Lütfen bekleyin..


Veysi DEMİR

Ortaçağ Katilleri Sizsiniz!

27 Ekim 2022, 11:35 - Okunma: 394

Geçen hafta Âlimler ve Medreseler Birliği (İTTİHADUL ULEMA) tarafından "Ümmetin İlim ve Düşünce ile Gelişmesi ve Kalkınmasında Ulemanın Rolü" temasıyla 7'incisi düzenlenen “Âlimler Buluşması"nı, “’Âlimler Buluşması’ Kimleri Rahatsız Etti?” başlıklı yazımda ele almış ve bu buluşmanın önemine ve yapılan saldırılara değinmiştim.

Âlimler buluşması toplantısına birçok ülkeden âlimlerin yanı sıra Afganistan İslam Emirliği Hükümet sözcüsü Dr. Mewlewi Zebihullah Mücahid ve bir başka hükümet yetkilisi katılmıştı. Âlimlerimizin iki gün süren bu programına birçok ülke ve medyasından yoğun ilgi oldu. Tabi ki bunu hazmedemeyen kesimlerin de saldırıları başladı. Ehli küfrün rahatsız olması ve saldırmasıyla bu tür toplantıların ne kadar faydalı ve önemli olduğunu bir kez daha anlamış olduk.

İslam’a ve Müslümanlara düşmanlığı meslek edinen bir kesim bir konuşmacının konuşmasından bir cümle alarak “Kürtlük” bahanesi üzerinden saldırırken, iflah olmaz İslam düşmanı diğer kesimler de buluşmaya Afganistan Hükümet sözcüsünün katılması nedeniyle saldırıya geçerek, alçakça iftira, nefret, hakaret ve saldırılarda bulundular.

Bu küstah saldırıların son örneğini önceki gün Mine Kırıkkanat adlı azılı İslam düşmanı mahlukat gösterdi. Nokta TV adlı Youtube yayını “Noktalı Virgül” programında iğrenç iftira, yalan ve hakaretlerde bulunan bu ucube mahlukat, baştan sona yalan, iftira ile İslam’a ve Müslümanlara olan düşmanlığını kustuğu konuşmasında iğrenç ifadeler kullandı. Konuşması sırasında Afganistan İslam Emirliği Hükümet sözcüsü Mücahid, İTTİHAD’UL ULEMA Genel Başkanı Molla Enver Kılıçarslan’ın ve buluşma görüntülerinin ekrana verildiği sözde programda Seyda Molla Enver gibi saygın bir âlim, sık sık cahilce ve komik iftiralarla hedef alındı.

Kırıkkanat konuşmasının bir bölümünde şöyle dedi: “Yani şaka gibi, bu örgütlerin ve bu adamların Türkiye'de olması suç. Türkiye'de böyle bir toplantının yapılması suç. Bir devlet için tehlike bu. Şu anda AKP iktidarı bu katillerin, bu toplantıları, bu konferansları, bu bağnazlıkta bu ortaçağ katilleri ya ortaçağ engizisyon mollaları bunlar. İran'dan beter olur. İran da parçalanacak ama Türkiye daha çabuk parçalanır. Türkiye daha çabuk parçalanır. Ve AKP iktidarını uyarıyorum saçmalamasınlar. Fransa'ya gitse tutuklanacak adamlar bunlar. İngiltere'ye gitse tutuklanacak adamlar. Belçika'da, İtalya'da, Amerika Birleşik Devletleri'nde, Almanya'da medeni uygar dediğimiz bütün ülkelere gitseler tutuklanacak adamlar bunlar. Bu ifade özgürlüğü değil. İfade özgürlüğü işte bu programlar olmalı. İfade özgürlüğü Türkiye'yi savunan basının medyanın düzgün insanların ifade özgürlüğü olmalı.”

İslam düşmanı bu mahlukatın histeri dolu konuşması ve hezeyanlarına baktığımızda ruh halini zaten anlarız. İslam düşmanlığı ve kinle dolması bir yana, içinde bulunduğu cehaletin farkında değil. Cümlelerine dikkatle bakılırsa; insani hiçbir özelliğe sahip olmadıkları halde kendileri dışındaki kesimleri ve Müslümanları “insan” olarak görmediklerini ve kendilerini kast ederek, “Düzgün insanların ifade özgürlüğü olmalı” diyor. Yani İslam’a ve Müslümanlara hayat hakkı ve ifade özgürlüğü olamaz diyor. Bir de utanmadan âlimlerimizi “Ortaçağ katilleri” ve “engizisyon” diye nitelendiriyor. Ortaçağ katilleri de, bağnaz da diğer tüm kötü vasıflarda sen ve senin zihniyetinde olanlardır. İslam’a ve Müslümanlara olan kininizden helak olacaksınız hâlâ akıllanmıyorsunuz? Kaldı ki, bu toplantılar niye suç olsun? Suç senin örümcek kafandadır. Çatlasanız da, patlasanız da ülkemizde de, saydığın diğer ülkelerde de yaşayan âlimlerimiz ve Müslüman kardeşlerimiz istemediğin kadar çoktur. Buna ve İslam’ın sesinin yükselmesine istemeseniz de alışacak ve boyun eğeceksiniz.

Utanmaz-arlanmaz bu kesimlere sesleniyorum! İslam’ın ve Müslümanların tarihinde hiçbir zaman “Engizisyon” olmadı. Sizin ve taptığınız vahşi emperyalist batı dünyasının tarihi engizisyon ve nice vahşetlerle doludur. İsteseniz de, istemeseniz de ALLAH nurunu tamamlayacak (Saff: 8) ve buna engel olamayacak ve kininizle gebereceksiniz…(Al’i İmran: 119) Vesselam…

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
17 gün önce
423 gün önce
556 gün önce
570 gün önce
626 gün önce
682 gün önce
717 gün önce
737 gün önce
779 gün önce
794 gün önce
1073 gün önce
1206 gün önce
1379 gün önce
1402 gün önce
1431 gün önce
1616 gün önce
1745 gün önce
1767 gün önce
1891 gün önce
1958 gün önce
1984 gün önce
2015 gün önce
2157 gün önce
2194 gün önce
2299 gün önce
2322 gün önce
2552 gün önce
2621 gün önce
2742 gün önce
2901 gün önce
2903 gün önce
2960 gün önce
2978 gün önce
2981 gün önce
3002 gün önce
3036 gün önce
3091 gün önce
3100 gün önce
3173 gün önce
3291 gün önce
3266 gün önce

RSS
© 2024 - Batman Basın
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=