Lütfen bekleyin..


Veysi DEMİR

Ne Olacak Bu Ümmetin Hali?

25 Ocak 2024, 00:38 - Okunma: 224

Gazze Şeridi’nde 4 aya yakındır siyonist işgal çetesi tarafından dünyanın gözü önünde işgal, katliamlar, her türlü insanlık ve savaş suçunu barındıran soykırım ve vahşet işlenmeye devam ediyor.

Hiçbir ahlaki değer tanımayan, hiçbir kutsalı ve kırmızı çizgisi olmayan israil terör örgütü (İTÖ) hem kendi halkına hem de mazlum Gazze ve Batı Şeria halkına yapmadığı zulüm ve çirkeflik kalmadı. Kendi siyasi ikballeri için kendi vatandaşlarını bile öldürmekten çekinmeyen bu katiller sürüsü çocuk, kadın ve sivillere yönelik vahşi katliamları yapması bir yana; çocukları, sivilleri ve ölüleri bile organlarını almak için kaçırıyor. En son Filistinlilere ait mezarlıkları tahrip etme barbarlığını gerçekleştirdi ve bunu itiraf etmekten de çekinmedi.

Bütün bu zulüm ve vahşetlere rağmen büyük şeytan ABD ve şurekâsı batılı emperyalistler her türlü desteği vermeye devam ediyorlar. Peki, Gazze’de durum siviller için gittikçe kötüleşmesine ve salgın hastalıklar ve toplu ölümler olma riskine rağmen Müslüman ülkeler ne yapıyor dersiniz? Müslüman ülkeler Yemen gibi Gazze’den yana cesur bir duruş sergileyeceklerine ancak birbirleriyle uğraşıyorlar ve birbirlerine diş gösteriyorlar. Siyonist vahşilere karşı sessiz kalan Müslümanlar ülkeler birbirlerine karşı olunca aslan kesiliyorlar. Bu cesareti birbirinize değil de neden siyonist bebek katili soykırımcı vahşilere karşı sergilemiyorsunuz?

Tabi ki bunda emperyalistlerin son üç yıldır ektikleri fitne ve ayrılık tohumlarının ve Müslümanlar arasında oluşturulan sınırlar ve çizilen haritalar ile oluşturulan derin ayrılıkların etkisi vardır. Ancak Müslüman toplumlar olarak bizlerin bu hali; Allah’ın Al’i İmran 103 ve benzeri ayetlerdeki “birlik” emri ve uyarısına uyarak emperyal oyun ve planları bertaraf etmek yerine, onların strateji ve nifak projelerinin figüranı olmayı tercih etmemizin bir sonucudur.

Müslüman devletler, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) gibi kurumlar Gazze’de yaşanan vahşete karşı bir araya gelip birleşmeyecek ise ne zaman birleşecek? Müslüman toplumlar ve devletler emperyalistler tarafından kurgulanan “sun’i” sorunları bir kenara bırakarak Gazze ve Aksa davası etrafında birleşmelidirler. Aynı şekilde “ulus devlet” anlayışında kurtularak, emperyalistlerin bizlere empoze ettiği “milli çıkarlar” gibi uyduruk gerekçeler ile ırkı ve mezhebi çıkarları önceleyen tavır ve düşüncelerden kurtularak “ümmet” olmanın şuuru ve bilinciyle hareket etmeliyiz.

Büyük resimde Osmanlı’yı yıkmak üzere Selanik’teki Yahudilerin kurduğu İttihad ve Terakki’nin, “Önce parti sonra vatan” söylemini ümmet olarak taklit etmeyi bırakalım. Bugün Gazze’de yaşanan vahşet karşısında bu küçük hesapların hiçbir kıymeti yoktur. Yarın Allah’ın huzuruna vardığımızda verecek bir hesabımız da olmayacaktır. Hiçbir milli, ırkı ve mezhepsel çıkar ve plan Gazze’de mazlumca katledilen çocuk ve sivillerden daha kıymetli değildir.  Bugün filli olarak onurlu bir duruş ve tavır sergileyen Yemen dışında Allah’ın huzuruna alnı açık, yüz ak olarak çıkabilecek kaç devlet ve millet vardır? Bu gaflet ve atalet halinden silkinelim. Ülke yöneticilerimizi ümmetin birlik ve dirilişi için zorlayalım. Dünyevi çıkarları ve planları terk ederek ümmet olarak Gazze’ye yardıma koşalım.

Gazze direnişi ve cihadı dünya genelinde bir uyanışa ve dirilişe vesile oldu. Batı toplumlarında halkın katliamlara gösterdiği tepki İslam coğrafyasında gösterilmiyor. Kendi sorunlarımız ile uğraşmak ve Gazze’yi gündemden çıkarmaya yönelik tuzaklara dikkat edelim. Gazze etrafında ümmetin birleşmesi ve ortak duruş sergilemesi için çabalayalım. Bu süreçte aramıza nifak ve tefrika sokacak adımlardan uzak duralım ve bu oyunlara karşı uyanık olalım. Ümmetin Gazze ve Aksa etrafında birleşmesini sabote eden tüm söylem ve eylemlerin siyonistlerin ve emperyalistlerin bir oyunu olduğunu ve sadece onlara yaradığını bilelim ve bu oyunu bozalım. Yapan kim olursa olsun buna karşı çıkalım. Bugün İslam’a ve Müslümanlara her taraftan saldırılar yapılırken bizlerin ümmet olarak bu saldırılara karşı set olmamız gerekir. Zaman tefrika değil ittifak zamanıdır.

Selam ve dua ile…

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
100 gün önce
163 gün önce
569 gün önce
702 gün önce
716 gün önce
772 gün önce
828 gün önce
863 gün önce
883 gün önce
925 gün önce
940 gün önce
1003 gün önce
1071 gün önce
1219 gün önce
1353 gün önce
1525 gün önce
1549 gün önce
1577 gün önce
1762 gün önce
1891 gün önce
1913 gün önce
2037 gün önce
2104 gün önce
2130 gün önce
2161 gün önce
2304 gün önce
2340 gün önce
2445 gün önce
2468 gün önce
2698 gün önce
2768 gün önce
2889 gün önce
3047 gün önce
3050 gün önce
3106 gün önce
3124 gün önce
3127 gün önce
3148 gün önce
3182 gün önce
3237 gün önce
3246 gün önce
3319 gün önce
3438 gün önce
3413 gün önce

RSS
© 2024 - Batman Basın
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=