Lütfen bekleyin..


Muhammed Günay

Kadın Ve Huzurlu Bir Ev!

01 Mart 2018, 17:28 - Okunma: 1192

50 yıl boyunca mutlu bir aile hayatı yaşadım ve aramızda en ufak bir sıkıntı olmadı. 50 yıllık mutlu bir evliliğin Sırrı yaşlı kadına soruldu?  Bu sır güzel yemek hazırlama da mıdır? Yoksa güzellikte midir? Yoksa erkek evlatları doğurmasın dan mıdır? Yoksa başka bir şey midir?                             

         Yaşlı kadın Allah'ın yardımından sonra ailenin mutluluğu, kadının elindedir. Kadın İsterse evini cennet bahçesi yapar. İsterse cehenneme çevirir.

         Malın önemini bana söyleme. Birçok zengin kadın olduğu halde mutsuzdur. Kocaları onlardan kaçıyor. On erkek evlat doğuran kadın da vardır. Ama kocaları onları sevmediği gibi bazen de boşuyorlar.

         Birçok kadın mutfakta maharetlidirler. Zamanlarının çoğunu yemek yapmakla geçiriyorlar. Ama eşinin kendisine kötü davrandığından şikayet ediyorlar.

         Genç kadın Hayret ile peki o zaman bunun sırrı nedir?

         Yaşlı kadın: Eşim kızıp parladığı zaman, saygıyla üzgünlüğümü belirterek kafamı eğerim. Ona saygı gösteririm. Sen bil ki güzel bir bakış ve susmak hemen zeki adamı sakinleştirir.

         Genç kadın: Peki niye odandan çıkmıyorsun?

         Yaşlı kadın: Sen zannediyorsun ki ben ondan korktuğum için odamdan çıkmıyorum. Ben, eşim sakinleşinceye kadar susuyorum. Rahatladıktan sonra odadan çıkıyorum. O bütün gün çalışıyor. İstirahate ihtiyacı vardır.

         Genç kadın: Sen ne yapıyorsun? Onunla konuşma ve ilişkini kes. Bu daha etkili bir silahtır. Ona karşı tavır alırsan sana daha davranır ve yumuşaklaşır.

         Yaşlı kadın: Bu kötü bir silahtır. İki tarafı keskin bir bıçak gibidir. Eşinin sana ihtiyacı olduğu zaman sen bir hafta ona küsersen, o zaman seninle küs olarak kalmaya alışacak. Bazen de işi inada götürerek isteklerini artırabilir.

         Genç kadın: Peki o zaman ne yapmamız lazımdır?

         Yaşlı kadın: 2-3 saat sonra ona bir bardak içecek veya bir fincan kahve götürürüm. Ve buyurun için derim. Çünkü o bu harekete muhtaçtır. Ayrıca güzel bir şekilde onunla konuşurum. Bunun üzerine eşim sen kızgın mısın? diyebana sorar. Ben de hayır derim. Bunun üzerine eşim bana söylediği sert sözlerden dolayı özür diler. Ve güzel sözler bana söyler.

        Genç kadın: Sen ona İnanır mısın?

        Yaşlı kadın: Evet,kendime güveniyorum. Eşim, sakin olduğu halde ben nasıl onu takip etmem. Eşim benim gönlümü almaya çalışırken ben ona naz yapmam.

         Genç kadın: Peki senin haysiyetin ne olacak? Bu şekilde yaparak onurunu ayaklar altına almıyor musun?

        Yaşlı kadın: Benim şerefim ve haysiyetim, eşimin benden razı olmasındadır. Aramızdaki saflık önemlidir. Ayrıca kadın ve eşi arasında haysiyet ve şeref aranmaz.

        Haysiyet nedir? Ben onun karşısında bütün elbiselerimi çıkarıyorken, haysiyet mi aranır?

Umuyorum ki; bu yazım bütün erkek ve kadınlara ulaşır ki, evlilik üzerine istekleri olsun. En basit bir kelimede boşanma silahına başvurmaktan kaçınırlar. Boşanan nice kadın başka erkeklerin hedeflerine girer. Şeref ve haysiyetlerini ayaklar altına alırlar. Eşinin küçük bir sözüne büyük tepki gösterirken her gün başka bir erkeğin sofrasında olurlar.    

         Eğer kadın, kuş olarak yaratılsaydı, tavus kuşu olarak yaratılırdı.

         Eğer hayvan olarak yaratılsaydı, ceylan olarak yaratılırdı.

         Eğer böcek olarak yaratılsaydı, kelebek olarak yaratılırdı.

         Ama insan olarak yaratıldı. O sevgili ve eş oldu. Ama çok harika olarak yaratıldı. Kadın, erkek için yeryüzündeki en güzel nimet oldu. Eğer kadın olmasaydı, hiçbir şey olmazdı. Bu yüzden Allah Teala onu yarattı. Cennette Huri yaptı.

         Bir gül onu güldürür. Bir kelime onu öldürür.

         Harika olarak yaratılan kadın, çocukluğunda babası için Cennet kapısını açar. Gençliğinde kocasının dinini mükemmelleştirir. Anne olduğu zaman da Cennet onun ayakları altında olur. Bu kelam ihtişamın tepesinde olandır.

         Mademki;kadın erkeğe verilen en güzel nimettir. O zaman nimetin kıymetini bilmek gerekir. Bu nimete karşı nankörlük edersek bize nimeti veren Allah'a nasıl hesap vereceğiz.

Etiketler : kadın, huzurlu ev, erkek, koca, karı, aile,
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
22 gün önce
143 gün önce
176 gün önce
177 gün önce
178 gün önce
192 gün önce
200 gün önce
207 gün önce
243 gün önce
493 gün önce
585 gün önce
628 gün önce
647 gün önce
695 gün önce
715 gün önce
721 gün önce
740 gün önce
770 gün önce
790 gün önce
836 gün önce
924 gün önce
954 gün önce
1001 gün önce
1055 gün önce
1112 gün önce
1118 gün önce
1149 gün önce
1167 gün önce
1264 gün önce
1280 gün önce
1344 gün önce
1369 gün önce
1379 gün önce
1393 gün önce
1400 gün önce
1407 gün önce
1409 gün önce
1414 gün önce
1422 gün önce
1428 gün önce
1435 gün önce
1450 gün önce
1452 gün önce
1455 gün önce
1474 gün önce
1475 gün önce
1478 gün önce
1499 gün önce
1509 gün önce

RSS
© 2019 - Batman Basın
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=