Lütfen bekleyin..


Fatih Oruç

CHP Adaleti!

04 Temmuz 2017, 23:02 - Okunma: 2348

MİT tırlarının görüntülerinin yayınlanması davasında suçlu bulunan CHP milletvekili Enis Berberoğlu, 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından “ADALET” diyerek yürümeye başladı.

Şimdiye kadar hep “laiklik ve demokrasi” söylemlerinin dışına çıkamayan CHP’nin, birden bire “ADALET” kavramına sarılması ve bunu gündeme taşıması kamuoyuna samimi gelmedi.

Yürüyüş,  15 Haziran’da Ankara Güvenpark’tan başladı. Enis Berberoğlu’nun yattığı İstanbul Maltepe Cezaevine kadar devam edeceği planlandı.

 

Kemal Kılıçdaroğlu’na ve yürüyüşüne Gandi benzetmesi yapıldı. Fakat benzetme çok yanlıştı. Çünkü hedefleri  tamamen zıttı.

Gandi milleti arkasına alarak, emperyalizme ve sömürüye karşı yürümüştü.

CHP ve lideri Kılıçdaroğluda emperyalizmin ve tüm şer odaklarının yanında, millete karşı yürüyordu. Kılavuzu da FETÖ terör örgütü oldu.

Laiklik ve demokrasi söylemlerinin yanına adalet kavramını da ilave ederek muhalefet yapacağım deyip bütün şer odaklarının oyununa geldi.

 

2011 yılında MİT ile PKK arasındaki Oslo görüşmeleri olsun, 17-25 Aralık darbe girişimleri olsun, MİT Tırları olayı olsun hep yerel ve küresel çetelerin safında yer aldı.

Türkmen Dağındaki vatandaşlarımıza yardım götüren MİT tırlarının yolunu kesen FETÖ uzantılarıydı. Dünyaya,  teröre destek veren ülke algısı oluşturmak için her türlü şeytanlığı yapan FETÖ terör örgütüne ve küresel çetelerin bu iddialarına destek vermekten çekinmedi.

PYD/PKK’ya yüzlerce tır silah gönderen ABD ise hiç gündemlerine girmiyor.

15 Temmuz darbe girişimini sürekli “kontrollü darbe” diyerek hedef saptırmaya çalıştı.

 

Türk siyasi tarihine baktığımızda, adaletten en son bahsetmesi gereken CHP ve lideri Kemal Kılıçdaroğlu’dur.

 

1997 yılında Sosyal Sigortada yapılacak değişikliklerden etkilenmesin diye oğlunu ve kızını çalışmadan sigorta eden Kemal Kılıçdaroğlu’dur.Torunununu 10 aylıkken erken emeklilikten yararlansın diye sigorta ettiren yine Kemal Kılıçdaroğludur.

Beşiktaş Belediyesindeki yolsuzlukların üstünü örten Kemal Kılıçdaroğlu değil mi? Ataşehir Belediye Başkanın eşi, rezistans kraliçesinin çevirdiği dolaplara sessiz kalan ve tekrar onu milletvekili yapan Kemal Kılıçdaroğlu değil mi?

2016 yılında yaklaşık 1 milyon 200 bin TL'lik haberleşme faturasını devlete ödeten,TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen’e sessiz kalan Kemal Kılıçdaroğlu değil mi?

 

SSK Genel müdürü iken hastanelerin ve hastaların içler acısı durumu bilinen gerçekler.  25 $’ lık stentleri 2450 $ aldıran K.Kılıçdaroğlu değil mi?

 

İşte CHP adalet kavramının içerisini bunlarla doldurduğu sürece inandırıcı olamaz ve halka güven veremez.

 

Adaleti yollarda aramadan önce CHP’nin adaletten ne anladığına bakmamız gerekir.

Muhalefet yapacağım diye bir takım güçlerin ve çetelerin oyuncağı oldu. Zaten kurulduğu tarihten itibaren milletin değerlerine mesafeli bir politika yürütüyor. FETÖ kumpasıyla lider değiştiren bir parti oldu.

Küresel çeteler, korumadaki FETÖ kaçkınları ve tüm şer odakları birleşti, yeni bir kaos girişimi için yeni taktikler ve yeni kurgular kurgulanıyor, icraata konuluyor.

Bu yürüyüş neden HDP, PKK ve FETÖ ve Batılı güçler tarafından destekleniyor?  15 Temmuz’un finansörü BAE bu olayın neresinde?

 

Adalet kılıfı ile nelerin üstü örtülüyor, neler kamufle ediliyor ve neler hedefleniyor? İktidar olmayı bir türlü gerçekleştiremeyen CHP, süreklikaos ve sorun çıkararak gündemde durmaya çalışıyor. Yeni bir gezi olayı hayaliyle yaşıyor. Bunu daha da ileriye götürüp bir halk isyanı yapabilir miyizin hesabını yapıyor.

 

İşte CHP ve liderinin adalet anlayışı budur. Bu adalet anlayışını ülkeye hakim kılmak istiyor. Bundan dolayıdır ki, bu yürüyüş, vatandaşı heyecanlandırmadı ve samimi gelmedi. 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
60 gün önce
337 gün önce
426 gün önce
514 gün önce
560 gün önce
783 gün önce
881 gün önce
1273 gün önce
1387 gün önce
1630 gün önce
1694 gün önce
1722 gün önce
1742 gün önce
1756 gün önce
1784 gün önce
1798 gün önce
1840 gün önce
1848 gün önce
1889 gün önce
1932 gün önce
1980 gün önce
2296 gün önce
2338 gün önce
2345 gün önce

RSS
© 2022 - Batman Basın
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=