Lütfen bekleyin..


Veysi DEMİR

Darbe Heveslileri Bitmez!

08 Nisan 2021, 12:13 - Okunma: 1254

Geçtiğimiz cumartesiyi pazara bağlayan gece yarısı 104 emekli amiralin darbe çağrıştıran bildirisi ile yeniden darbe gündemine uyandık. 15 Temmuz darbe girişimi öncesi olduğu gibi yıllardır söylenen  ‘Artık Türkiye’de darbe dönemi açılmamak üzere kapandı’ sözünün pek bir şey ifade etmediği ve darbeci damarın farklı adlarda da olsa boş durmayacakları gün gibi ortaya çıktı.

Burada asıl irdelenmesi gereken konu bu darbe damarının nereden geldiği ve neden sürekli bir şekilde ve farklı klikler içinde ortaya çıkma veya çıkarılma konusudur.  Meselenin aslına inmeden bu sorunla baş edilmesi mümkün değildir.

Tanzimat Fermanından günümüze sürekli olarak siyasal hayatımızda darbe, darbe girişimi ve kalkışma şeklinde siyasal düzene doğrudan müdahale ile ve Post-Modern Darbe, Muhtıra ve e-Muhtıra ile dolaylı müdahale yöntemleri kullanılagelmiştir.

Batılılaşma akımına kapılan sözde aydın ve askerlerin kendilerini sürekli olarak üstün ve “seçkin sınıf” görmeleri, batılı emperyalistler ve dünya siyonizminin desteğiyle halkı ve yöneticileri hor görüp yönetimi bir şekilde ele geçirmeyi kendilerine mubah olarak görmüşlerdir. Bu zihniyet Tanzimat Fermanın ilanından günümüze kadar kendini korumuş ve bu seçkinci kesimler kendilerini sürekli olarak ülkenin sahibi, halkı ve kendilerinden olmayan yöneticileri de parya olarak görmüşlerdir.

Bu darbeci zihniyetin zihin kodlarını öğrenip kökünden bu işi çözme yoluna gitmez isek, bu zihniyet ve arkasındaki uluslararası güçler bir gün karşımıza FETÖ, başka gün Kemalizmi kalkan olarak kullanmış olarak çıkar. Bir gün “Genç subaylar rahatsız” derler, başka gün “Emekli amiraller” olarak karşımıza çıkarlar.

Yapılacak olan bu kadroların yetişme tarzları, yetiştikleri eğitim sisteminden zihin dünyalarına kadar bütün unsurları revize ederek tarih ve inancımıza uygun hale getirmektir. ‘Hiçbir darbe dış destek olmadan var olamayacağı’ gerçeğinden hareketle bu zihniyetin dış destek ve yönlendiren unsurları da ortaya çıkarılmalıdır. Kendilerini gizleyen “kripto yapılanmalar” olan “Masonik teşkilatlar” ve “sabetaycı gizli yapılar” deşifre edilerek kökleri kazınmalıdır. Aksi halde her gün farklı şekillerde darbeci zihniyet ürünleri ortaya çıkacaktır. Bizler sivrisineklerle uğraşma yerine bataklığı kurutmak ile ancak muzaffer olabiliriz. Yoksa her birkaç yılda farklı darbe heveslisi kuklalarla uğraşmak durumunda kalırız.

Son bildiriye baktığımızda: Bizlere 27 Nisan 2007 yılındaki e-Muhtıra’yı hatırlattı. O dönemde yaşanan siyasi atmosfer ve 367 krizi dışında 23 Nisan’da Şanlıurfa’da yapılan “Kutlu Doğum” etkinliğinde başörtülü kız çocuklarının ilahi okumaları bu seçkinci ve kendini ülkenin sahibi olarak gören zihniyeti, kırmızı görmüş boğalar misali çıldırtmış ve muhtıra vermişlerdi. Sonra da kaderi ilahinin tecellisiyle bu kesimler rezil-rüsva oldular. Bundan ders almayan zavallı zihniyet sahipleri aynı taktiğe başvurdular. Kendileri Yahudilerin ve Hristiyanların bayramlarını kutlar, İlker Başbuğ Yahudilerin “Ağlama Duvarına” gider, ağlayıp sözde dua eder; bunda sorun olmaz, lakin bir paşa Mirac kandili kutlarsa darbeye zemin hazırlar öyle mi? Batsın sizin bu İslam düşmanı-uşak ruhlu zihniyetiniz.

Bir defa bunlar arkalarında kim var da böyle pervasızca davranıp devleti yönetenlere ve millete parmak sallayabiliyorlar. Bunların ilişkileri, arkalarındaki güçler ve mensubiyetleri derinlemesine incelenirse kim oldukları, nereden beslendikleri ve kimlerden emir aldıkları ortaya çıkarılacaktır.

Bunların devlete ve millete kafa tutan parmakları elbette kırılacaktır ve kırılan parmaklarını alacakları alçıda bulamayacaklardır. Lakin sadece bu şekilde mesele çözülmez. Bu zihniyet ve arkasındaki kirli güçler ve darbeci kodları ortaya çıkarılmalı ve tarihin çöplüğüne atılmalıdır. Darbecilerin görünen kimliklerine bakıp aldanmayalım. İşin arka planını deşifre etmeden bu sorunun çözülmesi mümkün değildir. Wesselam…

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
72 gün önce
477 gün önce
611 gün önce
625 gün önce
681 gün önce
737 gün önce
772 gün önce
791 gün önce
833 gün önce
848 gün önce
1128 gün önce
1261 gün önce
1434 gün önce
1457 gün önce
1486 gün önce
1670 gün önce
1800 gün önce
1822 gün önce
1946 gün önce
2013 gün önce
2039 gün önce
2070 gün önce
2212 gün önce
2249 gün önce
2354 gün önce
2377 gün önce
2607 gün önce
2676 gün önce
2797 gün önce
2956 gün önce
2958 gün önce
3014 gün önce
3032 gün önce
3035 gün önce
3056 gün önce
3090 gün önce
3146 gün önce
3155 gün önce
3227 gün önce
3346 gün önce
3321 gün önce

RSS
© 2024 - Batman Basın
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=