Lütfen bekleyin..


Muhammed Günay

KARANLIK EL

25 Temmuz 2015, 13:31 - Okunma: 2317

          “Allah, iman edenlerin Velisidir; onları karanlıklardan aydınlığa çıkarır. Küfre sapanlara gelince, onların dostları tağuttur ki, kendilerini nurdan karanlıklara çıkarır. Bunlar cehennemin dostlarıdır. Orada sürekli kalacaklardır onlar.” -El Bakara Suresi: 257-            

              Fitne ateşini yakmak Müslümanlardan uzaktır. “Ne zaman savaş için bir ateş yaksalar, Allah onu söndürür de onlar yeryüzünde yine bozgunculuğa koşarlar. Ama Allah, bozguncuları sevmez.” -Maide Suresi: 64- İslam düşmanları bulundukları her ortamda karanlığın olmasını, fitne ve karışıklığın olmasını isterler. Muhalif kesimlerin yan yanda durmasını istemezler. Kerbela’da İmam Hüseyin (RA) namaz kılmak ister. Onunla savaşanlar izin vermek istemezler. Ve ‘biz ona izin versek taraftarlarımız onun Müslüman olduğunu anlarlar, saf değiştirirler. Hâlbuki onun Müslüman olmadığını taraftarlarımıza söylüyoruz’ diye kendi aralarında konuşurlar. Bu bölge de kendi taraftarlarına HÜDA PAR ve onun taraftarlarının Müslüman olmadığını söylüyorlar. Bunların Hızbul kontra olduğunu söylüyorlar. PKK ve HDP nin taraftarları HÜDA PAR’ın taraftarlarıyla yan yana gelseler görürler ki söylenen sözler yalandır. ‘Asıl Hızbul kontra onlardır’ diye düşünürler. Aydınlıktan kim istifade eder? Müslümanlar. Karanlıktan kim istifade eder? İslam düşmanları. Fikri olanlar fikirleriyle kendilerini insanlara kabul ettirirler. Fikirleri olmayanlar kendilerini silah zoruyla insanlara kabul ettirirler. Silahın en iyi kullanıldığı yerler gece vakitleri ve kameraların olmadığı zamanlardır. Karanlıktan istifade edenler fitne çıkarırlar ve sonra da karanlık el var diye bağırırlar. Millette sanır ki, başkaları yaptı. Ama asıl yapan bağırandır. Dikkatleri üzerinden dağıtıyor. 6-8 Ekim olaylarında halkı sokağa çağırıp, şiddete teşvik eden onlardı. Olaylar tersine dönünce yani yaktıkları fitne ateşi onları yakınca yangın var diye bağırdılar.  

           Amerika, Rusya ve bütün şer medyaları onların taraftarı olunca sesleri çok çıktı. Mazlum durumuna düşürüldüler. Kurban eti dağıtırlarken hunharca öldürülenler unutuldular. Batman, Siirt gibi birçok il ve ilçeleri ateşe verdiler. Yaktılar, öldürdüler, yağmaladılar ve her tarafı ateşe verdiler. Cizre de devletin gözü önünde bir mahalleyi kuşatıp ağır silahlarla taradılar. Kadın ve çocuklarını evlerinde yakmak istediler. Ondan sonra ne dediler! Karanlık el var. Provokatör var. Seçimden önce İdi’lin Kozluca (Xanık) Köyü’nde HDP konvoyundan olanlar HÜDA PAR’lı iki kişiyi öldürdüler. Ses yok. Karanlık el var. Gaziantep’te gariban berberi sakallı diye vurdular. Ses yok. Bölgenin birçok yerinde onlarca vatandaş bunlar tarafından öldürüldü. Üstelik üstlendiler de. Ses yok. En son Diyarbakır’da Yeni İhya Der başkanını evinden çıkarken öldürdüler. Onlardan da öldürülünce ‘karanlık el yaptı. MİT yaptı. Hızbul kontra yaptı’ deyip kendi eylemlerini meşrulaştırmaya çalıştılar. Eğer işin içinde karanlık bir el varsa bu olayları başlatan sizin teşkilatlarınızdır. Sizin bu teşkilatlarınızı fesh etmeniz lazımdır. Karanlık eldirler.          

       HDP’nin bu olayları yapan ve planlayanlardan haberi olmayabilir. Ama samimi ise onların eylemlerini desteklemez. Der ki, ‘ben bir partiyim, bu eylemleri yapan gençlik yapılanmaları bizim kontrolümüz da değildirler. Biz onların eylemlerini kabul etmiyoruz. Onlardan öldürülenlere de sahip çıkmıyoruz. Bunlar karanlık eldirler. Bu memleketi karıştırmak istiyorlar.’ Deseler inandırıcı olurlar.            

             Bütün evleri silahlarla doludur. Halkı galeyana getir. Milletin üzerine sal. Olayların sivri tarafı onlara dokununca da karanlık el var diye bağır. Artık Müslümanların da basını var. Gerçekleri ortaya koyuyorlar. Halk sizin karanlık ellerinizi görecek. Doksanlı yıllarda da halkı öldürdüler. Kendileri öldürülünce ‘karanlık el var, Mit var, hızbul kontra var’ diye herkesi ayağa kaldırdılar. Ama şimdi aydınlık bir basın vardır. Karanlıktaki ellerinizi ortaya çıkaracaktır.    

Allah’a emanet olun.         

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
56 gün önce
177 gün önce
210 gün önce
211 gün önce
212 gün önce
226 gün önce
234 gün önce
241 gün önce
277 gün önce
527 gün önce
619 gün önce
662 gün önce
681 gün önce
729 gün önce
749 gün önce
755 gün önce
774 gün önce
804 gün önce
824 gün önce
870 gün önce
958 gün önce
988 gün önce
1035 gün önce
1089 gün önce
1146 gün önce
1152 gün önce
1183 gün önce
1201 gün önce
1298 gün önce
1315 gün önce
1379 gün önce
1404 gün önce
1414 gün önce
1428 gün önce
1435 gün önce
1442 gün önce
1443 gün önce
1449 gün önce
1456 gün önce
1463 gün önce
1469 gün önce
1485 gün önce
1490 gün önce
1509 gün önce
1510 gün önce
1513 gün önce
1533 gün önce
1543 gün önce

RSS
© 2019 - Batman Basın
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=