Lütfen bekleyin..


Veysi DEMİR

Ortaçağ Katilleri Sizsiniz!

27 Ekim 2022, 11:35 - Okunma: 173

Geçen hafta Âlimler ve Medreseler Birliği (İTTİHADUL ULEMA) tarafından "Ümmetin İlim ve Düşünce ile Gelişmesi ve Kalkınmasında Ulemanın Rolü" temasıyla 7'incisi düzenlenen “Âlimler Buluşması"nı, “’Âlimler Buluşması’ Kimleri Rahatsız Etti?” başlıklı yazımda ele almış ve bu buluşmanın önemine ve yapılan saldırılara değinmiştim.

Âlimler buluşması toplantısına birçok ülkeden âlimlerin yanı sıra Afganistan İslam Emirliği Hükümet sözcüsü Dr. Mewlewi Zebihullah Mücahid ve bir başka hükümet yetkilisi katılmıştı. Âlimlerimizin iki gün süren bu programına birçok ülke ve medyasından yoğun ilgi oldu. Tabi ki bunu hazmedemeyen kesimlerin de saldırıları başladı. Ehli küfrün rahatsız olması ve saldırmasıyla bu tür toplantıların ne kadar faydalı ve önemli olduğunu bir kez daha anlamış olduk.

İslam’a ve Müslümanlara düşmanlığı meslek edinen bir kesim bir konuşmacının konuşmasından bir cümle alarak “Kürtlük” bahanesi üzerinden saldırırken, iflah olmaz İslam düşmanı diğer kesimler de buluşmaya Afganistan Hükümet sözcüsünün katılması nedeniyle saldırıya geçerek, alçakça iftira, nefret, hakaret ve saldırılarda bulundular.

Bu küstah saldırıların son örneğini önceki gün Mine Kırıkkanat adlı azılı İslam düşmanı mahlukat gösterdi. Nokta TV adlı Youtube yayını “Noktalı Virgül” programında iğrenç iftira, yalan ve hakaretlerde bulunan bu ucube mahlukat, baştan sona yalan, iftira ile İslam’a ve Müslümanlara olan düşmanlığını kustuğu konuşmasında iğrenç ifadeler kullandı. Konuşması sırasında Afganistan İslam Emirliği Hükümet sözcüsü Mücahid, İTTİHAD’UL ULEMA Genel Başkanı Molla Enver Kılıçarslan’ın ve buluşma görüntülerinin ekrana verildiği sözde programda Seyda Molla Enver gibi saygın bir âlim, sık sık cahilce ve komik iftiralarla hedef alındı.

Kırıkkanat konuşmasının bir bölümünde şöyle dedi: “Yani şaka gibi, bu örgütlerin ve bu adamların Türkiye'de olması suç. Türkiye'de böyle bir toplantının yapılması suç. Bir devlet için tehlike bu. Şu anda AKP iktidarı bu katillerin, bu toplantıları, bu konferansları, bu bağnazlıkta bu ortaçağ katilleri ya ortaçağ engizisyon mollaları bunlar. İran'dan beter olur. İran da parçalanacak ama Türkiye daha çabuk parçalanır. Türkiye daha çabuk parçalanır. Ve AKP iktidarını uyarıyorum saçmalamasınlar. Fransa'ya gitse tutuklanacak adamlar bunlar. İngiltere'ye gitse tutuklanacak adamlar. Belçika'da, İtalya'da, Amerika Birleşik Devletleri'nde, Almanya'da medeni uygar dediğimiz bütün ülkelere gitseler tutuklanacak adamlar bunlar. Bu ifade özgürlüğü değil. İfade özgürlüğü işte bu programlar olmalı. İfade özgürlüğü Türkiye'yi savunan basının medyanın düzgün insanların ifade özgürlüğü olmalı.”

İslam düşmanı bu mahlukatın histeri dolu konuşması ve hezeyanlarına baktığımızda ruh halini zaten anlarız. İslam düşmanlığı ve kinle dolması bir yana, içinde bulunduğu cehaletin farkında değil. Cümlelerine dikkatle bakılırsa; insani hiçbir özelliğe sahip olmadıkları halde kendileri dışındaki kesimleri ve Müslümanları “insan” olarak görmediklerini ve kendilerini kast ederek, “Düzgün insanların ifade özgürlüğü olmalı” diyor. Yani İslam’a ve Müslümanlara hayat hakkı ve ifade özgürlüğü olamaz diyor. Bir de utanmadan âlimlerimizi “Ortaçağ katilleri” ve “engizisyon” diye nitelendiriyor. Ortaçağ katilleri de, bağnaz da diğer tüm kötü vasıflarda sen ve senin zihniyetinde olanlardır. İslam’a ve Müslümanlara olan kininizden helak olacaksınız hâlâ akıllanmıyorsunuz? Kaldı ki, bu toplantılar niye suç olsun? Suç senin örümcek kafandadır. Çatlasanız da, patlasanız da ülkemizde de, saydığın diğer ülkelerde de yaşayan âlimlerimiz ve Müslüman kardeşlerimiz istemediğin kadar çoktur. Buna ve İslam’ın sesinin yükselmesine istemeseniz de alışacak ve boyun eğeceksiniz.

Utanmaz-arlanmaz bu kesimlere sesleniyorum! İslam’ın ve Müslümanların tarihinde hiçbir zaman “Engizisyon” olmadı. Sizin ve taptığınız vahşi emperyalist batı dünyasının tarihi engizisyon ve nice vahşetlerle doludur. İsteseniz de, istemeseniz de ALLAH nurunu tamamlayacak (Saff: 8) ve buna engel olamayacak ve kininizle gebereceksiniz…(Al’i İmran: 119) Vesselam…

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
169 gün önce
183 gün önce
239 gün önce
295 gün önce
331 gün önce
350 gün önce
392 gün önce
407 gün önce
687 gün önce
992 gün önce
1016 gün önce
1045 gün önce
1229 gün önce
1358 gün önce
1380 gün önce
1505 gün önce
1571 gün önce
1597 gün önce
1628 gün önce
1771 gün önce
1807 gün önce
1912 gün önce
1935 gün önce
2165 gün önce
2235 gün önce
2356 gün önce
2514 gün önce
2517 gün önce
2573 gün önce
2591 gün önce
2594 gün önce
2615 gün önce
2649 gün önce
2704 gün önce
2713 gün önce
2786 gün önce
2905 gün önce
2880 gün önce

RSS
© 2023 - Batman Basın
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=