Lütfen bekleyin..


Muhammed Günay

Halkın Maslahatı İçin EVET

22 Şubat 2017, 19:30 - Okunma: 1917

           2007 genel seçimlerinden önce çok sevdiğim rahmetli amcam yanıma geldi. Dedi ki, CHP ilçe başkanı bana encümenlik için birinci sırayı öneriyor. Ne yapayım? Diye sordu. Amca, eğer teklifi CHP değil de refah partisi hatta DYP bile getirseydi tamam derdim. Ama tarihi Müslüman halkın kanı ve gözyaşı ile dolu olan bir parti ile aynı safta görünmek bize yakışmaz. Halkımızın çektiği zulümlere sırtımızı dönemeyiz. Camilerimizi ahır yapan, kadınları şapka giymediği için idam eden, dinimizin bütün değerlerini ayaklar altına alan bir parti ile beraber olamayız. Dedim. Dedi ki, seçilirsem istifa ederim. İhanet ve yarı yolda bırakmak bize yakışmaz dedim. O da aday olmaktan vazgeçti.

           Evet yukarıda yazdığım bir hakikattir. Zalim ile aynı safta olmak olmaz. Peygamberimiz (SAV), sırf Yahudilerle aynı görünmemek için gömdüğü tırnaklarını savurmuştur. Dostlarınızı tanımak için düşmanlarınızın oklarının, kurşunlarının ve saldırılarının gittiği yere bakın. Mutlak surette orada size yakın olanlar veya dostlarınız vardır. Halkın faydası için iki taş üst üste bırakmamış ne kadar soyguncu, din ve halk düşmanı varsa yan yana gelmiş. Milletin genç kızlarını sanat adı altında zevkleri için kullanan sol kafalılar yan yana gelmiş ve HAYIR diyorlar. Niye hayır diye sorulunca da DİKTATORLUK gelecek diyorlar. Peki, sizin takip ettiğiniz, örnek aldığınız Stalin, Lenin, Mao ve diğer önderleriniz son asırların en büyük diktatörleri değil midirler? Sevdiğiniz liderleriniz en basit sebeplerden dolayı nice insanları öldürmediler mi? İnsanları suçsuz yere hapislerde, sürgünlerde çürütmediler mi? Şu anda bile methiye düzdüğünüz insanlar halka faydalı ne yapmışlar.

          Ey sanat adı altında insanları sömürüp kasalarını dolduran zavallılar. Siz halkı bu kadar düşünüyorsanız o lüks yaşantınızdan ve villalarınızdan halkı da nasiplendiriniz. Sizin korkunuz halkın menfaati değil, sizin yaşantınızın ortaya dökülmesidir. Her gün bir genç kızı kirletip değiştiren siz zavallılar ne zamandan beri halkı düşünür oldunuz. Firavun da saltanatının elden gideceğini anladığı anda hemen zavallı halka dönerek “Firavun dedi ki: 'Bırakın beni, Musa'yı öldüreyim de o (gitsin) Rabbine yalvarıp-yakarsın. Çünkü sizin dininizi değiştirmesinden ya da yeryüzünde fesat çıkarmasından korkuyorum.' Mümin 26. ayet  

Fir’avun’un uydurma dini sadece ona ve çevresinde olan yalaka takımına yarıyordu. Gariban halk sefalet içinde idi. Bir dansta veya şarkı da yüzbinler lira kazananların halkı düşünme dertleri yok. Onlar sadece sağmak için kullanırlar.

Hangisi halkın faydasına yarayacak bir köprü yapmış. Sizler, kendi adınıza duyduğunuz kaygıları “halkın zararına olur” kalkanı adına saklıyorsunuz. Sizin rüyalarınızı süsleyen ABD başkanlık sistemi ile yönetilmiyor mu? Başkanlık sistemi o kadar kötü ise, niye orada yaşamak için can atıyorsunuz. Bunlara nerede yaşamak istersiniz diye sorulsa hepsi bir ağızdan ABD diyecek. Yani başkanlık sisteminin olduğu yani diktatörlüğün olduğu ülke de yaşamak isteyecekler. Başkanlık sistemi bu kadar kötü ise niye başkanlık sisteminin geçerli olduğu bir ülkede yaşamak istersiniz.

            Şu iyi anlaşılıyor. Mesele başkanlık meselesi değildir. Onlar şunu çok iyi biliyorlar ki, artık iktidarın nimetlerini kendi keyiflerine göre kullanamayacaklar. Onların korkusu budur. Onların faydasına olsaydı, krallığı bile isterlerdi.

            Şu anda iktidarın içine yerleşip halkın mallarını çalan nice insanlar vardır. Onlar daha önce de ANAVATAN’da, DYP ve CHP’de idiler. Nerede menfaat varsa tilki gibi oraya gidiyorlar. Peki, bu ortamın oluşmasında suçlu kimdir? Ben kendimi kötü ortamdan, sorumluluktan uzak tutmalıyım diyen dürüst ve samimi Müslümanlarındır. Eğer onlar öne atılsalardı, bu leş kargaları öne geçemezdi. Sanki Hz. Muhammed (sav)’in dönemidir veya İslam’ın hakim olduğu dönemdir diye düşünüyoruz. Tamam, o dönemlerde görev istenmezdi verilirdi. Her şeyleri ile halkın faydasını düşünen yöneticiler vardı. Şu anda ki ortam Hz. Yusuf’un yaşadığı dönem gibidir. Bir yerde halka faydalı olduğunu ve iyi yönetebileceğini, bu işe kabiliyetinin olduğunu düşünüyorsan SEN TALİP OL. O sorumluluk senin yükümlülüğündür.

         Bunlardan daha iyisini görmediğim için EVET. Eğer HAYIR daha iyi bir düzen getirseydi hayır diyecektim. Veya üçüncü bir yol olsaydı ve bu yol HAYIR’cıların menfaatine olmayıp daha iyilerin kazanmasına yol açsaydı hayır diyecektim. Ama hayır demem kötülerin faydasına ve hakimiyetine yarayacağı için EVET diyorum. Hiçbir şahsı menfaatim yoktur.

           Allah Müslümanlara ve insanlığa faydalı olanı nasip etsin. Amin.   

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
61 gün önce
182 gün önce
216 gün önce
217 gün önce
217 gün önce
231 gün önce
239 gün önce
247 gün önce
282 gün önce
533 gün önce
624 gün önce
668 gün önce
686 gün önce
734 gün önce
754 gün önce
761 gün önce
779 gün önce
809 gün önce
830 gün önce
876 gün önce
964 gün önce
994 gün önce
1041 gün önce
1095 gün önce
1152 gün önce
1158 gün önce
1189 gün önce
1207 gün önce
1304 gün önce
1320 gün önce
1384 gün önce
1409 gün önce
1419 gün önce
1433 gün önce
1440 gün önce
1447 gün önce
1449 gün önce
1454 gün önce
1461 gün önce
1468 gün önce
1475 gün önce
1490 gün önce
1492 gün önce
1495 gün önce
1514 gün önce
1515 gün önce
1518 gün önce
1539 gün önce
1549 gün önce

RSS
© 2019 - Batman Basın
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=