Türkiye ile ilgili hiçbir bilgiye sahip değillermiş. Çekinmeseydim onlara Suriye’de iken Türkiye..
Toplumumuzda son dönemlerde iyice artan dilenciler ve dilenciliğin artık bir meslek haline geldiğini ve istismar edildiğini görüyoruz.Sosyal bilimcilerin yaptığı araştırmalarda geçtiği üzer..
Gelin beraber dünyanın bir röntgenini çekelim…Bir zamanlar Roma İmparatorluğu vardı, Bizans İmparatorluğu vardı. Pers İmparatorluğu vardı. Osmanlı imparatorluğu vardı.  İmparatorluğun, bi..
Son bir haftadır Sosyal Medyada Afrin’de kaçırıldıktan sonra canına ve namusuna kıyılan bir genç kızın haberi dolaşmaktadır. Her zaman olduğu gibi kimileri ırk, kimileri ideoloji üzerinden muhali..
Uzun süredir ülke gündeminde olan Suriye’nin kuzeyine yönelik operasyon ABD’nin oyalama taktiklerinin ardından 9 Ekim Çarşamba günü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sosyal m..
Şırnak'ın Uludere ilçesi Roboski (Ortasu) Köyü'nde 28 Aralık 2011 tarihinde TSK'ya ait savaş uçakları tarafından çoğunluğu çocuk, 34 sivil insanın katledilmesinin üz..
Nizâr Kabbâni, 20 yy Arap şiirinin büyük üstadı.Acılarını ve hüzünlerini şiir yapmış bir düşünür. Önceleri şiirlerinin konusu çoğunlukla kadın ve aşktır..
Suriye’de 7 yıldır devam eden bir savaş var. Küresel çeteler ve tetikçileri, Suriye’nin tepesine çökmüşler, ganimetten pay kapmak için katliamlarda ve vahşette sınır..
İnsanoğlu en mükemmel yaratılışla yaratılmışken, yani Eşref-i mahlûkatken,  İnsanoğlunun Allah’ın yarattıkları içerisinde aşağıların aşağısına inerek yani esfel-i Safiline nasıl düşt&uum..
       “Birçok canlı, rızkını kendi elde edemez. Sizin de, onların da rızkını Allah verir.” -Ankebût: 60-          &..
Uzun süredir Suriye sınırına askeri sevkiyat devam ediyor. Bu askeri hareketlilik Ramazan ayında da hız kesmeden devam etti. ABD tarafından Suriye’nin kuzeyinde PYD üzerinden oluşturulmak istenen fiili bi..
Altı yıldır Suriye'de süren maskeli kirli savaş, tüm hızıyla devam ediyorken her gün yeni katliamlara uyanıyoruz. Esed zaliminin geçtiğimiz hafta İdlib'e yaptığı kimyasal katlia..
Suriye'de Beşşar Esed rejiminin, ülkenin kuzeyindeki İdlib ilinin Han Şeyhun beldesine düzenlediği klor gazlı saldırısında ölü sayısı 100'ü geçti. Suriye’nin İdlib kentindeki..
Suriye’deki son kimyasal saldırıyla hayatlarını kaybedenler, daha önce yüz binlerce ölümün tepkisizliğiyle karşılandı körelmiş vicdanlar tarafından. Bütün zalimlere ve katill..
Suriye’de nihayet bir ateşkes anlaşması imzalandı. Türkiye ve Rusya’nın garantörlüğünde, Esed rejimi ve Muhalif grupların (DAEŞ ve Nusra Cephesi hariç) uymayı taahhüt ettikleri..
İçinde tüm farklılıkları barındırmış kadim şehir Halep artık viran ve yetim…        Diğer coğrafyalarda işlenen zulümler katlanarak Halep’e uğramış. Ay..
Oyunların içerisinde oyunlar, planların içerisinde planlar ve kurgular var. Küresel oyunlar,en üst perdeden kurgulanarak piyonlar tarafından dünya sahnesinde oynanıyor. FETÖ..
Medya, Halep diye bir yerden bahsediyor, yazıyor ve anlatıyor. Dünya ağlıyormuş! Dünya Halep'i bilmiyor ki! Bildikleri tek işleri Müslümanları nasıl Yok ederiz! Nereden vursak daha etkili olur. Ha..
Suriye ilk karıştırılmaya başlandığında, daha önce Arap baharının etkilediği yerlerde hazırlıksız yakalanan şer güçler, bu sefer ellerini çabuk tutarak, ilk günden bu ülke ile ilgili ins..
Türkiye’nin Suriyelileşmesi kimin işine yarar? Suriye’den sonra şehirlerde kaosun oluşmasını, bombaların patlatılmasını kim organize ediyor?Dış istihbarat desteği alan PKK elbette huzursuzluğu, kanı ..
Geçen hafta Batman gündemini en çok meşgul eden konu Balpınar (Grêsira)'da ölen Suriyeli bebek mevzusu oldu.Bu konuyu haberleştiren muhabirler birden bire bizzat kendi meslektaşları ..
          Aslan, Kurt ve Tilki arkadaş olmuşlar. Av partisi yapmışlar. Bir ceylan, bir tavşan ve bir de keklik yakalamışlar. Aslan, avladıkları hayvanların paylaşımını kurttan istemiş. Kurt kendi..
              Hepinizin malumudur ki; emperyalistler tarafından büyük bir oyun oynanıyor orta doğuda. Irak, Mısır, Suriye derken aynı oyun Türkiye’de de oynanmak is..

RSS
© 2023 - Batman Basın
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=