Lütfen bekleyin..


Muhammed Günay

Hz.Peygamber’e (S.A.V.) sahip çıkmak

28 Ekim 2015, 11:53 - Okunma: 2447

Hz.Muhammed (S.A.V.)’e sahip çıkmak kolay bir şey değildir. Medineli Ensar “Eşlerimizi ve çocuklarımızı koruduğumuz gibi seni koruyacağız.” dediler. Neyden koruyacaklar? Her türlü tehlike ve saldırılardan, iftira ve hakaretlerden koruyacaklar.

“Hayır ya Ömer, sen beni canından da daha fazla sevmedikçe tam iman etmiş olmazsın.”

Korumak ve sevmek dilde olan değildir. O’nun (S.A.V.) ümmeti olduğunu söyleyenler, O’na saldıranları alkışlıyorlar. O’nun dinine iftira atanları lider yapıyorlar. CHP’nin sorumlularından biri diyor ki, “Bizim savaşımız İslam iledir. Laik Cumhuriyet ve İslam Cumhuriyetinin savaşıdır. Bizim liderimiz K.K. Başbakanlığa doğru yürüyor. Bir milletvekili yıllar önce Kızıltepe de halka yaptığı hitapta ey güneşin çocukları diye bağırıyor. Diğer taraftan N. Aydoğan ismindeki bir bayan milletvekili Adana da ki konuşmasında “Bizim dinimizde (o’nun dininde olabilir. Ama bizim dinimiz olan İslam dininde böyle bir şey yoktur.) kadının boynunda ve yüzünde şeytan vardır. Onun için on beş günde bir dövülmelidir. Kadını Öcalan yarattı. Onun için kadınlar onun özgürlüğü için mücadele etmelidirler.” diyor.

Bu örnekleri çoğaltabiliriz. Alkışlayanlar ve destekleyenler kim? Alkışlayanlara bakıyoruz. % 95’ i tanıdık. Ya camide gördüğümüz erkekler ya da örtülü olarak gördüğümüz kadınlardır. Yani ümmetten olduklarını söyleyen insanlardır. Ama her durumda O'na (S.A.V.) saldıranları alkışlayan bir ümmet.

Allah'a ve Peygambere düşman olanların çizdiği bir karikatür çizilmiş. Peygamberimizi temsil eden sarıklı, fistanlı, sakallı bir Arap, arkasından çektiği bir kız çocuğu (Hz.Ayşe) ve oyuncak bir bebek yere düşmüş. Ne yazıyor. Çocuk gelin yoktur. Tecavüzcü erkek vardır. Çizen ve yayınlayan kim? Avrupalı İslam düşmanları yayınladı. Ümmetten ses yok. Aynısı HDP’li Yenişehir Belediyesi tarafından Diyarbakır da asıldı. Tepki yok. Yani % 99 Müslüman olduğunu söyleyen halktan tepki yoktur. Bazı STK’ lardan cılız bir ses var. Ama ümmetten tık yok. Bırakın sahip çıkmayı şu anda bu afişleri astıran şahıs belediye de aday olsa kazanır.

İnsanlık tarihinde ilahlık iddiasında bulunanlar alkışlanmadı mı? Allah’ı inkar edenlerin liderliği kabul edilmedi mi? Tarihte Allah ile savaştığını söyleyenlerin komutanlığı altında milyonlarca insan ölmedi mi? Ben yarı tanrıyım diyenlerin liderliği bu ümmet tarafından kabul edilmedi mi? Bu ümmet tercihini kötüden yana koymuştur. Bizde adet olmuştur. Kim kötü ise o liderdir. Seçilen muhtar Namazsızdır. Belediye başkanı, milletvekili ve yetkililer namazsız oldukları gibi özellikle İslam’a düşman olanlardan seçiliyor. Ümmet yine alkışlıyor.

Hz.Muhammed (S.A.V.)’ e hakaret eden afişleri asanları oylarıyla destekleyenlerin çoğu derki, ‘ne olmuş. Sizde çok abartıyorsunuz. Bir resimdir. Ya da yanlışlıkla olmuştur.’ derler. Deneme bedavadır.

Din insanlarımız için öncelik olmaktan çıkmıştır. Dine yapılan saldırılar önemsenmiyor. Bu dine sahip çıkmak için tekrar İslam ruhu ile ayağa kalkmak lazımdır. Toplum bilinçli bir şekilde Allah ve Peygamber düşüncesinden uzaklaştırılmıştır-uzaklaşmıştır. İlk başlarda haberdar olmamaları mazeret olsa da, şimdi mazeret ortadan kalkmıştır. Halk bilerek tercihini yapıyor. Bu Allah’ın sünnetlerinden biridir. Halka gittikleri yolun yanlış olduğunu net olarak gösteriyor. Herkes önderlerinin hangi dine hizmet ettiğini biliyor. Halk liderlerinin İslam ve Allah düşmanı olduğunu bildiği halde onların peşinden gidiyor. Yani her şey ayan beyan ortadadır. Ahirette onlara sorulduğunda “bilmiyordum, haberim yoktu. LGBT, Lezbiyen, ateist, yezidi ve şeytanın mesleği olan ırkçılığı savunan insanlarla dost olduklarını bilmiyordum. Liderimizin kendisini yarı Tanrı ilan ettiğini bilmiyordum” demesinler. Yani her şey açıkça söyleniyor. Gizli saklı bir şey kalmamıştır. Onların en iyi görüneni, kadın ve erkeklerin iç içe girdiği düğünlerde kızlarını erkeklerle oynatıp dışarı da külahı ile duvar dibinde oturan deyyuslardır. O oturuşu ile kendini takvalı göstermeye çalışıyor.

Hz.Muhammed (S.A.V.)’e, ona iman eden, onun canını kendi canlarından aziz görenler sahip çıkabilir. Ona gelen oka siper olan, miğferin uçları yanağına batmasın diye dişleriyle çıkarırken dişlerini kıranlar, onun yerine yatağına uzananlar sahip çıkabilirler. Malını, canını ve evlatlarını onun yolunda feda edenler sahip çıkabilirler. Ona yapılan saldırıları alkışlayan mantolu, sakallı, örtülü, külahlı ve sarıklı insanlar onu savunamazlar. Onların namazları şekilden ibarettir. Namaz kılan biri Hz.Muhammed (S.A.V.)’i (hâşâ) zinakâr gösteren zihniyeti alkışlayamaz. O şahıs Hz.Muhammed (S.A.V.)’in ümmetinden olamaz. Ve bu zihniyet geleneksel kıldığı namazı terk etmese de evlatları terk edenlerden oluyor. Allah’ın mescitlerini ona iman edenler onarırlar.

Ya Rabbi içimizdeki beyinsizler yüzünden bizi helak etme… Allah’a emanet olun…

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
19 gün önce
266 gün önce
408 gün önce
422 gün önce
432 gün önce
529 gün önce
562 gün önce
563 gün önce
564 gün önce
578 gün önce
586 gün önce
593 gün önce
629 gün önce
879 gün önce
971 gün önce
1014 gün önce
1033 gün önce
1081 gün önce
1101 gün önce
1107 gün önce
1126 gün önce
1156 gün önce
1176 gün önce
1193 gün önce
1222 gün önce
1310 gün önce
1340 gün önce
1387 gün önce
1441 gün önce
1498 gün önce
1504 gün önce
1535 gün önce
1553 gün önce
1650 gün önce
1666 gün önce
1730 gün önce
1755 gün önce
1765 gün önce
1779 gün önce
1786 gün önce
1793 gün önce
1795 gün önce
1800 gün önce
1807 gün önce
1814 gün önce
1821 gün önce
1836 gün önce
1838 gün önce
1841 gün önce
1860 gün önce
1861 gün önce
1864 gün önce
1885 gün önce
1895 gün önce

RSS
© 2020 - Batman Basın
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=