Lütfen bekleyin..


Muhammed Günay

KUDÜS, ZARRAB VE ABD

08 Aralık 2017, 22:13 - Okunma: 1500

Kudüs, ABD tarafından Terör örgütü İsrail’in başkenti ilan edildi. Uykuya dalmış, liderleri ve zenginleri İslam düşmanı olan ABD, İsrail ve diğer ülkelerle işbirliği yapan Ümmetin sırtına daha iyi binmek için yaptığı son manevralardan biridir.

           Hadiste rivayet edilir: “Siz ilerde kafirlere sofra gibi olacaksınız. Sahabe: Ya Resulullah (sav) biz o gün çok az mı olacağız. ‘Hayır’ Dedi. Siz çok olacaksınız. Ama sizin iki özelliğiniz kafirlere geçecek. Onlarında iki özelliği size geçecek. Ölüm korkusu ve dünya sevgisi kafirlerin özelliği iken size geçecek. Ölümden korkmamak ve dünyadan ayrılmaktan korkmamak sizin özelliğiniz iken kafirlere geçecek.” Hadisin mefhumu budur.

K

endimize bakalım. Her aşiret bir devlet olmuş. Her devlet diğer devlet ile kavgalıdır. Komşu komşunun kanını içse doymaz. Şii – Sünni birbirine düşmandır. Ümmetin bir kısmına, “Kudüs meselesinde İran ile mi yoksa AB ile mi işbirliği yapalım?” diye sorulsa, “İranlılar Müslüman değildir. AB ile beraber çalışalım” diyecekler. Yetkilerin hepsi kafirlerle işbirliği yapan liderlerin eline geçmiştir. Ümmet derin uykudadır. Üstelik düzenli olarak uyku ilacı veriliyor. Kudüs’ün, İsrail’in başkenti olmasını ilan eden ABD önceden bu konuyu Suudi kralı ile görüşmüş ve meseleyi halletmişler. ABD ve Suudi Arabistan krallığı bu adımın nelere mal olacağını hesaplamışlar. Filistin halkı, Suudi krallığı ile işbirliği içinde değildir. Ve onları sevmiyor. Filistin halkı da kendi arasında ümmetin diğer fertlerinde olduğu gibi bir değildir. Ümmetin hiçbir imkanı da yoktur. Silahı da, gücü de yoktur. Parası da yoktur. Var olanlar ümmetin elinde değildir. ABD tarafından atanmış liderlerin elindedir. Ve ümmetin aleyhinde kullanılmaktadır. Ümmetin kahraman evlatları onların bu durumuna itiraz ettikleri vakit bütün güç ve kuvvetlerini kullanıp Müslüman halkı öldürmek ve zindanlara atmak için kullanmaktadırlar.

            Ümmet bu derin uykudan uyanır mı? Hayır! Uyanmaz. Ama ümmetin korkak, etsiz kemik parçasına ve dünyaya düşkün fertlerinin muhalefetine rağmen, Allah’ın taraftarı olan, ölümden korkmayan, dünya malını Allah’ın yolunda harcayan dilleri, renkleri ve ırkları ayrı olup İslam boyasıyla boyanıp aynı renge bürünen bir topluluk ümmeti bu derin uykusundan kaldıracaktır. Ümmet bunlara yardım etmese de Allah’ın izniyle başarıya ulaşacaklardır. Bazıları Şiilik – Sünnilik girdabında debelensin. Önemli değildir. Ümmetin ittifakı desen bazıları Şiilerle ittifak mı? Sünnilerle ittifak mı? Hayır! Asla olmaz. Şeytan ile ittifak yaparız ama onlarla asla yapmayız. Onlar İsrail’den de daha kötüdürler.

            Kendi etrafımıza bakalım. Aynı safta namaz kılan insanlar birbirlerini seviyorlar mı? Ya da farklı İslamii gruplar yan yana gelip ittifak ediyorlar mı? Yan yana gelseler de kendi gruplarının menfaatini düşünüp hareket ediyorlar. Aynı boya ile boyanmıyorlar. Dışardan bakıldığın da ayrı fikir ve hedef sahibi oldukları kolaylıkla görülür. Kudüs’ün İsrail’in başkenti olmasına karşı olanlar beraber gösteri bile yapmazlar. Bunlar nasıl omuz omuza verip savaşsınlar. Her şeyden önce Allah’ın boyası ile boyanıp rengimizi bir yapalım. Ondan sonrası kolaydır.

          Gelelim şu meşhur Rıza ZARRAB olayına; ABD diyor ki, İran’a karşı tarafımdan konulan ambargoyu delmişsiniz. Bu sebepten sizi mahkeme edeceğim. Türkiye muhalefeti de ambargoyu deldiği için hükümeti eleştiriyor.

          Türkiye, ABD’nin bir eyaleti midir ki, komşusu olan bir devletle ticaret yaparken ABD’den izin istesin. Türkiye bağımsız bir devlettir ve kiminle ticaret yapacağına kendisi karar verir. ABD, Rusya ve birçok devlet İran ile ticaret yapıyorlar. Eğer ZARRAB Türkiye Cumhuriyetinin bakanlarına rüşvet vermişse, o Türkiye mahkemelerinin yargılama yetkisindedir. ABD bu konuya müdahil olamaz. Ama İran’la olan ticareti sorguluyorsa, buna karışamaz. Türkiye ve İran iki bağımsız devlettir. ABD ancak kendi şirketlerine ambargo koyabilir.

          ZARRAB, uzun süredir ABD zindanındadır. İtirafçı ve yalancı olmasa hapisten çıkamaz. Sonunda yalan söylemeye başladı. Ki kendisi ben yalan söylemesem beni bırakmazlar. Diyor.

          ABD istihbaratı işkence ve kabul ettirme konusunda bütün istihbaratların öncüsüdür.

          Türkiye hükümeti ve muhalefeti önce şunu sorgulamalıdır. ABD bizim içişlerimize karışabilir mi? Bizim ticaretimize karışabilir mi? Bizim vatandaşlarımızı ülkemizde yaptıkları faaliyetlerden ve suçlardan dolayı yargılayabilir mi? 

Etiketler : Kudüs, ABD, Zarrab, israil, sünni, şii,
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
113 gün önce
128 gün önce
137 gün önce
234 gün önce
268 gün önce
269 gün önce
269 gün önce
283 gün önce
291 gün önce
298 gün önce
334 gün önce
584 gün önce
719 gün önce
738 gün önce
786 gün önce
806 gün önce
813 gün önce
831 gün önce
861 gün önce
882 gün önce
928 gün önce
1016 gün önce
1046 gün önce
1093 gün önce
1147 gün önce
1204 gün önce
1210 gün önce
1241 gün önce
1259 gün önce
1356 gün önce
1372 gün önce
1436 gün önce
1461 gün önce
1471 gün önce
1485 gün önce
1492 gün önce
1499 gün önce
1500 gün önce
1506 gün önce
1513 gün önce
1520 gün önce
1527 gün önce
1542 gün önce
1544 gün önce
1547 gün önce
1566 gün önce
1567 gün önce
1570 gün önce
1591 gün önce
1601 gün önce

RSS
© 2019 - Batman Basın
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=