Lütfen bekleyin..


Muhammed Günay

Neredesin Ya Ali?

25 Ağustos 2016, 14:35 - Okunma: 2025

               Büyük Şeytan ABD, dünyanın birçok yerindeki örgütleri kendi kontrolünde tutuyor. Kendi amaçlarına ulaşmak için onları pis işlerinde kullanıyor. Özellikle sofra haline gelmiş olan İslam ümmetinin genç kızları ve erkekleri bu işe taliptirler. Onların kanları bedavadır. Anne – Babaları bile onları sormuyorlar. İnsan beş ay bir çiçek ile uğraşsa, sonra o çiçek kurusa çok üzülür. Komşu çocuğu onu koparmaya çalışsa hemen müdahale eder. Ama on beş yıl boyunca her türlü sıkıntı da yetiştirdiği gözünün nuru olacak evladını başıboş bırakır. Onun gözleri önünde ölüme götürülür. Ama anne- baba seslerini bile çıkarmazlar.

             Büyük şeytan kurduğu ve sahip çıktığı örgütlere sırayla iş yaptırır. Dikkat edelim. Önce PKK’ye birkaç eylem yaptırıyor. Halk bunlara karşı nefret ve kinle dolunca, onları dinlendiriyor. Ve dünyadaki en pis, iğrenç ve alçakça saldırıları DAEŞ’e yaptırıyor. Onların eylemleri direk sivil insanlaradır. Nice kadın ve çocukları öldürüyor. Hem de İslam adına öldürüyor görüntüsü verdiriyor. Amerika bu şekilde davranarak İslam’ı ve Müslümanları dünya halklarına vahşi gösteriyor. Hem de diğer örgütünü gözden uzak tutuyor. Gaziantep’te ki düğünün damadı Pervarili olup PKK zulmünden memleketlerini terk etmişler. Gelin Vanlı olup ailesi PKK’ye sempati bile duymayan bir aile imiş. Buna rağmen Demirtaş bundan siyasi rant elde etmek için hemen cenazeleri sahiplenmeye başlamış. Taziyeye gelen çarşaflı akrabaları IŞID’lisiniz diye kovdurmaya çalışmış. Sen kimi kimin cenazesinden kovuyorsun. Bir kere her iki aile bile size bağlı değildirler. Hatta damat TRT 1’e çıkıp onlarla alakasının olmadığını söyledi. Koyun can derdinde kasap et derdinde. Kürt gençlerini öldürüyorlar. Sonra cenazelerine sahip çıkıyorlar. Diyarbakır’daki bombalama olayında da HDP heyeti Ergani deki taziyeye gitmişti. Batman’da da Özdemir ailesinden üç kişi öldürdü ve cenazeye sahip çıktı. Hatta kan bedeli olarak belediye başkanlığını onlara verdi. HDP ve diğer teşkilatları PKK'nin yapacağı eylemlerden haberdardırlar. Onların yaptığı eylemlere sessiz kalıyorlar. Ve ölen eylemcilerinin cenazesine sahip çıkıyorlar. Başkaları eylem yapınca lanetliyorlar. Ben öldürünce iyi, başkası öldürünce vahşet, katliam. İkisini de lanetlesene.   

             Bu harici zihniyet İmam Ali gibi birinin başına musallat olmuştu. Sıffin savaşında İmam Ali tam savaşı kazanacakken, onun düşmanlarının bir hilesi ile bu aklı kıt, görüşü zayıf güruh ortaya çıktı. Ve “Hüküm ancak Allah’ındır” diyerek imama karşı bayrak açtılar. İmam onların baskıları sonucu hakem olayını kabul etti. Ondan sonra imama dediler ki, sen insanları hakem yaptın. Bu yüzden kafir oldun. İmam, siz yanlış düşünüyorsunuz. Ben kafir olmadım. Ancak siz beni hakeme zorladınız. Onlarda tamam biz kafir olduk. Ama tövbe ediyoruz. Sende et. İmamdan ayrıldılar ve Müslüman halka saldırdılar. Ehli kitaba güvence verdiler. Müslüman halkı vahşice öldürdüler. İmam onlarla savaştı ve köklerini kazıdı. Ama onların ümmet içine koymuş olduğu batıl fikir sürekli taraftar buldu.          

Cabir (ra) dan Resulullah (sav) şöyle buyurmuştur: ''Kur’an okurlar ama okudukları boğazlarından geçmez. Okun avdan geçerek çıktığı gibi Kuran’dan (dinden) çıkarlar.'' (Buhari-Muslim-ibn mace-Ahmed)
Bir gün Hz.Peygamber ganimet dağıtırken biri çıkar, "Ya Muhammed, adil ol! Adaletle dağıtmadın!" der. Kıpkırmızı olan Hz. Peygamber "Ben adil olmazsam daha kim adil olur?" der ve şunu bildirir: "Dikkat edin, bunun neslinden (bu cinsten) ilerde bir kavim zuhur edecek. Okun yaydan çıktığı gibi dinden çıkacaklar."
Ebu Said el-Hudri (ra) dan Resulullah (sav) şöyle buyurdu: ''Şüphesiz bunun soyundan öyle bir topluluk çıkar ki, Kur’an okurlar ama okudukları boğazlarından geçmez. Bunlar putçuları bırakıp ta ehli İslam’ı öldürürler. Okun avı delip çıktığı gibi İslam’dan çıkarlar. Eğer o topluluğa erişirsem Semud kavminin toptan silindiği gibi onları da toptan silip öldüreceğim.”
Başka bir rivayette (sahabelere hitap ederek)şöyle buyurdu: “Biriniz onların namazı yanında kendi namazını, onların oruçları yanında kendi orucunu küçük görür. Okun avı delip çıktığı gibi İslam’dan çıkarlar. Okun demir kısmına bakılır ondan bir şey bulunmaz. Sonra okun giriş kısmına bakılır onda bir şey bulunmaz. Sonra okun ağaç kısmına bakılır onda bir şey bulunmaz, sonra okun tüylü kısmına bakılır ondada bir şey bulunmaz. Hâlbuki ok avın karnını delip geçmiştir.”(Buhari-Muslim-Nesai-Ebu Davud)

Başka bir rivayette ''Ümmetimin içerisinde ve insanların tefrikaya düştükleri zaman ortaya çıkacak olanlar... Bunlar halkın en şerlilerindendir''

           ABD, DAEŞ’i, PKK’yı,YPG’yi ve daha nice örgütleri kullanıyor. Bunların başı büyük şeytandır.

           ABD’nin ikinci adamı darbeden sonra Türkiye’ye geliyor. Tepki olarak bir müsteşar onunla görüşmeli ve geri gönderilmelidir. Darbeyi yap. Aleyhteki örgütlere yardım et. Sonra krallar gibi karşılan.

           Bu darbeyi engelleyen Allah’tır. Ama samimi Müslüman halkın eliyle engelledi. İslam’ı cemaatlerin payı büyüktür. Şimdi ise sanki laikler ve İslam’a karşı olanlar bu işi başarmışlar diye bir izlenim ve görüntü veriliyor.

               Allah yardımcımız olsun…

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
22 gün önce
143 gün önce
176 gün önce
177 gün önce
178 gün önce
192 gün önce
200 gün önce
207 gün önce
243 gün önce
493 gün önce
585 gün önce
628 gün önce
647 gün önce
695 gün önce
715 gün önce
721 gün önce
740 gün önce
770 gün önce
790 gün önce
836 gün önce
924 gün önce
954 gün önce
1001 gün önce
1112 gün önce
1118 gün önce
1149 gün önce
1167 gün önce
1264 gün önce
1280 gün önce
1344 gün önce
1370 gün önce
1379 gün önce
1393 gün önce
1400 gün önce
1407 gün önce
1409 gün önce
1415 gün önce
1422 gün önce
1429 gün önce
1435 gün önce
1450 gün önce
1452 gün önce
1455 gün önce
1474 gün önce
1475 gün önce
1478 gün önce
1499 gün önce
1509 gün önce

RSS
© 2019 - Batman Basın
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=