Lütfen bekleyin..


"muhalefet" hakkında yazılar

       Herkes karşındaki şahıstan hesap vermesini istiyor. Başkasının hata ve yanlışlarını görüp sıralıyor. Evet hepimiz makam ve konumuza göre hatalar yapıyoruz. Kiminin hatası ül..
Son zamanlarda ülke genelinde çıkan afetlerle uğraşıyoruz. Önceki hafta Rize ve Artvin'deki sel felaketlerinin yaraları sarılmadan, 38 ilde yaşanan orman yangınlarının acısını yaşarken, Van ve Hakk&a..
Katar yatırımlarına düşmanlık yapan muhalefet, Avrupa ülkelerinden yapılan yatırımlara hiçbir dönemde ses çıkarmamıştır. Devletlerin kendi aralarında yapmış oldukları eğitim- askeri ve diğer ..
           Türkiye'de muhalefet veya iktidar olmak dünyanın en zor işidir. Dünyada, Türkiye gibi birbirlerine zıt olan ve hiçbir şekilde birbirlerine yardımcı ..
Yılın ilk Cuma günü sabaha karşı işgalci ABD, Uluslararası Bağdat Havalimanı'ndaki Haşdi Şabi konvoyuna düzenlediği hava saldırısında, İran Devrim Muhafızları'na bağlı Kudüs Gücü'..
Üstad Bediüzzaman 19. Mektub Altıncı Nükteli İşaret’te aşağıdaki hadisi nakleder:Hem, nakl-i sahih-i kat’î ile, İmam-ı Ali’ye (r.a.) demiş: “Sende, Hazret-i İs&a..
Muhalefet, bir tutuma, bir görüşe, bir davranışa karşı olma, aykırı davranmak, uyuşmamak durumudur. Veya farklı görüşün düzenlenmesi ve otoriteyi desteklememek veya fikri ve siyasî far..
        Muhalefet, gayri İslami olmayan düzenlerde siyasette yönetme gücünü elinde bulundurmayan kişiler ve gruplardır. Örneğin; krallıkla yönetilen bir ülkede ..

RSS
© 2021 - Batman Basın
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=