Lütfen bekleyin..


Muhammed Günay

Amerika Türkiye’yi Tuzağa Sürüklüyor!

24 Eylül 2017, 23:37 - Okunma: 1461

      Amerika, büyük şeytan görevini her yerde ve her zaman  layıkıyla yürütmeye çalışıyor. “Şeytan insanları günaha ve yanlışa sürükler. Ondan sonra bir tarafa saklanır. İnsandan uzaklaşır ve onları yalnız bırakır. Bedir Savaşında dostlarını savaşa teşvik edip ben de sizinle beraberim diyen şeytan, savaşın meleklerin yardımıyla başladığını görünce, kendisi kaçmaya başlıyor ve dostlarına sizin görmediklerinizi iyi görüyorum” diyor.

      Amerika, Ortadoğu'da aynı taktikleri uygulayarak değişik devletleri tuzaklara çekiyor. Daha önceden Saddam Hüseyin ile çalışarak İran'a saldırdı. Bundan sonuç alamayınca Saddam'ı Kuveyt'in üzerine saldırttı. Saddam, Kuveyt'i işgal ettikten sonra Amerika Saddam’ın Kuveyt'ten çıkmasını istedi. Alttan da Saddam’a çıkmaması noktasında telkinlerde bulundu. Bu şekilde Saddam'ı kandırarak bütün dünya ülkelerini Saddam'ın üzerine saldı ve o tarihten beri Ortadoğu'da yerini, fitne çıkararak sağlamlaştırmaya başladı. Suriye'de PYD ye yardım ederek Türkiye'yi köşeye sıkıştırmaya ve kendisine daha bağımlı kılmaya çalıştı.

      Şu anda Irak'taki Kürtler bağımsızlık için referanduma giderken işi daha da fazla kızıştırmaya ve fitneyi yaygınlaştırmaya çalışıyor. Bir taraftan referanduma karşı olduğunu söylerken, diğer taraftan askerlerini özellikle petrol bölgelerinde tutmaya başlıyor. Onun derdi bu karışıklıklardan faydalanarak dünyanın en zengin Petrol yataklarına sahip olan Kerkük ve diğer petrol bölgelerini elinde tutmaktır. Diğer devletlerin Mesut Barzani ile aralarını bozmaya çalışırken, kendisi onlarla daha iyi ilişkiler içine girmektedir.

      Peki, Kürtler Irak'ta bağımsız bir devlet kursalar, bölgedeki hangi devlete faydalı olur. Daha önceden yazmış olduğum bir yazıda Müslümanların prensipte bütün İslam ülkelerinin bir devlet çatısı altında birleşmelerini istediklerini, ancak günümüzde bunun olamayacağını, dolayısıyla Kürtlerin de bu bölgede kendi gelecekleri ile ilgili karar verme haklarının olduğunu belirtmiştim. Eğer Kürtler Irak'ta bir devlet kursalar, en fazla ilişki içinde olacakları devlet Türkiye olur. Petrollerini de Türkiye üzerinden Avrupa'ya satarlar. Bütün Ticaretlerini Türkiye üzerinden gerçekleştirirler.

       Bir taraflarında İran, Irak hükümeti, Suriye PYD ve bir tarafta Türkiye. Dolayısıyla bütün Ticaretlerini Türkiye üzerinden yaparlar. Eğer Türkiye'deki Kürtlerin Irak'ta kurulacak bağımsız bir Kürt Devletine katılacağını düşünüyorsanız ve bu yüzden karşı çıkıyorsanız, yanlıştır. Türkiye'deki Kürtler kanaatime göre hiçbir şekilde Türkiye'den ayrılmak istemezler.

       Amerika, Irak Kürdistan’ındaki petrolleri Irak- Suriye koridorundan Akdeniz'e ulaştırmak istiyor. Irak'taki Kürtler kendi ticaretlerinin PKK- PYD kontrolündeki bölgeden olmasını istemezler. Bu şekilde olursa tümüyle PKK’ye bağımlı kalırlar. En ufak bir şeyde PKK onların ticaretini engelleyecektir. Bu yüzden Amerika Türkiye ile Irak'taki Kürtler arasında fitnenin olmasını istiyor. Eğer Türkiye ile Irak'taki Kürtler dost olurlarsa, Amerika'nın bu planı boşa gider. Daha önceden kendi zararına dahi olsaydı Amerika'nın menfaatine Olan şeyleri tercih eden Türkiye, şu anda kendi menfaatini düşünen bir duruma gelmiştir. Yeni kurulacak ticaret hattında tümüyle Amerika hakim olacaktır.

     Yukarıda saydığımız bütün bu sebeplerden dolayı Türkiye Irak'taki Kürtleri düşman olarak görmemeli ve onları himaye etmelidir. Bunlar Türkiye'ye zarar vermezler. Ticaretlerini de, ilişkilerini de Türkiye üzerinden yapmak isterler. Şunu düşünelim. Mesut Barzani Almanya'ya gitmek isterse, İran üzerinden mi? Irak hükümeti üzerinden mi? Suriye üzerinden mi? yoksa Türkiye üzerinden mi? gitmek ister. Ve hangisinde daha güvende olur. Kürtlerin Irakta bağımsız olmalarını istemeyenler İran, Irak, Türkiye, PYD - PKK ve sözde Amerika Rusya

       Türkiye, Kürtleri Amerika’nın himayesine bırakmamalıdır.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
55 gün önce
176 gün önce
209 gün önce
210 gün önce
211 gün önce
225 gün önce
233 gün önce
240 gün önce
276 gün önce
526 gün önce
618 gün önce
661 gün önce
680 gün önce
728 gün önce
748 gün önce
754 gün önce
773 gün önce
803 gün önce
823 gün önce
869 gün önce
957 gün önce
987 gün önce
1034 gün önce
1088 gün önce
1145 gün önce
1151 gün önce
1182 gün önce
1200 gün önce
1297 gün önce
1313 gün önce
1377 gün önce
1403 gün önce
1412 gün önce
1427 gün önce
1434 gün önce
1441 gün önce
1442 gün önce
1448 gün önce
1455 gün önce
1462 gün önce
1468 gün önce
1483 gün önce
1485 gün önce
1489 gün önce
1507 gün önce
1508 gün önce
1511 gün önce
1532 gün önce
1542 gün önce

RSS
© 2019 - Batman Basın
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=