Lütfen bekleyin..


Muhammed Günay

HDP Niye Kaybetti!

10 Kasım 2015, 12:23 - Okunma: 2490

HDP’ nin kaybetmesinin birçok sebebi vardır:

1. HDPKK çizgisi Kürt halkının benimsemediği ve hoşlanmadığı bir fikri silah zoruyla onlara dayatmaya çalışıyor. Kürt halkı eksiklik ve cehaletleriyle beraber Müslüman bir halktır. Müslüman halkı bozmanın en kolay yolu onların gençlerini zinaya ve içkiye alıştırmaktır. Zina öyle bir melanettir ki, ona yaklaşan insanlar kolay kolay iflah olmuyorlar. Zinakar, içkici ve eroinci bir kız veya erkek aile sahibi olsa nasıl bir nesil yetiştirir. İşte HDPKK çizgisi gençleri komünizm adı altında fuhşa sürüklediler. Kürt gençliği bozuldu. Bozulan bir toplum hiç kimseye faydalı olmaz. Bu zihniyetin bütün derdi Kürt halkını İslam’dan uzaklaştırmaktır. Kürt milliyetçiliği ile onların bir derdi yoktur. Sosyalizmde milliyetçilik yoktur. Yani bunların savunduğu batıl din de milliyetçilik yoktur. Din diyorum. Din insanların hayatlarını düzenleyen fikirdir. Kim neye göre hayatını düzenliyorsa dini odur. Allah için söyleyin. Bunlar İslam dinine göre mi? Yoksa sosyalizm ve heva heveslerine göre mi hayatlarını düzenliyorlar. 2. PKK özellikle doğuda bir korku imparatorluğu kurmaya çalıştı ve bunu belli bir yere kadar da başardı. Çözüm süreci süresinde alan kendisine bırakıldığı için Kürt halkı üzerinde büyük bir baskı oluşturdu. Daha önceden köylere ihtiyaç için belli aralıklarla giderken, bu süreçte şehir ve ilçelerde dağdan getirdiği militanlarını yerleştirdi. Nereye yerleştirdi. Taraftarlarının evlerine yerleştirdi. Adam sabah işe giderken evinde 2-3 tane militan kızı ve hanımı ile beraber kalıyordu. Bunlar mahalleden bir fert gibi yaşamaya başladılar ve gençleri organize ettiler. Yerleştikleri mahallelerde toplumu kontrol altına aldılar. Halk bunlara teslim oldu. Bunların tek korktukları kesim vardı. O da Hizbullah cemaati idi. Onları etkisizleştirmek için çok çaba sarf ettiler. Ama her seferinde geri tepti. Bunun üzerine HÜDA PAR ve ona bağlı dernek ve oluşumlara saldırdılar. Hizbullah cemaati bunlara sahip çıktı. HDPKK militanlarının saldırılarına karşılık kendini savundu. HDPKK bu saldırılardan büyük darbeler yiyince, saldırılarını rölantiye aldı. Devlet, şehir ve ilçelerde yerleşmiş olan PKK militanlarına saldırılar yaptı. Onların bulundukları mahalleleri işgal etti. Her iki kesimde halkın malına ve canına zarar verdi. Devlet verdiği zararları azda olsa telafi etmeye çalışıyor. Ama diğer taraf hiçbir şekilde yaktığı evin, arabanın veya öldürdüğü şahısların zararlarını karşılamıyor. Hatta kurşun parasını dahi onlardan almaya çalışıyor. Bunların şehir ve ilçelerde ki etkisi biraz kırılınca halk derin bir nefes aldı. Oradan kaçanlar kurtuldu. Bir kısmı da onlara oy vermedi. Halkın üzerindeki baskıları azaldıkça destek düşecektir.

3. HDPKK Türk solu ve marjinal örgütlerle ittifak yaptı. Erkeğin erkekle evlenmesini isteyenlerle birleşti. Ama bu arada Kürtlerin özerkliğini ve bağımsızlığını dile getirmeye çalıştı. Solcular milliyetçiliğe karşıdırlar. Onların derdi topluma sol zihniyeti ve İslam düşmanlığını yerleştirmektir. HDPKK’ nin derdinin ayrı olduğunu, kendilerini kandırmaya çalıştığını fark ettiler ve desteklerini çektiler. Asıl desteklerini çekenler farklı amaçlar için onlara oy vermiş olanlardır.

4. Devlet bunların halk üzerindeki gücünü saldırılarla kırdı. Devletin bittiğini sananlar yanıldıklarını anladılar. Daha önceden devletle içli dışlı olan bölge aşiretleri bu seçimde desteklerini HDP’den çektiler.

5. Müslüman halkın dini değerlerine saldırmaları da oy kaybetmelerine sebep olmuştur. Diyarbakır’daki Hz. Muhammed (sav)’e hakaret için asılan afiş bardağı taşıran son damla oldu. Gerçi halkın büyük çoğunluğu umursamadı. Hatta taraftarlarından bazıları bunu duymadıklarını bile söylüyorlar. HDP öyle bir tabana sahiptir ki, onların İslam’a yaptıkları her saldırıyı yalanlıyorlar. Birine dedim ki, 7 Haziran seçiminde erkeğin erkekle evlenmesini isteyen şahsı adayı gösterdiler. Yok, iftiradır. Partinin tüzüğüne bak. Hayır. Öyle bir şey yok dedi. Biride, biliyor musun afişi asanlar onlar değildi. Provakatörlar yapmış. Dedim ki, Allah için kafanızı kaldırın ve bakın. Adamlar açıklama yapıyor ve biz internetten aldık. Bu afişin Hz. Muhammed (sav)’ e hakaret içerdiğini bilmiyorduk diye açıklama yapıyorlar. Sen de diyorsun ki, onlar değildir. Seçmenler içinde en bağnaz ve tutucu olanlar HDP’ nin seçmenidir. Yanlış yaptıkları ne olsa sorulduğunda hemen “Provakatörlar yapmış” derler. Sizin liderleriniz İslam’ın aleyhinde şöyle demişler denilince de” hayır yalandır. Araştırın. Hayır yalandır. Araştırmaya gerek yoktur. Nemrutun zamanındakiler bile bunlardan daha objektiftiler. Hz.İbrahim’e (as) önce inanıyorlar. Tasdik ediyorlar. Sonra ya Nemrutun askerleri deyip geri dönüş yapıyorlar. Bunlar ise hiç düşünmeden “yalandır, provakatörlardır, iftiradır. Diyorlar. Adam açık açık biz topluma sosyalist ahlakı yerleştireceğiz diyor. Taraftarları “ yok bu ona atılan bir iftiradır. Diyorlar.

HDPKK bu yenilgiden kendisini sorumlu tutması gerekirken HÜDA PAR’ı suçlamaya çalışması kendisine destek verenleri teselli etmek içindir. HÜDA PAR her zaman ittifak arayışlarında olmuştur. Ama diğer parti ve oluşumlar kendilerinden uzak durmuşlar. Bu sefer de arayışlarını sürdürdü ama diğer partiler beraber hareket etmeye yanaşmadılar. Müslümanların menfaatlerini düşünerek karşılıksız destek vermeye çalıştı ve bunda da başarılı olduğu gibi birçok çevreden de takdir topladı. Müslümanların maslahatları söz konusu olduğunda cemaatlerinin menfaatlerini göz önüne almadılar. Ve en doğrusunu yaptılar. İslam düşmanlarının eleştirilerine kulak verilmez. Kendileri, kendi maslahatları için her türlü grup ve parti ile ittifak yaparken, başkalarının ittifaklarına karşı çıkmaktadırlar. HDPKK, CHP- Paralel yapı, eşcinsel ve her türlü İslam dışı gruplarla birleşirken Müslümanların beraberliğine eleştiri getirmektedir. Müslümanların ittifak etmeleri en doğal haklarıdır. Zaten ayrı olmaları yanlıştır.

MHP, HDP ve diğer partiler % 7,6 oy kayıp etmişler. AKP % 8,4 oy kazanmıştır. HÜDA PAR’ın Türkiye genelinde AKP’ye giden oyları % 1 olabilir. Dolayısıyla AKP’nin bu zaferi, HDPKK tarafından Müslümanlara saldırmak için vesile yapılmaya çalışılıyor. HDP’nin Türkiye genelinde oy kaybı %2,4. Onların oyları AKP’ ye gitmiştir.

Ama kim vermişse Allah hayırlarını kabul etsin. İslam’a saldıranlara iyi bir darbe vuruldu. Devamını bekleriz. Allah’a emanet olun...

Etiketler : hdp, pkk,
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
114 gün önce
147 gün önce
148 gün önce
149 gün önce
163 gün önce
171 gün önce
178 gün önce
214 gün önce
464 gün önce
556 gün önce
599 gün önce
618 gün önce
666 gün önce
686 gün önce
692 gün önce
711 gün önce
741 gün önce
761 gün önce
807 gün önce
895 gün önce
925 gün önce
972 gün önce
1026 gün önce
1083 gün önce
1089 gün önce
1120 gün önce
1138 gün önce
1235 gün önce
1251 gün önce
1340 gün önce
1350 gün önce
1364 gün önce
1371 gün önce
1378 gün önce
1380 gün önce
1385 gün önce
1392 gün önce
1399 gün önce
1406 gün önce
1421 gün önce
1423 gün önce
1426 gün önce
1445 gün önce
1446 gün önce
1449 gün önce
1470 gün önce
1480 gün önce

RSS
© 2019 - Batman Basın
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=