Lütfen bekleyin..


Veysi DEMİR

Rüzgar eken, fırtına biçer!

11 Eylül 2017, 23:41 - Okunma: 2586

İnsanlar hayatını, sergilediği davranışlara göre şekillendirir. İnsanların durumlara ya da olaylara karşı aldığı tavırlar, o insana ya yarar sağlar ya da zarar. Başkasına taammüden planlı olarak verilen zarar gün gelir ilahi adalet beteri ile kişinin karşısına çıkarır.

Dünyanın soğuk savaş dönemi sonrası tek süper gücü haline gelen ve her tarafa fitne, fesad, kan ve gözyaşı ile emperyal çıkarları doğrultusunda hiçbir kural tanımayan büyük şeytan ABD ve onun yardımcıları İsrail, İngiltere ve dünya siyonizmi ile emperyalist ülkeler ektikleri fitne tohumları, akıttıkları mazlum kanı ve viraneye çevirdikleri ülkelerin günahını gün geliyor, olağanüstü afetlerle ödüyorlar.

ABD'nin en kalabalık eyaletlerinden Florida'da ve Meksika Körfezi kıyılarında yaşayanlar, Texas'taki Harvey kasırgasının yaralarını henüz saramadan, Irma kasırgası nedeniyle ABD’de milyonlarca insan tahliye ediliyor.

Milyonlarca insanın ölümüne, ülkesinden çıkmasına ve her türlü zulme uğramasına sebep olan BOP vb. planların sahibi ABD ve yardakçıları İslam coğrafyasında oluk oluk Müslüman kanı akıtmaktadır. Hal böyle olunca dünya halkları arasında en nefret edilen ülkeler arasında başı çekiyorlar.

Mazlum Mustazaflar halklar ve zulme uğrayan Arakan, Suriye, Irak, Sudan, Libya, Filistin, Yemen, Mısır gibi ülkelerdeki çaresiz halklar kendilerine tarihte görülmemiş gaddarlıkta yapılan zulmün müsebbibi olan egemen güçlere ellerinde olan tek silah ile beddua ile cevap veriyorlar. Ve gün geliyor o beddua kabul ediliyor ve kendi süper güçlerine, ordularına, teknolojilerine güvenen ve haddi aşan ülkelerin aslında ne kadarda basit beşeri güç oldukları ortaya çıkıyor. İşte sen mazlum İslam ve 3. Dünya ülkelerinde kan ve gözyaşı üzerine zulüm imparatorluğu kurarsan, mazlumun ahı tuttuğunda bedelini böyle ağır öder ve ne kadar zavallı olduğunu dünyada anlamış olur. Peygamber Efendimiz, “Mazlu­mun bedduasından sakın. Çünkü onunla Allah arasın­da bir perde yoktur” diye buyuruyor.

ABD’de gibi zalim emperyalistler ektikleri rüzgara karşılık bu defa rüzgar değil kasırga biçmek durumunda kaldılar. Eee, ne ekersen onu biçersin. Bu mevcudatın bir Rabbi, yaratıcısı, tedvir edeni var. Yapılan zulümleri ve haddi aşanlara gün gelir hadlerini bildirir. Zulümleriniz o kadar artmış ki, artık fırtına bile size az geldi. Kasırga ile uğraşın. Nemrut, Firavun, Buhtunnasr gibi atalarınız gibi yok olacaksınız. Afetlerle Allah’u Teâla bir taraftan zulüm yapanlara hadlerinin bildirirken, bir taraftan da taptıkları gücün Allah’ın azameti karşısında ne kadar basit olduğunu gösteriyor.

ABD’nin başına gelen kasırga felaketine pek kimse üzülmüyor. Herkes yaptıkları zulmün karşılığı olarak görüyor. Tabi biz Müslümanlar ABD ve diğer emperyalist devlet ve güçlerin yerle yeksan olmalarını gönülden arzulayıp bu duayı yapıyoruz, yalnız sivil halkın zarar görmesine sevinemeyiz. Tarih boyunca zulme rıza gösterenler, zulme karşı çıkmayan dilsiz şeytanlarda aynı akıbete duçar olmaktan kurtulamıyor.   Biz yine de beddualarımızı sivil halka değil de zulüm güçlerine yoğunlaştıralım.

ABD; Arakan’dan Yemen’e kadar dünyanın her tarafında yapılan zulmün, akıtılan gözyaşının, çiğnenen namusların birinci derece sorumlusudur. Bu zulümlerinin karşılığını elbette alacaktır. Zulüm ile abad olunamayacağını ve “Küfür devam eder ancak zulüm asla” hakikatini unutmayalım.

Bu kasırga nedeniyle ortaya çıkan BAE ve Suudi gibi ülkelerin ABD’ye yüklü miktarda para yardımı yapmaları ihanetidir. Yanı başlarında Yemen’de çocuklar açlıktan ve salgın hastalıktan can verirken kıllarını kıpırdatmayan güce tapan bu uşak ruhlu satılmış devler yöneticileri, konu ABD olunca hemen kesenin ağzını açıyorlar. Hani ABD dünyanın en güçlü devleti idi. Neden o zaman yardım ediyorsunuz? Satılmış alçaklar elbette sıra size de gelecek ve zulüm saraylarınız yerle bir olacaktır inşallah.   

Selam ve dua ile…

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
17 gün önce
423 gün önce
556 gün önce
570 gün önce
626 gün önce
682 gün önce
717 gün önce
737 gün önce
779 gün önce
794 gün önce
1073 gün önce
1206 gün önce
1379 gün önce
1402 gün önce
1431 gün önce
1616 gün önce
1745 gün önce
1767 gün önce
1891 gün önce
1958 gün önce
1984 gün önce
2015 gün önce
2157 gün önce
2194 gün önce
2299 gün önce
2322 gün önce
2552 gün önce
2621 gün önce
2742 gün önce
2901 gün önce
2903 gün önce
2960 gün önce
2978 gün önce
2981 gün önce
3002 gün önce
3036 gün önce
3091 gün önce
3100 gün önce
3173 gün önce
3291 gün önce
3266 gün önce

RSS
© 2024 - Batman Basın
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=