Lütfen bekleyin..


Fatih Oruç

Küresel Oyunlar ve Yeni Oluşumlar!

27 Aralık 2016, 13:34 - Okunma: 2439

Oyunların içerisinde oyunlar, planların içerisinde planlar ve kurgular var. Küresel oyunlar,en üst perdeden kurgulanarak piyonlar tarafından dünya sahnesinde oynanıyor.

 

FETÖ liderinin bir numaralı düşmanınTürkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu sağır sultan bile duydu. Uluslararası arenada FETÖ efendilerinin bir numaralı, kendilerinin de iki numaralı düşmanı Rusya ve lideri Putin’in olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü Putin, FETÖ çetesinin okullarının CIA büroları olduğunu çalışanlarının da ajanları olduğunu ilk anlayan liderlerden biri. Ülkesinden okullarını kapattı ve onları sınır dışı etti.

 

İki devletin ortak yanı ikisinin de FETÖ’ye karşı olmalarıydı.

 

ABD tasmalı FETÖ, FETÖ tasmalı Mevlüt Mert Altıntaş, Ankara’da Rusya Büyükelçisi AndreyKarlov’asuikast yapmayla bir taşla birçokkuşu vurmuş olacaklarına inanıyorlardı.

 

Hem Türkiye’yi hem de Rusya’yı karşı karşıya getirip ikisini birbirlerine düşürmeyi hedefliyorlardı.

Türkiye ile Rusya’nın Suriye politikasında yakınlaşmasına darbe vurmak istediler.

Türkiye’ye ve Cumhurbaşkanına, uyuyan kriptolarımız var, senin işini en yakınlarındakilerle bile bitirebilecek gücümüz var.Ayrıca FETÖ, efendisi büyük şeytan ABD’ye bir ikramda bulunacaktı.

Böylece ortaya çıkabilecek küresel çatışmalardan düşmanlarına tehdit, kendisine ve efendisine yeni fırsatlar oluşturmuş olacaktı.

 

Suikasttan 5 dakika sonra bütün bilgiler medyaya servis edildi. Yetkililer ise daha sonra açıklamalarda bulundular.

Emniyetten ayrılanlar, emniyetin geçmiş hafızasını da beraberlerinde götürdüler. Yeni yapılan atamalarda hafıza eksikliği dolayısıyla bilgi eksikliği var. Bu da zafiyeti doğuruyor. En kısa zamanda, İstihbaratta yeni trendler oluşturulmalıdır. Yoksa yeni eylemler artarak devam eder.

 

Ama Rusya, suikastın arkasındaki oynanan oyunu gördü. ABD tasmalı FETÖ ve efendilerinin ipleri koptu, planları tutmadı ve hedeflerine varamadılar. Kurdukları tuzaklara kendileri düştü.

 

Türkiye halkı da artık dünya fotoğrafına daha geniş bakıyor. Çünkü ortada bir takım küresel oyunların olduğunu ve içeriden de vurulduğunu görebiliyor.

Gözlerinin önünde, İslâm Coğrafyasında gök kubbeyi çınlatan feryatları duyuyor, yıkımları, katliamları ve gözyaşlarını takip edebiliyor.

Sıranın kendisine gelmesi için oynananuluslararası oyunları okuyabiliyor. Küresel çetelerin/çıyanların/çakalların Cumhurbaşkanı üzerinden Türkiye’ye, Türkiye üzerinden de tüm İslâm Coğrafyasına bir savaş açıldığını anlıyor.

Türkiye’nin dışarda büyük, küçük her boy küresel şeytanlarla, içeride de bunların piyonlarıyla, kuklalarıyla ve maşalarıyla cebelleştiğini görüyor.

Daha dikkatli ve temkinli hareket ediyor.

 

Son üç haftada dışarıdan/içeriden, kuklacıdan/kukladan Türkiye’ye karşı büyük saldırılar gerçekleştirdiler ve büyük kayıplar verdirdiler. Gencecik bedenleri soldurdu, ülkeyi gözyaşına boğdular.

 

Bütün terör örgütleri, NATO, BM, AB, PKK, PYD, FETÖ, DAEŞ, DHKP-C, ideolojik tüm farklılıklarını bir tarafa bıraktı ve Türkiye’ye karşı saldırılarda birleştiler.

Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.

Irak eskisi gibi olmayacak.

Suriye eskisi gibi olmayacak.

İslâm Coğrafyası eskisi gibi olmayacak.

Türkiye ise saldırılara ve bölünmeye karşı direniyor.

 

Ortadoğu yeniden kurgulanıyor.

Hedef İsrail’in güvenliği için etrafında küçük, kontrolü daha kolay devletçikler oluşturmak.

 

Türkiye’de burada önemli bir aktör/engel, Recep Tayyip Erdoğan’da kontrol edilemeyen bir lider olduğu için onun üzerine oyunlar oynanıyor.

İran’la ve Rusya’yla karşı karşıya getirilmek isteniyor. Batının hedef merkezine oturtturuluyor.

 

Bir taraftan, Batı Asya birliğinin yeni oluşumlarından bahsediliyor. Bunun da başını Çin ve Rusya çekiyor. NATO bunu tehdit olarak algılıyor.

 

Bir taraftan da, Türkiye'nin Şangay 5'lisi içinde kendine yer bulabileceğinden bahsediliyor.

Bir de bakıyoruz, Türkiye'ye Şangay İşbirliği Örgütü'nde ilk görev verildi.

Türkiye, Enerji Kulübü'nün 2017 dönem başkanı oldu. Enerji Kulübü’nde, ilk kez üye olmayan bir ülkeye başkanlık görevi verildi. 

 

Dünya yeni ittifaklara ve yeni oluşumlara gebe.

Şimdiye kadar bizi hep Batının kapısında dolaştıranlar, onun değerlerinde şifa arayanlar, hakikati göremediler ve sürekli yanıldılar. Yeni ittifakların, değişimlerin ve furyaların bizi inanç dünyamızın değerleri üzerinde yeniden yükselmemizin iradesini kazanmamıza vesile olsun.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
81 gün önce
169 gün önce
258 gün önce
304 gün önce
527 gün önce
624 gün önce
1017 gün önce
1131 gün önce
1373 gün önce
1437 gün önce
1465 gün önce
1486 gün önce
1500 gün önce
1528 gün önce
1542 gün önce
1584 gün önce
1591 gün önce
1632 gün önce
1660 gün önce
1675 gün önce
1723 gün önce
2040 gün önce
2082 gün önce
2089 gün önce

RSS
© 2022 - Batman Basın
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=