Lütfen bekleyin..


Muhammed Günay

KARANLIK EL

25 Temmuz 2015, 13:31 - Okunma: 2242

          “Allah, iman edenlerin Velisidir; onları karanlıklardan aydınlığa çıkarır. Küfre sapanlara gelince, onların dostları tağuttur ki, kendilerini nurdan karanlıklara çıkarır. Bunlar cehennemin dostlarıdır. Orada sürekli kalacaklardır onlar.” -El Bakara Suresi: 257-            

              Fitne ateşini yakmak Müslümanlardan uzaktır. “Ne zaman savaş için bir ateş yaksalar, Allah onu söndürür de onlar yeryüzünde yine bozgunculuğa koşarlar. Ama Allah, bozguncuları sevmez.” -Maide Suresi: 64- İslam düşmanları bulundukları her ortamda karanlığın olmasını, fitne ve karışıklığın olmasını isterler. Muhalif kesimlerin yan yanda durmasını istemezler. Kerbela’da İmam Hüseyin (RA) namaz kılmak ister. Onunla savaşanlar izin vermek istemezler. Ve ‘biz ona izin versek taraftarlarımız onun Müslüman olduğunu anlarlar, saf değiştirirler. Hâlbuki onun Müslüman olmadığını taraftarlarımıza söylüyoruz’ diye kendi aralarında konuşurlar. Bu bölge de kendi taraftarlarına HÜDA PAR ve onun taraftarlarının Müslüman olmadığını söylüyorlar. Bunların Hızbul kontra olduğunu söylüyorlar. PKK ve HDP nin taraftarları HÜDA PAR’ın taraftarlarıyla yan yana gelseler görürler ki söylenen sözler yalandır. ‘Asıl Hızbul kontra onlardır’ diye düşünürler. Aydınlıktan kim istifade eder? Müslümanlar. Karanlıktan kim istifade eder? İslam düşmanları. Fikri olanlar fikirleriyle kendilerini insanlara kabul ettirirler. Fikirleri olmayanlar kendilerini silah zoruyla insanlara kabul ettirirler. Silahın en iyi kullanıldığı yerler gece vakitleri ve kameraların olmadığı zamanlardır. Karanlıktan istifade edenler fitne çıkarırlar ve sonra da karanlık el var diye bağırırlar. Millette sanır ki, başkaları yaptı. Ama asıl yapan bağırandır. Dikkatleri üzerinden dağıtıyor. 6-8 Ekim olaylarında halkı sokağa çağırıp, şiddete teşvik eden onlardı. Olaylar tersine dönünce yani yaktıkları fitne ateşi onları yakınca yangın var diye bağırdılar.  

           Amerika, Rusya ve bütün şer medyaları onların taraftarı olunca sesleri çok çıktı. Mazlum durumuna düşürüldüler. Kurban eti dağıtırlarken hunharca öldürülenler unutuldular. Batman, Siirt gibi birçok il ve ilçeleri ateşe verdiler. Yaktılar, öldürdüler, yağmaladılar ve her tarafı ateşe verdiler. Cizre de devletin gözü önünde bir mahalleyi kuşatıp ağır silahlarla taradılar. Kadın ve çocuklarını evlerinde yakmak istediler. Ondan sonra ne dediler! Karanlık el var. Provokatör var. Seçimden önce İdi’lin Kozluca (Xanık) Köyü’nde HDP konvoyundan olanlar HÜDA PAR’lı iki kişiyi öldürdüler. Ses yok. Karanlık el var. Gaziantep’te gariban berberi sakallı diye vurdular. Ses yok. Bölgenin birçok yerinde onlarca vatandaş bunlar tarafından öldürüldü. Üstelik üstlendiler de. Ses yok. En son Diyarbakır’da Yeni İhya Der başkanını evinden çıkarken öldürdüler. Onlardan da öldürülünce ‘karanlık el yaptı. MİT yaptı. Hızbul kontra yaptı’ deyip kendi eylemlerini meşrulaştırmaya çalıştılar. Eğer işin içinde karanlık bir el varsa bu olayları başlatan sizin teşkilatlarınızdır. Sizin bu teşkilatlarınızı fesh etmeniz lazımdır. Karanlık eldirler.          

       HDP’nin bu olayları yapan ve planlayanlardan haberi olmayabilir. Ama samimi ise onların eylemlerini desteklemez. Der ki, ‘ben bir partiyim, bu eylemleri yapan gençlik yapılanmaları bizim kontrolümüz da değildirler. Biz onların eylemlerini kabul etmiyoruz. Onlardan öldürülenlere de sahip çıkmıyoruz. Bunlar karanlık eldirler. Bu memleketi karıştırmak istiyorlar.’ Deseler inandırıcı olurlar.            

             Bütün evleri silahlarla doludur. Halkı galeyana getir. Milletin üzerine sal. Olayların sivri tarafı onlara dokununca da karanlık el var diye bağır. Artık Müslümanların da basını var. Gerçekleri ortaya koyuyorlar. Halk sizin karanlık ellerinizi görecek. Doksanlı yıllarda da halkı öldürdüler. Kendileri öldürülünce ‘karanlık el var, Mit var, hızbul kontra var’ diye herkesi ayağa kaldırdılar. Ama şimdi aydınlık bir basın vardır. Karanlıktaki ellerinizi ortaya çıkaracaktır.    

Allah’a emanet olun.         

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
114 gün önce
147 gün önce
148 gün önce
149 gün önce
163 gün önce
171 gün önce
178 gün önce
214 gün önce
464 gün önce
556 gün önce
599 gün önce
618 gün önce
666 gün önce
686 gün önce
692 gün önce
711 gün önce
741 gün önce
761 gün önce
807 gün önce
895 gün önce
925 gün önce
972 gün önce
1026 gün önce
1083 gün önce
1089 gün önce
1120 gün önce
1138 gün önce
1235 gün önce
1251 gün önce
1315 gün önce
1340 gün önce
1350 gün önce
1364 gün önce
1371 gün önce
1378 gün önce
1380 gün önce
1385 gün önce
1392 gün önce
1399 gün önce
1406 gün önce
1421 gün önce
1426 gün önce
1445 gün önce
1446 gün önce
1449 gün önce
1470 gün önce
1480 gün önce

RSS
© 2019 - Batman Basın
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=