Lütfen bekleyin..


Muhammed Günay

HDP Niye Kaybetti!

10 Kasım 2015, 12:23 - Okunma: 2821

HDP’ nin kaybetmesinin birçok sebebi vardır:

1. HDPKK çizgisi Kürt halkının benimsemediği ve hoşlanmadığı bir fikri silah zoruyla onlara dayatmaya çalışıyor. Kürt halkı eksiklik ve cehaletleriyle beraber Müslüman bir halktır. Müslüman halkı bozmanın en kolay yolu onların gençlerini zinaya ve içkiye alıştırmaktır. Zina öyle bir melanettir ki, ona yaklaşan insanlar kolay kolay iflah olmuyorlar. Zinakar, içkici ve eroinci bir kız veya erkek aile sahibi olsa nasıl bir nesil yetiştirir. İşte HDPKK çizgisi gençleri komünizm adı altında fuhşa sürüklediler. Kürt gençliği bozuldu. Bozulan bir toplum hiç kimseye faydalı olmaz. Bu zihniyetin bütün derdi Kürt halkını İslam’dan uzaklaştırmaktır. Kürt milliyetçiliği ile onların bir derdi yoktur. Sosyalizmde milliyetçilik yoktur. Yani bunların savunduğu batıl din de milliyetçilik yoktur. Din diyorum. Din insanların hayatlarını düzenleyen fikirdir. Kim neye göre hayatını düzenliyorsa dini odur. Allah için söyleyin. Bunlar İslam dinine göre mi? Yoksa sosyalizm ve heva heveslerine göre mi hayatlarını düzenliyorlar. 2. PKK özellikle doğuda bir korku imparatorluğu kurmaya çalıştı ve bunu belli bir yere kadar da başardı. Çözüm süreci süresinde alan kendisine bırakıldığı için Kürt halkı üzerinde büyük bir baskı oluşturdu. Daha önceden köylere ihtiyaç için belli aralıklarla giderken, bu süreçte şehir ve ilçelerde dağdan getirdiği militanlarını yerleştirdi. Nereye yerleştirdi. Taraftarlarının evlerine yerleştirdi. Adam sabah işe giderken evinde 2-3 tane militan kızı ve hanımı ile beraber kalıyordu. Bunlar mahalleden bir fert gibi yaşamaya başladılar ve gençleri organize ettiler. Yerleştikleri mahallelerde toplumu kontrol altına aldılar. Halk bunlara teslim oldu. Bunların tek korktukları kesim vardı. O da Hizbullah cemaati idi. Onları etkisizleştirmek için çok çaba sarf ettiler. Ama her seferinde geri tepti. Bunun üzerine HÜDA PAR ve ona bağlı dernek ve oluşumlara saldırdılar. Hizbullah cemaati bunlara sahip çıktı. HDPKK militanlarının saldırılarına karşılık kendini savundu. HDPKK bu saldırılardan büyük darbeler yiyince, saldırılarını rölantiye aldı. Devlet, şehir ve ilçelerde yerleşmiş olan PKK militanlarına saldırılar yaptı. Onların bulundukları mahalleleri işgal etti. Her iki kesimde halkın malına ve canına zarar verdi. Devlet verdiği zararları azda olsa telafi etmeye çalışıyor. Ama diğer taraf hiçbir şekilde yaktığı evin, arabanın veya öldürdüğü şahısların zararlarını karşılamıyor. Hatta kurşun parasını dahi onlardan almaya çalışıyor. Bunların şehir ve ilçelerde ki etkisi biraz kırılınca halk derin bir nefes aldı. Oradan kaçanlar kurtuldu. Bir kısmı da onlara oy vermedi. Halkın üzerindeki baskıları azaldıkça destek düşecektir.

3. HDPKK Türk solu ve marjinal örgütlerle ittifak yaptı. Erkeğin erkekle evlenmesini isteyenlerle birleşti. Ama bu arada Kürtlerin özerkliğini ve bağımsızlığını dile getirmeye çalıştı. Solcular milliyetçiliğe karşıdırlar. Onların derdi topluma sol zihniyeti ve İslam düşmanlığını yerleştirmektir. HDPKK’ nin derdinin ayrı olduğunu, kendilerini kandırmaya çalıştığını fark ettiler ve desteklerini çektiler. Asıl desteklerini çekenler farklı amaçlar için onlara oy vermiş olanlardır.

4. Devlet bunların halk üzerindeki gücünü saldırılarla kırdı. Devletin bittiğini sananlar yanıldıklarını anladılar. Daha önceden devletle içli dışlı olan bölge aşiretleri bu seçimde desteklerini HDP’den çektiler.

5. Müslüman halkın dini değerlerine saldırmaları da oy kaybetmelerine sebep olmuştur. Diyarbakır’daki Hz. Muhammed (sav)’e hakaret için asılan afiş bardağı taşıran son damla oldu. Gerçi halkın büyük çoğunluğu umursamadı. Hatta taraftarlarından bazıları bunu duymadıklarını bile söylüyorlar. HDP öyle bir tabana sahiptir ki, onların İslam’a yaptıkları her saldırıyı yalanlıyorlar. Birine dedim ki, 7 Haziran seçiminde erkeğin erkekle evlenmesini isteyen şahsı adayı gösterdiler. Yok, iftiradır. Partinin tüzüğüne bak. Hayır. Öyle bir şey yok dedi. Biride, biliyor musun afişi asanlar onlar değildi. Provakatörlar yapmış. Dedim ki, Allah için kafanızı kaldırın ve bakın. Adamlar açıklama yapıyor ve biz internetten aldık. Bu afişin Hz. Muhammed (sav)’ e hakaret içerdiğini bilmiyorduk diye açıklama yapıyorlar. Sen de diyorsun ki, onlar değildir. Seçmenler içinde en bağnaz ve tutucu olanlar HDP’ nin seçmenidir. Yanlış yaptıkları ne olsa sorulduğunda hemen “Provakatörlar yapmış” derler. Sizin liderleriniz İslam’ın aleyhinde şöyle demişler denilince de” hayır yalandır. Araştırın. Hayır yalandır. Araştırmaya gerek yoktur. Nemrutun zamanındakiler bile bunlardan daha objektiftiler. Hz.İbrahim’e (as) önce inanıyorlar. Tasdik ediyorlar. Sonra ya Nemrutun askerleri deyip geri dönüş yapıyorlar. Bunlar ise hiç düşünmeden “yalandır, provakatörlardır, iftiradır. Diyorlar. Adam açık açık biz topluma sosyalist ahlakı yerleştireceğiz diyor. Taraftarları “ yok bu ona atılan bir iftiradır. Diyorlar.

HDPKK bu yenilgiden kendisini sorumlu tutması gerekirken HÜDA PAR’ı suçlamaya çalışması kendisine destek verenleri teselli etmek içindir. HÜDA PAR her zaman ittifak arayışlarında olmuştur. Ama diğer parti ve oluşumlar kendilerinden uzak durmuşlar. Bu sefer de arayışlarını sürdürdü ama diğer partiler beraber hareket etmeye yanaşmadılar. Müslümanların menfaatlerini düşünerek karşılıksız destek vermeye çalıştı ve bunda da başarılı olduğu gibi birçok çevreden de takdir topladı. Müslümanların maslahatları söz konusu olduğunda cemaatlerinin menfaatlerini göz önüne almadılar. Ve en doğrusunu yaptılar. İslam düşmanlarının eleştirilerine kulak verilmez. Kendileri, kendi maslahatları için her türlü grup ve parti ile ittifak yaparken, başkalarının ittifaklarına karşı çıkmaktadırlar. HDPKK, CHP- Paralel yapı, eşcinsel ve her türlü İslam dışı gruplarla birleşirken Müslümanların beraberliğine eleştiri getirmektedir. Müslümanların ittifak etmeleri en doğal haklarıdır. Zaten ayrı olmaları yanlıştır.

MHP, HDP ve diğer partiler % 7,6 oy kayıp etmişler. AKP % 8,4 oy kazanmıştır. HÜDA PAR’ın Türkiye genelinde AKP’ye giden oyları % 1 olabilir. Dolayısıyla AKP’nin bu zaferi, HDPKK tarafından Müslümanlara saldırmak için vesile yapılmaya çalışılıyor. HDP’nin Türkiye genelinde oy kaybı %2,4. Onların oyları AKP’ ye gitmiştir.

Ama kim vermişse Allah hayırlarını kabul etsin. İslam’a saldıranlara iyi bir darbe vuruldu. Devamını bekleriz. Allah’a emanet olun...

Etiketler : hdp, pkk,
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
198 gün önce
340 gün önce
355 gün önce
364 gün önce
461 gün önce
495 gün önce
496 gün önce
496 gün önce
510 gün önce
518 gün önce
525 gün önce
561 gün önce
811 gün önce
903 gün önce
946 gün önce
965 gün önce
1013 gün önce
1033 gün önce
1039 gün önce
1058 gün önce
1088 gün önce
1108 gün önce
1126 gün önce
1154 gün önce
1243 gün önce
1272 gün önce
1320 gün önce
1374 gün önce
1430 gün önce
1437 gün önce
1468 gün önce
1485 gün önce
1583 gün önce
1599 gün önce
1688 gün önce
1698 gün önce
1712 gün önce
1719 gün önce
1726 gün önce
1727 gün önce
1733 gün önce
1740 gün önce
1747 gün önce
1753 gün önce
1769 gün önce
1771 gün önce
1774 gün önce
1793 gün önce
1794 gün önce
1797 gün önce
1818 gün önce
1828 gün önce

RSS
© 2020 - Batman Basın
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=