Lütfen bekleyin..


Muhammed Günay

YENİ PARTİLER AK PARTİYE ZARAR VERİR Mİ?

16 Eylül 2019, 22:31 - Okunma: 250

Yeni kurulacak olan partiler AK Parti'ye ne kadar zarar verir? Uzun süredir kurulacağı söylenen iki partinin propagandaları yapılmaktadır. Belediye seçimlerinde AK Parti'nin aldığı oylar bellidir. Genelde oylarını muhafaza etmişlerdir. Ama bu son belediye seçimlerinde düşüşün en büyük sebebi AK Parti idarecilerinin halk üzerinde bıraktığı olumsuz etkilerdir. Özellikle yolsuzluklar, adam kayırmalar, ve toplumda haksızlıkların çoğalması AK Parti'ye karşı bir kesimin tavır almasına sebep olmuştur. Bu kesim özellikle daha önceki seçimlerde AK Parti'ye oy veren kesimdir. Bunlar ya çocukları GBT ye yakalanmış işe alınmamış veyahutta Feto'nun Dershaneleri ne, okullarına Eskiden gitmiş bu yüzden işten atılmış olan insanların çevresidir. Diğer taraftan İŞKUR veya ek ders karşılığında işe alınan öğretmenlerin torpille kayırmacılık ile işe alınmıştır. Bu arada diyelim ki bir ilçede 100 öğretmen alınacak bu öğretmenlerden bazıları torpille alındığında belki 10 aile sevinir ama başvuran 700-800 aile küser. iŞKUR'da da böyledir. Bir sürü aile bu yüzden küsüyor.  Çok az sayıda aile sevinirken, diğer taraftan İŞKUR'a alınanlardan yarısı zaten İşe gitmeden maaşını alıyor.

 Dolayısıyla Yeni kurulacak olan partiler Ak Parti'nin yapmış olduğu yanlışlıklardan dolayı küsen insanların oylarını alabilirler. Bu yeni kurulacak partilere gidecek olan şahıslar özellikle yönetici kadrosundan olanlar, önceden AK Parti'de bakanlık yapmış veya milletvekili yapmış ama sonradan aday yapılmadıkları için küsüp evlerinde oturan, hatta bulundukları yerde AK Parti'ye karşı propaganda yapan insanlardır. Gitmeleri  ile oluşacak bir kayıp yoktur. Bu insanlar zaten daha önceden Küskün olup geçmiş seçimlerde AK Parti'ye oy vermeyen insanlardır.  Kendi bölgemizde şunu gördük. Daha önceden AK Parti'nin milletvekilliğini, bakanlığını yada değişik kademelerinde görev İnsanlar kendileri aday gösterilmediği zaman akrabaları ile beraber karşı bloklara oy veren insanlar durumuna düştüler. Örneklerimiz çoktur. Batman'da, Diyarbakır'da, Siirt'te, Mardin'de bütün bu bölgede bu insanları gördük. Daha önceden bu insanlar aday olmuş veya AK Parti'nin etrafında menfaatleri için birleşmiş olan bu insanlar, AK Parti kendilerine adaylık vermediği zaman Ak Parti'ye oy vermiş olsalardı, AK Parti bütün bu yerlerde seçimi yüzde yetmiş 80 farkla önde götürürdü. Adamlar kendi menfaatlerini göz önüne alırlar. Milletvekili bile belediye başkan adayı olarak gösterilen şahıs onun adamı değilse, diyor ki eğer bu şahıs Belediye Başkanı olursa gelecek sefer milletvekili adayı olacak, benim önüme geçecektir. O zaman ben bunun ayağını kaydırayım. Buna çalışmayayım. Kendi ailesiyle, aşireti ile beraber bu şahsa oy vermiyorlar. Bu iddiamız araştırılabilir. Bunu okuyan her şahıs kendi etrafında bu tip örnekler ile karşılaşır. İl il, ilçe ilçe isim dahi verebilirim ama gerek yoktur.  Adamlar kendileri veya kendi adamları aday gösterilmediği zaman oy vermiyorlar.örneğin Batman'da daha önceden milletvekili olan ataullah Hamidi, Av. M. Emin Ekmen, Ahmet İnan ve Milletvekili Ziver Özdemir'in çevreleri gerçekten hepsi AK Partiye çalışsalardı ve oy verselerdi, AK Parti zaten 1. olurdu.

O zaman şu göz önüne alınmalıdır. AK Parti'nin oylarının düşmesinin en büyük sebebi Ak Parti'deki yöneticilerin, idarecilerin yolsuzluk yapmasıdır. Kendi ceplerini doldurmaya çalışmasıdır. Torpille, rüşvetle koltuklar dağıtılmıştır. En basit bir şeyde bile torpille atama yapılıyorsa bu iş tehlikedir. Torpil, yolsuzluk, rüşvet, kayırmacılık sadece bu Ak Parti'nin döneminde yapılan bir mesele midir?  Hangi parti iktidara gelmişse kendi adamlarını kayırıyor. Yolsuzluklar diz boyu oluyor. Çünkü oraya aday olanlar hizmet için değil daha da zengin olmak için geliyorlar. Gerçekten hizmet büyük bir sıkıntıdır. Ben hizmet edeceğim diyen adam gece gündüz uykusuz kalır. Çalışır, uğraşır, her türlü rahatı gider. Bu yolsuzluklar veya büyük gelirler olmasa hiç bir tanesi bu şekilde ben halkıma hizmet etmek için varım diyebilecek bir durumda değildir.

 Dolayısıyla AK Parti'nin oylarını artırabilmesinin tek bir yolu var. Yolsuzlukların, kayırmacılığın, rüşvetle adam almanın önüne geçecek.

Yeni kurulacak partilerin verebileceği zarar çok azdır. Küskünler daha önceden de oy vermemişler. Asıl AK partiye zarar vercek olanlar, şu anda AK partinin değişik kademelerinde görev yapıp aday onun adamı olmayınca aleyhte çalışıp başka partiye oy verenlerdir.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
113 gün önce
128 gün önce
137 gün önce
234 gün önce
268 gün önce
269 gün önce
269 gün önce
283 gün önce
291 gün önce
298 gün önce
334 gün önce
584 gün önce
676 gün önce
719 gün önce
738 gün önce
786 gün önce
806 gün önce
813 gün önce
831 gün önce
861 gün önce
882 gün önce
928 gün önce
1016 gün önce
1046 gün önce
1093 gün önce
1147 gün önce
1204 gün önce
1210 gün önce
1241 gün önce
1259 gün önce
1356 gün önce
1372 gün önce
1436 gün önce
1461 gün önce
1471 gün önce
1485 gün önce
1492 gün önce
1499 gün önce
1501 gün önce
1506 gün önce
1513 gün önce
1520 gün önce
1527 gün önce
1542 gün önce
1544 gün önce
1547 gün önce
1566 gün önce
1567 gün önce
1570 gün önce
1591 gün önce
1601 gün önce

RSS
© 2019 - Batman Basın
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=