Lütfen bekleyin..


Fatih Oruç

HDP Operasyonu ve Batı!

16 Kasım 2016, 16:23 - Okunma: 2642

Meclis'te dokunulmazlıkları kaldırılan HDP'li milletvekillerine terör soruşturması kapsamında operasyon yapıldı.

PKK propagandası yapmak, halkı kin ve düşmanlığa tahrik, silahlı terör örgütüne üye olmak,devletin birliğini ve bütünlüğünü bozmaya teşebbüs vs. gibi suçlamalardan dolayı ifade vermeye gitmeyen 10 HDP’li milletvekili tutuklandı. Adreslerinde bulunamayan 2 milletvekilinin yurt dışına kaçtığı belirlendi.

 

Terör sevici bu milletvekilleri arasında,

6-8 Ekim 2014’te Kobani’yi bahane ederek PKK militanlarını sokağa dökerek 52 kişinin katledilmesine vesile olanını mı sorarsın?

“Sırtımızı YPG’ye, YPJ’ye, PYD’ye dayıyoruz.” diyenimiararsın?

“PKK sizi tükürüğünüzle boğar.” diyeni mi?

Arabasındaki el bombalarını, silahları ve mermileri PKK’ya teslim ederken suçüstü yakalanan milletvekilini mi?

PKK cenazelerine ve taziyelerine katılan milletvekillerini mi ararsın?

 

HDP’yeterör suçlamasıyla operasyon yapılınca, Almanya’nın başını çektiği Batı’nın kurumlarında ve medyasında şimşekler çaktı, kontaklar attı.

Demokrasi, insan hakları ve hukukun üstünlüğü kavramlarının her dem öne süren batı medyası ve yetkilileri Türkiye’de hukuk olaya el atınca pervasız ve izansız düşmanlıklarını kampanyaya dönüştürdüler.

 

Belçika mahkemesi, “PKK’nın silahlı mücadele yürüttüğünü, bu durumun da terör suçlaması kapsamında değerlendirilemeyeceğini” açıkladı.

Belçika Büyükelçisi MarcTrenteseau, bir grup büyükelçilik çalışanıyla birlikte HDP grup toplantısına destek amacıyla çıkarma yaptı. Toplantıya bir kısım AB ülkelerinin büyükelçileri de katıldı. 

 

Almanya'nın Avrupa İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Michael Roth, Türkiye'deki gelişmelerle “Bu böyle gitmez, Türkiye'de hükümet tarafından siyasi takibe uğrayan herkesin Almanya'ya sığınma hakkı ve imkânı bulunduğunu” söyledi.

Türkiye’de tüm terör eylemlerini gerçekleştiren teröristlere destek veren ve açıkça kucak açan Almanya,askeri ve siyasi casusluk suçlamasıyla hakkındayakalama kararı çıkan gazeteci Can Dündar’ı Alman Cumhurbaşkanı JoachimGauck,Bellevue Sarayı’nda ağırladı.

 

ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı TomMalinowski'ninattığı tweette,
“Türk hükümetinin HDP liderlerini ve diğer milletvekillerini tutuklayıp, internete erişimi engellemesi dost ve müttefik olarak bizi derinden rahatsız etti.” dedi.

 

Ayrıca medyaya, bu operasyonla ilgili AB büyükelçilerinin Ankara’da olağanüstü toplanma kararı aldıkları haberi düştü. 

Daha neler neler…

 

Artık, çifte standartlıklarını, ikiyüzlülüklerinive hukukun üstünlüğü istismarcılıklarını gözümüzün içine soka soka göstermekten çekinmiyorlar. Türk halkına karşı derin nefretlerini ve kinlerini artık gizlemekten imtina etmiyorlar. 

 

Şimdiye kadar PKK’lı teröristlerin silahlı eylemleriyle binlerce insan katledildi. Bir gün bile PKK'ya bu yaptığınız insanlık dışı bir eylem, bunun Kürtlerin haklarının savunmasıyla, demokratik siyasetle, özgürlük mücadelesiyle bir ilgisi yok demediler. 

AB yetkililerinin HDP'li milletvekillerine terör ile siyaset arasına bir mesafe koymaları gerektiğine dair en ufak bir telkinde bulunduklarını duymadık, işitmedik.

HDP’li milletvekillerinin tutuklandığının akabinde, Diyarbakır’da PKK tarafından 10 kişinin ölümüne ve 100’ü aşkın kişinin yaralanmasına neden olan bombalamada sergilenen duyarsız tavırlarını gördük.

 

Kime hangi hikâyeleri anlatıyorsunuz ey Batı?

 

Aramızda ki müttefik, dost, dayanışma gibi kavramların içerisinin ne kadar boş ve anlamsız olduklarını bir kez daha net ve şeffaf olarak görebiliyoruz.

Her geçen gün Batı’nın maskesi iyiden iyiye düşüyor. ABD her gün terör eylemleriyle can almaya devam eden PKK, PYD ve JPG terör örgütlerinibütün uyarılara rağmen desteklemeye devam ediyor. 

ABD’nin ve AB'nin Türkiye'deki ve Ortadoğu’da ki terör faaliyetlerinin en büyük aktörleri ve destekçisi olduğu algısı her geçen gün yayılmakta ve kabul görmektedir.

Batı’nın, demokrasi, insan hakları ve özgürlük tandanslı söylemleri ile hegemonyasını ve sömürüsünü sürdürdüğüsaklanamayacak kadar açık ve net.

 

Anlıyoruz, hissediyoruz, görüyoruz ve biliyoruz.

Haçlı- Siyonist şer ittifakı asla bu coğrafya insanlarının dostu olmamıştır, bundan sonra olmaz da.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
243 gün önce
283 gün önce
410 gün önce
485 gün önce
763 gün önce
851 gün önce
940 gün önce
986 gün önce
1209 gün önce
1306 gün önce
1699 gün önce
1813 gün önce
2055 gün önce
2119 gün önce
2147 gün önce
2168 gün önce
2182 gün önce
2210 gün önce
2224 gün önce
2266 gün önce
2273 gün önce
2314 gün önce
2342 gün önce
2357 gün önce
2405 gün önce
2722 gün önce
2763 gün önce
2771 gün önce

RSS
© 2023 - Batman Basın
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=