Lütfen bekleyin..


Veysi DEMİR

Yeni propaganda: “memleketin sahibi yok”

28 Kasım 2017, 18:55 - Okunma: 2286

Son zamanlarda dikkat edilirse çukur ve barikat siyasetinden sonra yerlerde sürünen parti ve ideolojileri sahipleri; topluma söyleyecek sözleri, yapacak bir projesi olmadığından, şimdi ne yapsak, halka ne söylesek te kendimize yeniden çeksek demenin derdine düştüklerini görüyoruz.

Evet, halka tepeden bakan ve halka zarar, gözyaşı ve zulümden başka bir şey vermeyenler şimdi yeni propaganda taktiklerine başvurmaya başladılar.

Son zamanlarda dikkat edilirse kendi parti ve sefil ideolojileri adına bir şey ifade edemediklerinden, toplumun sorunlarını istismar etme yoluna başvuruyorlar. Belediyenin yaptığı alt yapı ve Vizyon 3. Etap çalışmasının uzamasını fırsat bilerek, bunun kara propagandasını yapmaya çalışıyorlar. O kesimi destekleyen hangi esnaf ve şahıs ağzını açsa dikkat edin, aynı ifadeleri tek tornadan çıkmış gibi saymaya başlıyorlar: “memleketin sahibi yok, sahibimiz olsaydı böyle olmazdık? Halkı soran yok!”  gibi propagandalara başvuruyorlar. Sanki 17 yıldır yerel yönetimleri kendileri yönetmemiş gibi… Siz 17 yılda hangi hizmeti yaptınız da şimdi konuşuyorsunuz? Kim konuşursa konuşma hakkı var, lakin sizin konuşma hakkınız yok…

Halk olarak hepimiz altyapı çalışmalarının uzamasından ve belediyenin bazı noktalarda ne yaptığını bilmeyen bir tavır takınmasından muzdaribiz. Lakin Vizyon Proje 3. Etap başlamadan önce basın ve kamuoyu, “ne zaman başlayacak? Neden başlamıyor?”diye tavır sergilemedi mi? Vizyon 3. Etap kısa sürede bitmeyeceğini hepimiz biliyorduk. Birde Gülistan Caddesi esnafı ve esnaf odası yapılsın diye açıklama yapmadı mı? Şimdi uzayınca haliyle şikayet ediyorlar. İyi de kardeşim siz yapılmasını istediniz. Belediye ve yüklenici firmanın ağır davranmasını eleştirelim ama birazda kendimize bakalım. 

Geçenlerde konuştuğum bir esnaf yukarıda yazılan şikayetleri yapınca, esnafın bunu istediğini hatırlattığımda; kabul etti ve “bize bir ayda bitirileceği söylendi” dedi. İşin propagandasını yapan esnaf ve esnaf odası yetkililerinin ortada görünmediğini de ifade etti.

Gülistan Caddesi başındaki MEM parkının planda yokken 1106. Sokak esnafı ve bazı mülk sahiplerinin belediyeye giderek, park kodunun düşürülmesini istedi ve belediye yönetimi de kabul etti. Oysa bu parkın ihalesi eski yönetim zamanında yapılmış ve bir yıl önce halka açılmıştı. Şimdi yeniden bozulmasının haklı ne gerekçesi olabilir. Olay sadece bazı esnaf ve mülk sahiplerinin yararınadır. Kodu düşürmesi gerekiyorsa geçen yıl yapılsaydı. Yollarımız ve parklarımız yaz-boz tahtası olmasın artık.

Propaganda yapan malum zihniyet yanlıları eleştirmedik ve istismar etmedik konu bırakmıyorlar. Geçenlerde konuştuğumuz bir başkası iğneden ipliğe yerel, merkezi hükümet ve toplumu eleştirme becerisini gösterdi. Anlattığı meselelerin eski yönetim zamanında daha fazla olduğunu örneklerle anlatmama rağmen, aynı şekilde konuşmaya devam etti. Esnafın ve halkın sorunlarıyla kimse ilgilenmiyor deyince, “İşte HÜDA PAR devamlı esnafı ziyaretedip sorunlarını soruyor ve yetkililere iletiyor” dediğimde konuşacak bir şey bulamadı. Ancak “sayılmaz” der gibi bir tavır takındı. Öyle ya onlara göre halkın temsilcisi ve sahibi onlardır. Onların dışında kim olursa olsun en iyi hizmeti yapsalar bile; onlar için bir değer ifade etmez. Bizler içinde bu sefil zihniyet sahipleri bir değer ifade etmiyor. Halka düşmanlık ve zulümden başka bir şey vermediler vermeyecekler.

Aynı propagandaları toplu taşıma araçlarında sinsi bir şekilde sürekli yapıyorlar. Bu propagandaya zemin verilmek istenmiyorsa vizyon ve altyapı çalışmaları bir an önce bitirilmelidir. Ayrıca bu propaganda sahiplerine anında cevap verecek, “sizi de gördük” diyecek bilinçli ve cesur yüreklere ihtiyaç vardır.  

Selam ve dua ile…

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
339 gün önce
472 gün önce
486 gün önce
542 gün önce
598 gün önce
633 gün önce
653 gün önce
695 gün önce
710 gün önce
989 gün önce
1122 gün önce
1295 gün önce
1318 gün önce
1347 gün önce
1532 gün önce
1661 gün önce
1683 gün önce
1807 gün önce
1874 gün önce
1900 gün önce
1931 gün önce
2073 gün önce
2110 gün önce
2215 gün önce
2238 gün önce
2468 gün önce
2537 gün önce
2658 gün önce
2817 gün önce
2819 gün önce
2876 gün önce
2894 gün önce
2897 gün önce
2918 gün önce
2952 gün önce
3007 gün önce
3016 gün önce
3089 gün önce
3207 gün önce
3182 gün önce

RSS
© 2023 - Batman Basın
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=