Lütfen bekleyin..


Fatih Oruç

Yeni Dünya Düzeni ve Türkiye

23 Ağustos 2016, 15:11 - Okunma: 2640

Batılı liderlerin, NATO sözcülerinin, Birleşmiş Milletler Genel Sekreterinin ve dünya efendiliğine soyunan çok uluslu şirket yöneticilerinin dillerinden düşürmediği bir kavram “YENİ DÜNYA DÜZENİ” (New World Order)

Küreselleşme, küresel ekonomi,  globalleşme, diyalog, demokrasi, barış, savaş, terör bunlar “Yeni Dünya Düzeni”nin terminolojileri. Yani emperyalizmin yeni sözcükleri.

Rockefeller, Rothschild, DuPont. Bunlarda,“Yeni Dünya Düzeni” ni kurgulayan ve hedefleyen bununla dünyayı kontrol etmek ve yönlendirmek isteyen 10-15küresel elit ailenin en çok bilinenlerinden bir kaçı. Bunların oluşturduğu örgüte de “ İLLUMİNATİ” deniliyor. Küresel sömürü çetesi. Dünyanın en önemli kuruluşlarının tepe noktalarında, bunların adamları var.

Peki, nedir bu “YENİ DÜNYA DÜZENİ” ? Türkiye bunun neresinde duruyor?

Emperyalist batı kapitalizmi, küreselleşme adı altında, dünyaekonomisini, Uluslararası Para Fonu (IMF), Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü (OECD) ve Dünya Ticaret Örgütü (WTO) gibi finansal kuruluşlarla yönetmekte, iktidarlarını yaymakta ve ulusal ekonomileri yok etmektedirler. İnsanların yaşam tarzlarını ve kültürlerini de, çok uluslu şirketlerle yeniden dizayn etmeye çalışmaktadırlar.

Küreselleşme olgusunun yanında birde ekonomik bloklar oluşmaktadır. Oluşturulan bu ekonomik bloklarda üyelerini korumayı amaçlamaktadır. Bu blokların en önemlileri, Avrupa Birliği (AB), Kuzey Amerika Ülkeleri Serbest Ticaret Anlaşması (NAFTA), Asya Pasifik Ekonomik İşbirliği ( APEC)’dir.

Günümüzde, oluşturulan ve kendine has kurum ve kuralları olan bu sisteme, “Yeni Dünya Düzeni” deniliyor.

Dini inançları yok etmeyi, ulus devletleri sonlandırarak tek bir dünya devletini hedefliyor. Yıllardır, ülkeler devletler tarafından değil, küresel şirketler tarafından yönetilmelidir diyerek, ülkelerin karar merkezlerine müdahaleler ederek, krizler çıkararak, terör örgütleri oluşturarak veya doğrudan darbeler yaparak kontrolleri altında tutmaya çalışıyorlar.

Böylece dünya zenginlikleri, bir avuç dünya elitlerinin kontrolüne geçiyor. Hedefleri, dünya ekonomisi küreselleşecek, küreselleşen bu ekonomiyi de, uluslararası şirketler ve bankalar yönetecek. Böylece çok uluslu şirketler, silah sanayicileri, petrol şirketleri, dünya bankerleri, medya kartelleri ve uyuşturucu baronları, kasalarını dolduracak. Afganistan’da, Ortadoğu’da ve Afrika’da oluk oluk kanlar akacak, insanlar ölecek, kadınlar dul, çocuklar sahipsiz kalacak.

İşte bu “Yeni Dünya Düzeni” petrol savaşlarının ve dünya zenginliklerinin üstüne çökmenin, kısaca emperyalizmin yeni dilidir.

Bu “Yeni Dünya Düzeni” nde tek bir devlet, tek bir ordu, tek bir ekonomi, tek bir medya ve tek bir din var. Ve nefsi arzu ve hevese, hazza, paraya, şöhrete ve gösterişe tapınan milyarlarca insan. Derin dünya devletinin veya batılı küresel elitlerin, “Yeni Dünya Düzeni” ni oluşturmak ve dünya zenginliklerini gasp ve talan etmek ve emperyal çıkarlarını sürdürmek için, İslâm Coğrafyasına uzattıkları oltanın ucundaki yem, hürriyet, özgürlük, barış ve demokrasi yemidir.

Türkiye, şimdi “Yeni Dünya Düzeni” nin tam merkezinde durmaktadır. Küresel çetenin oyunlarında birinci hedef ülke, İslâm Coğrafyasında ki son kaledir.

İçeriden ve dışarıdan kuşatma altında. Fotoğraf gayet net ve açık. Kuşatma ve tehdit müttefiklerimizden. İslâm Coğrafyasını param parça edenlerden. ABD ve Avrupa’dan.

Yerli işbirlikçileri FETÖ, diyalog kavramıyla ve medeniyetler ittifakıyla inancımızla oynadı, kutsallarımızı değiştirmeye çalıştı. Sinsi bir misyonerlik dalgasıyla haçlı ittifakına katıldı. İçerideki ihanetin baş aktörü oldu.

15 Temmuz küresel eşkıyaların resmen işgal girişimiydi. Tearuzları geri püskürtüldü. Başarılı olamadılar. Bu seferde küresel eşkıya/kuklacı, bütün güçleriyle kuklalarını harekete geçirmeye başladı. FETÖ, PKK, PYD ve DAEŞ hepsi birden saldırıyor. Üç gün içerisinde Van’ı, Bitlis’i, Elazığ’ı ve G.Antep’i kana buladılar.

İçerisinde bulunduğumuz gri ve kasvetli havayı, zifiri karanlığa ve yangına çevirmek isteyen küresel emperyalistler/eşkıyalar ve yerli uşakları kapımızda her fırsatı değerlendirmektedirler. Bunlar, İslâm Coğrafyasına göz dikmiş engerekler, çıyanlar ve yılanlardır. Bunlar tepemizde gezinen leş kargalarıdır.

Yeteri kadar dikkatli ve temkinli olmaz isek etrafımızdaki gri ve kasvetli hava, zifiri karanlık ve yangına dönüşüp, her yanımızı saracak. İnançlı şekilde bir, beraber ve tetikte olursak, küresel kuşatmayı yaracak gücümüz, oyunlarını bozacak kararlılığımız ve becerimiz elbette var.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
183 gün önce
223 gün önce
350 gün önce
425 gün önce
703 gün önce
791 gün önce
880 gün önce
926 gün önce
1148 gün önce
1246 gün önce
1639 gün önce
1753 gün önce
1995 gün önce
2059 gün önce
2087 gün önce
2107 gün önce
2122 gün önce
2150 gün önce
2163 gün önce
2206 gün önce
2213 gün önce
2254 gün önce
2282 gün önce
2297 gün önce
2345 gün önce
2662 gün önce
2703 gün önce
2711 gün önce

RSS
© 2023 - Batman Basın
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=