Lütfen bekleyin..


Veysi DEMİR

Belediye Yönetimi ve Projeleri!

06 Kasım 2016, 20:39 - Okunma: 2798

Batman Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy’un Cumartesi günü Batman’da görev yapan yerel ve ulusal basın mensupları ile bir araya geldiği basın toplantısına bizde katıldık.

Toplantıda Belediye Başkan Yardımcısı A.Vahap Asma, Özel Kalem Müdürü M.Şerif Kalaycı ve Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Salih Ay’da hazır bulundu.

Belediyede idari ve teşkilati sorunları olduğunu ve yeterli randıman alamadıkları birimler olduğunu ve belediyeyi 100 milyon lira borç ile devraldıkları bilgisini paylaşan Aksoy, yeni kaynaklar bularak gelir elde edeceklerini, bütün ekonomik kaynakları, yasal yetkilerini, bu kente hizmet ve kamu yararına kullanacaklarını ve bahane üretme şanslarının olmadığını iddialı şekilde ifade etti.

Hükümetten kayyum yönetimi olarak eski yönetimden tek bir kuruş fazla gelmediğine işaret eden Aksoy, demek aynı parayla ödeme ve hizmet yapılabildiği eleştirini getirdi. İlk projeleri olarak 24 otobüs alarak kentin ulaşım sorununu çözmek maksadıyla adım attıklarını söyledi.

Batman’ın yeşil alan fakirliğine değinen Aksoy, mevcut parkların iyileştirilmesinin yanı sıra yeni projelerle yeşil alan ihtiyacının karşılanacağını ve görevde olduğu süre içerisinde imar planında yeşil alan olan hiçbir yerin imar planını değiştirmeyeceğini ve yeşil alanların tahrip edilmesine asla müsaade etmeyeceğinin altını çizdi.

Aksoy’un dikkat çektiği bir noktada; belediyede “Proje ve Etüd Birimi” kurarak, bu birimin proje üreteceği ve havalar müsaade ettikçe bu projeleri hayata geçirecekleri ve sonuç odaklı çalıştıkları konusu.

Belediyenin 5 milyon liraya yakın dışarıdan alacağı olduğunu ve vatandaşların yapılandırmadan faydalanmalarını tavsiye etti.

Asfaltlama çalışmalarının dört ayrı koldan devam ettiğini ve 50 günlük görev süreci içerisinde 52 bin ton asfalt serimi yaptıklarını belirten Aksoy, sezon sonuna kadar 120 bin ton asfalt serimi gerçekleştirerek, kentte çukurlu yol bırakmayacaklarını kaydetti.

Aksoy, kamuoyunda, 'Belediye işçilerinin işten atılacağı' yönündeki iddiaları reddederek, aksine bir yıldır maaş alamayan 314 işçiye bir milyon 645 TL ikramiye ödediklerini söyledi.

Hiç kimsenin siyasi görüşüyle, dünya görüşüyle, ekmeği ile oynama, işten atma gibi bir dertleri olmadığını ancak belediye çalışanları arasında örgüt üyesi olmaktan aranan bir kişinin olduğu bilgisi olduğunu ve belediyenin aracında bomba taşınmasına şahit olunduğunu belirterek, takıma ayak uyduramayan, hırsızlık yapan, işe gelmeyen, işi sabote eden, aranan kişinin gözünün yaşına bakmayacağını söyledi.

İluh Deresi ile ilgili ıslah çalışmaları yapılacağına değinen Aksoy, gelecek hafta Çevre Bakanlığı Kentsel Dönüşüm Daire Başkanlığından bir heyetle dere ile ilgili projeyi görüşeceklerini dile getirdi.

Esentepe’ye park ve yeşil alanı engellemeyecek şekilde Batman’ın sembolü olacak bir cami yapılacağını ifade etti.

Toplum olarak konuşma kültürünü bırakıp iş yapma ilkesine sarılmamız gerektiği tavsiyesinde bulunan Aksoy, bütçeyi reel hale getirerek verimliliği artıracaklarını ve önümüzdeki yıl için 320 Milyon civarında bütçe beklediklerini dile getirdi.

Yayalar için büyük sorun olan kaldırım işgali konusuna da değinen Aksoy, kamuoyu desteği olması halinde bu sorunu bitireceklerini ve yeni dönemde temizlik seferberliği başlatacaklarını söyledi.

DDY’nin şehir dışına çıkarılması için önümüzdeki dönemde devlet büyükleri ile konuşacağını söyledi.

Aksoy’un, toplantıda siyasetçi olmadığını ve 28 yıllık kamu görevlisi olarak konuştuğuna özel vurgu yapması ve konuşması sırasında altını çizerek, ihale veren ve birilerini zengin eden bir başkan olmayacağını ısrarla söylemesi önemliydi.

Toplantıda Başkan Aksoy’un oldukça rahat, sıcak ve samimi tavır, konuşma ve davranışları dikkat çekti.

Batman’ın ve Batman halkının hak ettiği ve özlediği hizmete kavuşmasını diliyorum…

Selam ve dua ile…

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
68 gün önce
253 gün önce
382 gün önce
404 gün önce
528 gün önce
621 gün önce
652 gün önce
936 gün önce
959 gün önce
1189 gün önce
1259 gün önce
1380 gün önce
1538 gün önce
1541 gün önce
1597 gün önce
1615 gün önce
1618 gün önce
1639 gün önce
1673 gün önce
1728 gün önce
1737 gün önce
1810 gün önce
1929 gün önce
1904 gün önce

RSS
© 2020 - Batman Basın
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=