Lütfen bekleyin..


Muhammed Günay

Neredesin Ya Ali?

25 Ağustos 2016, 14:35 - Okunma: 2161

               Büyük Şeytan ABD, dünyanın birçok yerindeki örgütleri kendi kontrolünde tutuyor. Kendi amaçlarına ulaşmak için onları pis işlerinde kullanıyor. Özellikle sofra haline gelmiş olan İslam ümmetinin genç kızları ve erkekleri bu işe taliptirler. Onların kanları bedavadır. Anne – Babaları bile onları sormuyorlar. İnsan beş ay bir çiçek ile uğraşsa, sonra o çiçek kurusa çok üzülür. Komşu çocuğu onu koparmaya çalışsa hemen müdahale eder. Ama on beş yıl boyunca her türlü sıkıntı da yetiştirdiği gözünün nuru olacak evladını başıboş bırakır. Onun gözleri önünde ölüme götürülür. Ama anne- baba seslerini bile çıkarmazlar.

             Büyük şeytan kurduğu ve sahip çıktığı örgütlere sırayla iş yaptırır. Dikkat edelim. Önce PKK’ye birkaç eylem yaptırıyor. Halk bunlara karşı nefret ve kinle dolunca, onları dinlendiriyor. Ve dünyadaki en pis, iğrenç ve alçakça saldırıları DAEŞ’e yaptırıyor. Onların eylemleri direk sivil insanlaradır. Nice kadın ve çocukları öldürüyor. Hem de İslam adına öldürüyor görüntüsü verdiriyor. Amerika bu şekilde davranarak İslam’ı ve Müslümanları dünya halklarına vahşi gösteriyor. Hem de diğer örgütünü gözden uzak tutuyor. Gaziantep’te ki düğünün damadı Pervarili olup PKK zulmünden memleketlerini terk etmişler. Gelin Vanlı olup ailesi PKK’ye sempati bile duymayan bir aile imiş. Buna rağmen Demirtaş bundan siyasi rant elde etmek için hemen cenazeleri sahiplenmeye başlamış. Taziyeye gelen çarşaflı akrabaları IŞID’lisiniz diye kovdurmaya çalışmış. Sen kimi kimin cenazesinden kovuyorsun. Bir kere her iki aile bile size bağlı değildirler. Hatta damat TRT 1’e çıkıp onlarla alakasının olmadığını söyledi. Koyun can derdinde kasap et derdinde. Kürt gençlerini öldürüyorlar. Sonra cenazelerine sahip çıkıyorlar. Diyarbakır’daki bombalama olayında da HDP heyeti Ergani deki taziyeye gitmişti. Batman’da da Özdemir ailesinden üç kişi öldürdü ve cenazeye sahip çıktı. Hatta kan bedeli olarak belediye başkanlığını onlara verdi. HDP ve diğer teşkilatları PKK'nin yapacağı eylemlerden haberdardırlar. Onların yaptığı eylemlere sessiz kalıyorlar. Ve ölen eylemcilerinin cenazesine sahip çıkıyorlar. Başkaları eylem yapınca lanetliyorlar. Ben öldürünce iyi, başkası öldürünce vahşet, katliam. İkisini de lanetlesene.   

             Bu harici zihniyet İmam Ali gibi birinin başına musallat olmuştu. Sıffin savaşında İmam Ali tam savaşı kazanacakken, onun düşmanlarının bir hilesi ile bu aklı kıt, görüşü zayıf güruh ortaya çıktı. Ve “Hüküm ancak Allah’ındır” diyerek imama karşı bayrak açtılar. İmam onların baskıları sonucu hakem olayını kabul etti. Ondan sonra imama dediler ki, sen insanları hakem yaptın. Bu yüzden kafir oldun. İmam, siz yanlış düşünüyorsunuz. Ben kafir olmadım. Ancak siz beni hakeme zorladınız. Onlarda tamam biz kafir olduk. Ama tövbe ediyoruz. Sende et. İmamdan ayrıldılar ve Müslüman halka saldırdılar. Ehli kitaba güvence verdiler. Müslüman halkı vahşice öldürdüler. İmam onlarla savaştı ve köklerini kazıdı. Ama onların ümmet içine koymuş olduğu batıl fikir sürekli taraftar buldu.          

Cabir (ra) dan Resulullah (sav) şöyle buyurmuştur: ''Kur’an okurlar ama okudukları boğazlarından geçmez. Okun avdan geçerek çıktığı gibi Kuran’dan (dinden) çıkarlar.'' (Buhari-Muslim-ibn mace-Ahmed)
Bir gün Hz.Peygamber ganimet dağıtırken biri çıkar, "Ya Muhammed, adil ol! Adaletle dağıtmadın!" der. Kıpkırmızı olan Hz. Peygamber "Ben adil olmazsam daha kim adil olur?" der ve şunu bildirir: "Dikkat edin, bunun neslinden (bu cinsten) ilerde bir kavim zuhur edecek. Okun yaydan çıktığı gibi dinden çıkacaklar."
Ebu Said el-Hudri (ra) dan Resulullah (sav) şöyle buyurdu: ''Şüphesiz bunun soyundan öyle bir topluluk çıkar ki, Kur’an okurlar ama okudukları boğazlarından geçmez. Bunlar putçuları bırakıp ta ehli İslam’ı öldürürler. Okun avı delip çıktığı gibi İslam’dan çıkarlar. Eğer o topluluğa erişirsem Semud kavminin toptan silindiği gibi onları da toptan silip öldüreceğim.”
Başka bir rivayette (sahabelere hitap ederek)şöyle buyurdu: “Biriniz onların namazı yanında kendi namazını, onların oruçları yanında kendi orucunu küçük görür. Okun avı delip çıktığı gibi İslam’dan çıkarlar. Okun demir kısmına bakılır ondan bir şey bulunmaz. Sonra okun giriş kısmına bakılır onda bir şey bulunmaz. Sonra okun ağaç kısmına bakılır onda bir şey bulunmaz, sonra okun tüylü kısmına bakılır ondada bir şey bulunmaz. Hâlbuki ok avın karnını delip geçmiştir.”(Buhari-Muslim-Nesai-Ebu Davud)

Başka bir rivayette ''Ümmetimin içerisinde ve insanların tefrikaya düştükleri zaman ortaya çıkacak olanlar... Bunlar halkın en şerlilerindendir''

           ABD, DAEŞ’i, PKK’yı,YPG’yi ve daha nice örgütleri kullanıyor. Bunların başı büyük şeytandır.

           ABD’nin ikinci adamı darbeden sonra Türkiye’ye geliyor. Tepki olarak bir müsteşar onunla görüşmeli ve geri gönderilmelidir. Darbeyi yap. Aleyhteki örgütlere yardım et. Sonra krallar gibi karşılan.

           Bu darbeyi engelleyen Allah’tır. Ama samimi Müslüman halkın eliyle engelledi. İslam’ı cemaatlerin payı büyüktür. Şimdi ise sanki laikler ve İslam’a karşı olanlar bu işi başarmışlar diye bir izlenim ve görüntü veriliyor.

               Allah yardımcımız olsun…

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
113 gün önce
128 gün önce
137 gün önce
234 gün önce
268 gün önce
269 gün önce
269 gün önce
283 gün önce
291 gün önce
298 gün önce
334 gün önce
584 gün önce
676 gün önce
719 gün önce
738 gün önce
786 gün önce
806 gün önce
813 gün önce
831 gün önce
861 gün önce
882 gün önce
928 gün önce
1016 gün önce
1046 gün önce
1093 gün önce
1204 gün önce
1210 gün önce
1241 gün önce
1259 gün önce
1356 gün önce
1372 gün önce
1436 gün önce
1461 gün önce
1471 gün önce
1485 gün önce
1492 gün önce
1499 gün önce
1500 gün önce
1506 gün önce
1513 gün önce
1520 gün önce
1527 gün önce
1542 gün önce
1544 gün önce
1547 gün önce
1566 gün önce
1567 gün önce
1570 gün önce
1591 gün önce
1601 gün önce

RSS
© 2019 - Batman Basın
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=