Lütfen bekleyin..


Veysi DEMİR

Kudüs Kurtarılmadan Zafer Kazanmış Sayılmayız!

27 Mayıs 2021, 14:29 - Okunma: 532

Siyonist terör devletinin Şeyh Cerrah Mahallesi ve Mescid-i Aksa saldırılarına karşı başta HAMAS ve İslami Cihad olmak üzere Gazze’deki direniş güçlerinin “Kudüs’ün Kılıcı” adıyla siyonist işgalcilere karşı 11 gün süren ve zaferle neticelenen şanlı direnişi ümmeti sevindirdi.

Bütün dünya emperyal güçlerini arkasına alan, “Demir Kubbe” ve teknolojik silahlarına güvenen siyonist işgal rejimi, Gazze’deki mücahidlerin direniş füzeleri karşısında ne yapacağını şaşırdı. Gazze’ye karadan girme tehdidinde bulunan siyonist çete, işgal ettikleri şehirleri bile korumaktan aciz bir hale düştü. Öyle ki sığınaklardan çıkamaz şekilde rezil-rüsva oldular. Dünya genelinde Müslüman halklar ve dünya halkları Filistin ve Gazze direnişine sahip çıktı. Böylece sadece cephe savaşında değil, medya ve dünyaya savaşın gerçeklerini duyurma konusunda da mağlup olduklarını itiraf etmek zorunda kaldılar. (Bu çorbada bir tuzumuz olduysa ne mutlu bize...)

Filistin direnişi sonucunda: 66'sı çocuk, 39'u kadın ve 17'si yaşlı olmak üzere 253 kişi şehid olurken, bin 950 kişi de yaralandı. Başta Gazze olmak üzere en az 2 bin bina ve 4 cami tamamen yıkıldı, 15 bin bina ise kullanılamaz hale geldi.

11 Günlük “Kudüs’ün Kılıcı Savaşı” bize bir daha gösterdi ki, işgal rejimi laftan değil, güçten ve silahtan anlar. Eğer karşılarında Filistin direnişini bu denli güçlü görmezseler idi, hiçbir kutsal ve ahlaka sahip olmadıklarından büyük katliamlar yapacaklardı. Şuna inanın ki, eğer işgal rejimi yenilmeseydi başta büyük şeytan Amerika ve siyonist çete yandaşı batı devletleri ile  “bir-leş-miş milletler” barış istemeyecek ve kukla Sisi’yi devreye sokmayacaklardı. 

Başta HAMAS ve İslami Cihad Hareketi olmak üzere direniş cephesi yaptıkları açıklamalar ile içimizi ferahlatıyorlar. Cihad ve direnişin bitmediğini ve direnişin geri çekilmeyeceğini ve direnişin Kudüs’e doğru yoluna devam edeceğini söyleyerek, kararlılıklarını belirtiyorlar.

Şimdi yaraları sarma zamanıdır. Dünyanın farklı ülkelerinde ve ülkemizde Gazze ve Filistin için yardım kampanyaları düzenleniyor ve destek etkinlikleri devam ediyor. İşgal rejimini ve her taraftaki yandaşlarını kudurtan bu destek her yönüyle artarak devam etmelidir. Cihad ve mücadelen geri adım atılmamalıdır. Kardeşlerimizin yalnız olmadığını her platformda göstermeliyiz. Sadece lafla değil, her konuda destek olmayız. Bu manada “Selahaddin nerede?” çağrılarına kulak vermeliyiz. Hepimiz birer Selahaddin olmalıyız. Bir kurtarıcı bekleme hastalığından ve beklentisinden kurtulmalıyız. O kurtarıcı fert ve ümmet olarak bizler olmalıyız. Selahaddin’i örnek alarak onun mücadelesi ve oluşturduğu “Kudüs şuuru” bilincini kuşanmalı ve günümüzde uygulamalıyız. Kısacası onun yaptıklarını yapmalıyız. O yaptıkları ile bize yol gösterdi. Tarihte örnek bir Müslüman lider ve komutan olarak görevini hakkıyla ifa etti. Şimdi sıra bizde. Kurtarıcı beklemeyelim, bizler birer Selahaddin olmaya bakalım.

Bunun için öncelikle fert ve toplum olarak Kudüs şuurunu kuşanalım. Kudüs meselesi sürekli gündemimiz olmalıdır. İslam’a, ilim ve ibadete bağlı şuurlu nesiller yetiştirmeliyiz. Maddi ve manevi kalkınma ile adaletin tesisini sağlamalıyız. Medreseler, ilim ve eğitim kurumlarımızın ıslah edilmesi ve Kudüs şuuru ile ümmetin birliği ruhuna sahip olmasını sağlamalıyız. İlim, medeniyet ve teknolojimizi geliştirerek bu mefkûreyi taşıyacak konuma getirmeye çalışmalıyız. Müslüman fert ve toplumlar Kudüs şuuruyla yetişmiş nesiller eliyle yüceldikten sonra ordu ve diğer devlet kurumları güçlendirilmelidir. Bu şuurla yetişen nesiller ve güçlenen toplum ve devlet yapımız ile İslam dünyasında hem siyasi, hem de askeri birlik sağlanmış olur.  Bunları fert, toplum ve devletler olarak yapar isek, Kudüs ve Mescid-i Aksa siyonistlerden tamamen temizlenir ve yeryüzüne adalet ve İslam güneşi hâkim olur inşallah.

Selam ve dua ile…

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
155 gün önce
288 gün önce
302 gün önce
358 gün önce
414 gün önce
449 gün önce
469 gün önce
511 gün önce
526 gün önce
805 gün önce
1111 gün önce
1134 gün önce
1163 gün önce
1348 gün önce
1477 gün önce
1499 gün önce
1623 gün önce
1690 gün önce
1716 gün önce
1747 gün önce
1889 gün önce
1926 gün önce
2031 gün önce
2054 gün önce
2284 gün önce
2353 gün önce
2474 gün önce
2633 gün önce
2635 gün önce
2692 gün önce
2710 gün önce
2713 gün önce
2734 gün önce
2768 gün önce
2823 gün önce
2832 gün önce
2905 gün önce
3023 gün önce
2998 gün önce

RSS
© 2023 - Batman Basın
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=