Lütfen bekleyin..


Muhammed Günay

Amerika Türkiye’yi Tuzağa Sürüklüyor!

24 Eylül 2017, 23:37 - Okunma: 1338

      Amerika, büyük şeytan görevini her yerde ve her zaman  layıkıyla yürütmeye çalışıyor. “Şeytan insanları günaha ve yanlışa sürükler. Ondan sonra bir tarafa saklanır. İnsandan uzaklaşır ve onları yalnız bırakır. Bedir Savaşında dostlarını savaşa teşvik edip ben de sizinle beraberim diyen şeytan, savaşın meleklerin yardımıyla başladığını görünce, kendisi kaçmaya başlıyor ve dostlarına sizin görmediklerinizi iyi görüyorum” diyor.

      Amerika, Ortadoğu'da aynı taktikleri uygulayarak değişik devletleri tuzaklara çekiyor. Daha önceden Saddam Hüseyin ile çalışarak İran'a saldırdı. Bundan sonuç alamayınca Saddam'ı Kuveyt'in üzerine saldırttı. Saddam, Kuveyt'i işgal ettikten sonra Amerika Saddam’ın Kuveyt'ten çıkmasını istedi. Alttan da Saddam’a çıkmaması noktasında telkinlerde bulundu. Bu şekilde Saddam'ı kandırarak bütün dünya ülkelerini Saddam'ın üzerine saldı ve o tarihten beri Ortadoğu'da yerini, fitne çıkararak sağlamlaştırmaya başladı. Suriye'de PYD ye yardım ederek Türkiye'yi köşeye sıkıştırmaya ve kendisine daha bağımlı kılmaya çalıştı.

      Şu anda Irak'taki Kürtler bağımsızlık için referanduma giderken işi daha da fazla kızıştırmaya ve fitneyi yaygınlaştırmaya çalışıyor. Bir taraftan referanduma karşı olduğunu söylerken, diğer taraftan askerlerini özellikle petrol bölgelerinde tutmaya başlıyor. Onun derdi bu karışıklıklardan faydalanarak dünyanın en zengin Petrol yataklarına sahip olan Kerkük ve diğer petrol bölgelerini elinde tutmaktır. Diğer devletlerin Mesut Barzani ile aralarını bozmaya çalışırken, kendisi onlarla daha iyi ilişkiler içine girmektedir.

      Peki, Kürtler Irak'ta bağımsız bir devlet kursalar, bölgedeki hangi devlete faydalı olur. Daha önceden yazmış olduğum bir yazıda Müslümanların prensipte bütün İslam ülkelerinin bir devlet çatısı altında birleşmelerini istediklerini, ancak günümüzde bunun olamayacağını, dolayısıyla Kürtlerin de bu bölgede kendi gelecekleri ile ilgili karar verme haklarının olduğunu belirtmiştim. Eğer Kürtler Irak'ta bir devlet kursalar, en fazla ilişki içinde olacakları devlet Türkiye olur. Petrollerini de Türkiye üzerinden Avrupa'ya satarlar. Bütün Ticaretlerini Türkiye üzerinden gerçekleştirirler.

       Bir taraflarında İran, Irak hükümeti, Suriye PYD ve bir tarafta Türkiye. Dolayısıyla bütün Ticaretlerini Türkiye üzerinden yaparlar. Eğer Türkiye'deki Kürtlerin Irak'ta kurulacak bağımsız bir Kürt Devletine katılacağını düşünüyorsanız ve bu yüzden karşı çıkıyorsanız, yanlıştır. Türkiye'deki Kürtler kanaatime göre hiçbir şekilde Türkiye'den ayrılmak istemezler.

       Amerika, Irak Kürdistan’ındaki petrolleri Irak- Suriye koridorundan Akdeniz'e ulaştırmak istiyor. Irak'taki Kürtler kendi ticaretlerinin PKK- PYD kontrolündeki bölgeden olmasını istemezler. Bu şekilde olursa tümüyle PKK’ye bağımlı kalırlar. En ufak bir şeyde PKK onların ticaretini engelleyecektir. Bu yüzden Amerika Türkiye ile Irak'taki Kürtler arasında fitnenin olmasını istiyor. Eğer Türkiye ile Irak'taki Kürtler dost olurlarsa, Amerika'nın bu planı boşa gider. Daha önceden kendi zararına dahi olsaydı Amerika'nın menfaatine Olan şeyleri tercih eden Türkiye, şu anda kendi menfaatini düşünen bir duruma gelmiştir. Yeni kurulacak ticaret hattında tümüyle Amerika hakim olacaktır.

     Yukarıda saydığımız bütün bu sebeplerden dolayı Türkiye Irak'taki Kürtleri düşman olarak görmemeli ve onları himaye etmelidir. Bunlar Türkiye'ye zarar vermezler. Ticaretlerini de, ilişkilerini de Türkiye üzerinden yapmak isterler. Şunu düşünelim. Mesut Barzani Almanya'ya gitmek isterse, İran üzerinden mi? Irak hükümeti üzerinden mi? Suriye üzerinden mi? yoksa Türkiye üzerinden mi? gitmek ister. Ve hangisinde daha güvende olur. Kürtlerin Irakta bağımsız olmalarını istemeyenler İran, Irak, Türkiye, PYD - PKK ve sözde Amerika Rusya

       Türkiye, Kürtleri Amerika’nın himayesine bırakmamalıdır.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
114 gün önce
147 gün önce
148 gün önce
149 gün önce
163 gün önce
171 gün önce
178 gün önce
214 gün önce
464 gün önce
556 gün önce
599 gün önce
618 gün önce
666 gün önce
686 gün önce
692 gün önce
711 gün önce
741 gün önce
761 gün önce
807 gün önce
895 gün önce
925 gün önce
972 gün önce
1026 gün önce
1083 gün önce
1089 gün önce
1120 gün önce
1138 gün önce
1235 gün önce
1251 gün önce
1315 gün önce
1340 gün önce
1350 gün önce
1364 gün önce
1371 gün önce
1378 gün önce
1380 gün önce
1385 gün önce
1392 gün önce
1399 gün önce
1406 gün önce
1421 gün önce
1423 gün önce
1426 gün önce
1445 gün önce
1446 gün önce
1449 gün önce
1470 gün önce
1480 gün önce

RSS
© 2019 - Batman Basın
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=