Lütfen bekleyin..


Tülay Demircan Koyuncu

Kimler Özgür!?

28 Ocak 2017, 13:31 - Okunma: 2509

Ortada anlaşılmayan ne var? Her insanın kendine ait fikir özgürlüğü vardır. Her birey görüşlerini, kendi şahsiyetiyle dile getirir. Her insan, aynı şekilde nasıl düşünebilir ki? Kaldı ki, aile fertlerinde bile fikir ayrılıkları gayet doğaldır.

Ülkemizde anayasa değişikliği yaşanmaktadır. Mecliste kabul olunan yasalar, şimdi Halkın önüne koyulacak. Sandıkta bizler de fikirlerimizi yansıtacağız. Algı operasyonu diye bir olay duydunuz mu? “Duygu, düşünce ve objektif düşünceyi etkilemek amacıyla dinleyene - dinleyenden seçilmiş bilgi ve göstergeleri işaret vermek, saklamak için yapılan eylemlerdir.”

Bir kelime ile insan beynine hükmetmek, uzunca cümleler ile konuşmaktan çok daha etkilidir. Özellikle de, kafasında sorular oluşmuş insanları etkilemek isteniliyor ise, basit fakat etkili bir kelime kullanılır. Ve bu yaygınlaştırılarak, insanların beyinlerine yer ettirilir.

Yapılmaya çalışılan algı ameliyatı ile, insanların özgür fikirlerine darbe yapılmaktadır. Bu bir fikir savaşı halini almıştır. Yeni Anayasaya "hayır" diyenler, "Evet" diyenleri, cahillikle suçlayarak Akıllara nüfuz etmeye çalışmaktadır. "Evet” diyenler neye "evet" dediklerini bilmiyorlarmış  “Hayır” diyenler okumuş, akademist ve zeka olarak üst düzey insanlar olduklarını ortaya koyarak, olayı daha iyi kavradıklarını ve de kabullenilmeyecek bir anayasa olduğunu, cahil okumamış sadece İslam ile yaşayan zavallı insanlara anlatmaya çalışıyorlarmış!!!!

Hey gidi akıl!!! Sen, neredeysen gel!!! Gel de kendilerini akıllı sanan şu cahil akademisyenlere anlat. Fikir özgürlüğü hani insanların en doğal hakkı idi??? Hani düşüncelere müdahale etmek, İnsan haklarına idam kararı idi!!! İsimlerini saymayacağım zihniyet yoksunu, terör örgütlerinin yaptığı algı operasyonuna karşı iki kelime yazmalıyım.

Ben kendi şahsım adına, başım örtülü diye, cahil akılsız bir kişi değilim. Bizleri yıllardır cahil bir kesim olarak göstermekten yorulmadınız mı!? Başımdaki örtü Allah’ın emridir. Beynimi kaplayan bir örtü değil. Önce bunu akledin. Ve korkmayın İslam dini kimsenin yaşam şekline müdahale etmiyor. Dileyen dilediği hayatı yaşasın diye ayetler ile anlatıyor. Madem aklı selim insanlarsınız, küfür ile çeşitli el-kol hareketleri ile değil sandıkta cevap verin.

Tek lider kabul edilmez derken de... Oturup bir kere yeni anayasayı okuyun. Her insan kendi algısı ile cevap versin. Evet yada hayır desin. Özellikle arkadaşlık ve dostluk adı ile birbirlerine selam verenler!!!

Bu anayasa kabul edildikten sonra "merhaba "diyecek bir kapıyı açık bırakın. Su akar yolunu bulur. Söz akar yüreğe oturur. Sevgilerimle Dünya devam edecek...

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
254 gün önce
822 gün önce
852 gün önce
871 gün önce
877 gün önce
974 gün önce
1008 gün önce
1074 gün önce
1101 gün önce
1225 gün önce
1350 gün önce
1408 gün önce
1415 gün önce
1561 gün önce
1692 gün önce
1702 gün önce
1716 gün önce
1879 gün önce

RSS
© 2020 - Batman Basın
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=