Lütfen bekleyin..


Veysi DEMİR

Kınamakla israil Durmaz!

11 Ağustos 2022, 00:45 - Okunma: 266

Son yıllarda Ramazan ayında Mescid-i Aksa’ya ve Filistinlilere saldırmayı gelenek haline getiren siyonist İşgal güçleri, saldırılarına Muharrem ayında da devam etti.

Ümmet olarak Muharrem ayı, Aşura günü ve Hz. Hüseyin efendimiz ile yarenlerinin şehadetlerini yâd etmeye hazırlandığımız sırada Gazze’yi Kerbela’ya çevirmeye kararlı İslam’ın amansız düşmanı siyonist işgalciler geçtiğimiz cuma günü Gazze’ye saldırdılar. Üç gün boyunca bütün güçleriyle İslami Cihad Hareketi’ni hedef alma bahanesiyle Filistinlilere savaş uçakları, hava araçları, tank ve zırhlı birliklerle alçakça saldırılar düzenlediler. 

Filistin Sağlık Bakanlığı, Gazze'ye yönelik saldırılarda 15'i çocuk, 4'ü kadın olmak üzere 44 kişinin hayatını kaybettiğini ve yaralı sayısının da 360'a yükseldiğini açıkladı. İşgalci Siyonistler Gazze’de saldırılar düzenlerken, Batı Şeria’da da Filistinlileri esir almaya devam ediyor.

​İsrail’in ara vermeden yaptığı saldırılara karşın ümmetin sözde kurumları ve büyük devletleri ne yapıyor dersiniz? Sanki saldırılar sıradan bir olay yani  “vaka-ı adiye” imiş gibi toplanıp konuşuyorlar ve sadece kınama mesajı yayınlıyorlar. Kendi gücünü görmeyen ve başkasından medet bekleyen İslam İşbirliği Teşkilatı, Arap Birliği, Arap Parlamentosu gibi kurumlar ile Müslüman ülkeler katliam ve saldırıları kınamakla yetiniyor ve uluslararası toplumdan medet bekliyorlar. Avrupa Birliği, ABD ile batılı ülkeler konuya her zamanki gibi sessiz kalıyorlar. “Bir-leş-miş Milletler” de ancak formalite icabı her zamanki gibi, “kaygılıyız” mesajı paylaşıyor. Şunu unutmayalım ki, israil ne zaman zor durumda kalırsa; BM, AB, batılı ülkeler ve uluslararası kurumlar ancak o zaman israil’i kurtarmak için harekete geçer. Aksi halde Filistinlilerin katledilmesinin onlar için hiçbir önemi yoktur.

ALLAH’tan çözümü direniş ve cihatta gören Filistin direniş grupları var da, israil’e anladığı dilden cevap veriyor. ALLAH (CC) onları korusun. Ayaklarına taş değdirmesin. Kısıtlı imkânlara rağmen fedakârlıklarını boşa çıkarmasın. Attıklarını isabet ettirsin inşallah.

Siyonistlerin saldırılarına karşılık olarak Filistinli mücahitler, işgal ordusunun Gazze Şeridi'ndeki katliamlarına karşın işgal altındaki yerleşim yerlerini roketlerle hedef alıyor. Başta İslami Cihad'a bağlı Kudüs Tugayları olmak üzere Filistin direniş gruplarının işgal rejiminin 3 gündür yoğun bir şekilde sürdürdüğü saldırılara verdiği karşılık korkak siyonistleri titretmeye yetti. Gazze'den fırlatılan füzeler nedeniyle işgal altındaki topraklarda uzun sirenler çaldı. İşgalci siyonistler, çalınan sirenler sonrası sığınaklara akın etti.

Filistin direnişi füzelerle Berşeba, Aşkelon, Aşdod, Rishon Lezion, Netvim ve Yebna gibi büyük yerleşim topluluklarını hedef aldı. Atılan füzeler nedeniyle bazı işgalci siyonistlerin yaralandığı ve maddi hasarların oluştuğu bildirildi. Cuma gününden bu yana direnişin 500'den fazla füze fırlattığı bildirildi. Kudüs Tugayları, işgalciler tarafından şehit edilen Halid Mansur ve diğer şehitler için füzeler fırlattıklarını duyurdu.

“İsrail Ancak Güçten Anlar!” başlıklı yazımda belirttiğim gibi:

“…Rahmetli Erbakan hocanın, “İsrail laftan anlamaz, ancak güçten anlar” sözünün ne kadar doğru bir hareket metodu olduğu gün gibi ortadadır. Hiçbir kutsal tanımayan ve hiçbir sözü ve ilkesi olmayan terör devleti ile konuşulacak bir şey yoktur. Yapılacak olan; devletler, uluslararası kuruluşlar, cemaatler ve elinde imkân olan ümmetin diğer yapılarının güçlerini birleştirerek israil’in anladığı dilden cevap vermek olmalıdır. Siyonistler ancak böyle yola gelir. Aksi halde hiçbir zaman uslanmaz ve kuduz köpek gibi saldırılarını artırarak devam ettireceklerdir. Bütün bu saldırı ve işgal hâlâ İsrail ile “normalleşme ihaneti” peşinde olan yöneticilerin boyunlarında bir vebaldir…”

Evet, siyonist İslam düşmanları hiçbir zaman konuşma ve kınama yayınlamakla yola gelmezler. Bunlar insanlığın başına bela olmuş ıslahı mümkün olmayan azgın bir topluluktur. Bunların ıslahı sadece helak olmalarıyla olur. 

Direnişin güçlü karşılık vermesi ile Pazar günü gece saatlerinde ateşkesin sağlandığı duyuruldu. İsrail ve tüm İslam düşmanları hiçbir zaman konuşma, anlaşma ve diyalogla yola gelmedi gelmez. Onlar ancak karşılarında güç görürlerse yola gelirler.

Vesselam…

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
157 gün önce
290 gün önce
304 gün önce
360 gün önce
416 gün önce
451 gün önce
471 gün önce
513 gün önce
528 gün önce
807 gün önce
1113 gün önce
1136 gün önce
1165 gün önce
1350 gün önce
1479 gün önce
1501 gün önce
1625 gün önce
1692 gün önce
1718 gün önce
1749 gün önce
1891 gün önce
1928 gün önce
2033 gün önce
2056 gün önce
2286 gün önce
2355 gün önce
2476 gün önce
2635 gün önce
2637 gün önce
2694 gün önce
2712 gün önce
2715 gün önce
2736 gün önce
2770 gün önce
2825 gün önce
2834 gün önce
2907 gün önce
3025 gün önce
3000 gün önce

RSS
© 2023 - Batman Basın
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=