Lütfen bekleyin..


"darbe" hakkında yazılar

Son zamanlarda bir sürü gazeteci, siyasetçi ve yazar tarafından dile getirilen ve birbirlerini suçlayan konuşmalar, yazılar havada uçuşuyor. Her ağızdan, "FETÖ seni kullanmış..
Şubat ayı derken aklımıza “Şehidler ayı” olmasının yanı sıra 28 Şubat 1997 post modern darbesi, yaşanan ve halen etkileri devam eden zulümler geliyor. Lakin gündeme ve oluşturulan algıya baktığımızd..
Amerikalılar, ülkeleri işgal etmek için değişik özelliklere sahip Truva atları yaptılar. Bu Truva atları sayesinde birçok ülkeyi kendilerine bağladılar. Bu Truva atları bazen devlet başkanı, ..
15 Temmuz 2016 da ABD ve İsrail destekli FETÖ eliyle yaptırılan darbe ve işgal girişimi, ALLAH’u Teâla’nın o gece insanımızın kalbine bahşettiği iman, cesaret ve sêkinet sonucu, halkın tekbir..
ABD ve “Sarı domuz” lakaplı başkanı Donald Trump, bütün dünyaya karşısına alarak “ekonomik savaş” başlattı. AB ülkelerine vergi zorluğu, NATO’dan çekilme blöf..
15 Temmuz ABD ve israil destekli hain darbe girişimi sonrası FETÖ bahanesiyle dindar kitlelere, cemaat ve tarikatlara saldıran halk ve din düşmanları, şimdide İslam’ı tahrif etmek için elinden gele..
15 Temmuz 2016 da ABD ve İsrail destekli olarak FETÖ eliyle yaptırılan darbe ve işgal girişimi, ALLAH’u Teâla’nın o gece halkın kalbine verdiği iman, cesaret ve sekinet sonucu, halkın tekbir ve sal..
Bu tabir eski başbakan Süleyman Demirel için söylenirdi. Şimdi o yok, ancak her devrin adamı ve her devirde iktidar olanlar var.Evet, iktidarlar değişiyor, farklı partiler geliyor, ülkede darbe ..
ABD, dünyayı haraca kesen zalimlikte sınır tanımayan bir sömürü ve soykırım çetesidir. Kabadayı, eşkıya, haydut, ırkçı buna benzer ne kadar kavram varsa hepsini hak eden içerisi k..
1959 yılından beri gündemden hiç düşmeyen bir konu Avrupa Birliği.Hem hükümetler olarak hem de ilgili sivil toplum örgütleri olarak 58 yıldır AB’nin kapısında sızlandık durd..
Yeni eğitim öğretim yılı 18 Eylül’de başlayacaktır. Her şeyden önce bu eğitim yılının tüm öğretmenlerimize ve öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Yüz binlerce öğretme..
15 Temmuz darbe girişimi Cumhurbaşkanının ve halkın kahir ekseriyetinin kararlı tutumu ve duruşu sayesinde 249 şehid ve 2193 gazi pahasına püskürtüldü. Dindar halk, 27 gün boyunca meydanlard..
        Hakka sığınan halkın gücü çok büyüktür. İsterse bu halk günahkar olsun isterse yarım yamalak olsun. Ama  Hakka sığınmışsa, Hakk  ona destek verir..
Kutsal emanetlerin en değerlisiElbette ki;Şehit kanlarıyla sulanmış, vatan toprağıdır.Her bir köşesi!!Doğusu-batısıGüneyi-kuzeyiÇerkezi, Lazı, Kürdü, Mülteci.....
15 Temmuz hain darbe teşebbüsünün yıldönümüdür. Geriye dönüp baktığımızda içerden ve dışarıdan hala bu darbenin başarıya ulaşmasını arzu edenlerin bulunduğunu gör&..
18 Nisan 1920 günü kurulan İstiklal Mahkemeleri cumhuriyetin ilk yıllarında zulmü ile nam salmış bu mahkemenin halk arasındaki adı "3 Aliler" divanıydı. Bu ismi mahkemenin 3 üyesi Kılı&ccedi..
28 Şubat 1997'de yapılan ve bin yıl süreceği söylenen post modern ihanet darbesinin üzerinden tam 20 yıl geçti. ETÖ ve FETÖ’nün işbirliği ile dindarlar üzerinde zorbalı..
Son soruşturmalarla FETÖ örgütü,  devlet kademelerinde iyice zayıflatıldı denilebilir. Ancak daha birçok kamu kurumunda daha hatırı sayılır FETÖ’cünün barınmaya devam ..
Türkiye halkı olarak daha İstanbul’daki acının sancısına sebep olacak merhemi bulup saramadığımız bu günlerde, diğer bir yara açıldı bağrımızda. Türkiye’yi kaosa sürüklemenin, ..
1982 Darbecilerinden sonra bütün siyasetçiler ve kurulan partiler, halka yeni bir Anayasa sözü verdiler. Bu arada bütün siyasi partiler ya iktidar veya koalisyon ortağı oldular a..
Türkiye’de başkanlık sistemi tartışmaları, daha ileri bir boyuta taşınmış durumda. Cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesinden sonra, zaten fiili bir başkanlık sistemi başlamış durumdaydı. Bu fiili d..
Avrupa Parlamentosu Başkanı yine üst perdeden konuşmaya başladı. Kırmızıçizgilerinden bahsetti. ‘Bu çizginin aşılması durumunda’ diye başlayan üstü kapalı tehditlerini, daha doğru..
15 Temmuz darbesinin 2. Dalgasının Kürt aşiretlerinin üzerinden yapılacağını söylüyor karanlık bir yüz. FETÖ’nün bölgedeki aşiretlerle işbirliğine gittiğini, kalkışmanın halk..
Dün Mısır, bugün Türkiye!Peki, ya yarın…İslam coğrafyasının hali içler acısı.Bu halinin oluşmasının elbette ki pek çok sebebi vardır.Sorunu hep dışarıda arıyoruz ki bu ..

RSS
© 2020 - Batman Basın
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=