Lütfen bekleyin..


Muhammed Günay

Hz.Peygamber’e (S.A.V.) sahip çıkmak

28 Ekim 2015, 11:53 - Okunma: 2274

Hz.Muhammed (S.A.V.)’e sahip çıkmak kolay bir şey değildir. Medineli Ensar “Eşlerimizi ve çocuklarımızı koruduğumuz gibi seni koruyacağız.” dediler. Neyden koruyacaklar? Her türlü tehlike ve saldırılardan, iftira ve hakaretlerden koruyacaklar.

“Hayır ya Ömer, sen beni canından da daha fazla sevmedikçe tam iman etmiş olmazsın.”

Korumak ve sevmek dilde olan değildir. O’nun (S.A.V.) ümmeti olduğunu söyleyenler, O’na saldıranları alkışlıyorlar. O’nun dinine iftira atanları lider yapıyorlar. CHP’nin sorumlularından biri diyor ki, “Bizim savaşımız İslam iledir. Laik Cumhuriyet ve İslam Cumhuriyetinin savaşıdır. Bizim liderimiz K.K. Başbakanlığa doğru yürüyor. Bir milletvekili yıllar önce Kızıltepe de halka yaptığı hitapta ey güneşin çocukları diye bağırıyor. Diğer taraftan N. Aydoğan ismindeki bir bayan milletvekili Adana da ki konuşmasında “Bizim dinimizde (o’nun dininde olabilir. Ama bizim dinimiz olan İslam dininde böyle bir şey yoktur.) kadının boynunda ve yüzünde şeytan vardır. Onun için on beş günde bir dövülmelidir. Kadını Öcalan yarattı. Onun için kadınlar onun özgürlüğü için mücadele etmelidirler.” diyor.

Bu örnekleri çoğaltabiliriz. Alkışlayanlar ve destekleyenler kim? Alkışlayanlara bakıyoruz. % 95’ i tanıdık. Ya camide gördüğümüz erkekler ya da örtülü olarak gördüğümüz kadınlardır. Yani ümmetten olduklarını söyleyen insanlardır. Ama her durumda O'na (S.A.V.) saldıranları alkışlayan bir ümmet.

Allah'a ve Peygambere düşman olanların çizdiği bir karikatür çizilmiş. Peygamberimizi temsil eden sarıklı, fistanlı, sakallı bir Arap, arkasından çektiği bir kız çocuğu (Hz.Ayşe) ve oyuncak bir bebek yere düşmüş. Ne yazıyor. Çocuk gelin yoktur. Tecavüzcü erkek vardır. Çizen ve yayınlayan kim? Avrupalı İslam düşmanları yayınladı. Ümmetten ses yok. Aynısı HDP’li Yenişehir Belediyesi tarafından Diyarbakır da asıldı. Tepki yok. Yani % 99 Müslüman olduğunu söyleyen halktan tepki yoktur. Bazı STK’ lardan cılız bir ses var. Ama ümmetten tık yok. Bırakın sahip çıkmayı şu anda bu afişleri astıran şahıs belediye de aday olsa kazanır.

İnsanlık tarihinde ilahlık iddiasında bulunanlar alkışlanmadı mı? Allah’ı inkar edenlerin liderliği kabul edilmedi mi? Tarihte Allah ile savaştığını söyleyenlerin komutanlığı altında milyonlarca insan ölmedi mi? Ben yarı tanrıyım diyenlerin liderliği bu ümmet tarafından kabul edilmedi mi? Bu ümmet tercihini kötüden yana koymuştur. Bizde adet olmuştur. Kim kötü ise o liderdir. Seçilen muhtar Namazsızdır. Belediye başkanı, milletvekili ve yetkililer namazsız oldukları gibi özellikle İslam’a düşman olanlardan seçiliyor. Ümmet yine alkışlıyor.

Hz.Muhammed (S.A.V.)’ e hakaret eden afişleri asanları oylarıyla destekleyenlerin çoğu derki, ‘ne olmuş. Sizde çok abartıyorsunuz. Bir resimdir. Ya da yanlışlıkla olmuştur.’ derler. Deneme bedavadır.

Din insanlarımız için öncelik olmaktan çıkmıştır. Dine yapılan saldırılar önemsenmiyor. Bu dine sahip çıkmak için tekrar İslam ruhu ile ayağa kalkmak lazımdır. Toplum bilinçli bir şekilde Allah ve Peygamber düşüncesinden uzaklaştırılmıştır-uzaklaşmıştır. İlk başlarda haberdar olmamaları mazeret olsa da, şimdi mazeret ortadan kalkmıştır. Halk bilerek tercihini yapıyor. Bu Allah’ın sünnetlerinden biridir. Halka gittikleri yolun yanlış olduğunu net olarak gösteriyor. Herkes önderlerinin hangi dine hizmet ettiğini biliyor. Halk liderlerinin İslam ve Allah düşmanı olduğunu bildiği halde onların peşinden gidiyor. Yani her şey ayan beyan ortadadır. Ahirette onlara sorulduğunda “bilmiyordum, haberim yoktu. LGBT, Lezbiyen, ateist, yezidi ve şeytanın mesleği olan ırkçılığı savunan insanlarla dost olduklarını bilmiyordum. Liderimizin kendisini yarı Tanrı ilan ettiğini bilmiyordum” demesinler. Yani her şey açıkça söyleniyor. Gizli saklı bir şey kalmamıştır. Onların en iyi görüneni, kadın ve erkeklerin iç içe girdiği düğünlerde kızlarını erkeklerle oynatıp dışarı da külahı ile duvar dibinde oturan deyyuslardır. O oturuşu ile kendini takvalı göstermeye çalışıyor.

Hz.Muhammed (S.A.V.)’e, ona iman eden, onun canını kendi canlarından aziz görenler sahip çıkabilir. Ona gelen oka siper olan, miğferin uçları yanağına batmasın diye dişleriyle çıkarırken dişlerini kıranlar, onun yerine yatağına uzananlar sahip çıkabilirler. Malını, canını ve evlatlarını onun yolunda feda edenler sahip çıkabilirler. Ona yapılan saldırıları alkışlayan mantolu, sakallı, örtülü, külahlı ve sarıklı insanlar onu savunamazlar. Onların namazları şekilden ibarettir. Namaz kılan biri Hz.Muhammed (S.A.V.)’i (hâşâ) zinakâr gösteren zihniyeti alkışlayamaz. O şahıs Hz.Muhammed (S.A.V.)’in ümmetinden olamaz. Ve bu zihniyet geleneksel kıldığı namazı terk etmese de evlatları terk edenlerden oluyor. Allah’ın mescitlerini ona iman edenler onarırlar.

Ya Rabbi içimizdeki beyinsizler yüzünden bizi helak etme… Allah’a emanet olun…

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
5 gün önce
146 gün önce
161 gün önce
170 gün önce
267 gün önce
301 gün önce
302 gün önce
302 gün önce
316 gün önce
324 gün önce
332 gün önce
367 gün önce
618 gün önce
709 gün önce
753 gün önce
771 gün önce
819 gün önce
839 gün önce
846 gün önce
864 gün önce
894 gün önce
915 gün önce
961 gün önce
1049 gün önce
1079 gün önce
1126 gün önce
1180 gün önce
1237 gün önce
1243 gün önce
1274 gün önce
1292 gün önce
1389 gün önce
1405 gün önce
1469 gün önce
1494 gün önce
1504 gün önce
1518 gün önce
1525 gün önce
1532 gün önce
1534 gün önce
1539 gün önce
1546 gün önce
1553 gün önce
1560 gün önce
1575 gün önce
1577 gün önce
1580 gün önce
1599 gün önce
1600 gün önce
1603 gün önce
1624 gün önce
1634 gün önce

RSS
© 2019 - Batman Basın
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=