Lütfen bekleyin..


Veysi DEMİR

Üç aylar ve cami düşmanları!

21 Mart 2018, 12:09 - Okunma: 2121

Her yıl olduğu gibi ne zamanki mübarek üç ayların manevi atmosferine girdiğimizde; illaki utanmaz arlanmaz İslam düşmanı kesimler İslam ve İslami kurumlara fütursuzca saldırılara başlıyorlar. 28 Şubatvari haberler boy göstermeye başlıyor; âlimlerimiz ve camilerimiz saldırılara maruz kalıyor.

Şimdilerde ise maalesef iktidarın olayı fark edememesi ile yeni ve kapsamlı bir 28 Şubat hazırlığı yapıldığı görülüyor. Efendimizin işaret ettiği gibi; “Tek millet olan küfür milleti” tek merkezden emir almışçasına saldırılara başladı. Bir taraftan “15 Temmuz Darbe Girişimi”ne karşı çıkan kesimlere tek tek operasyon çekilerek, Cumhurbaşkanı Erdoğan yalnızlaştırılırken (maalesef Erdoğan’da bu oyunu görmüyor) diğer taraftan alimler, cemaatler, camilere sistemli saldırılar ile yeni bir sürecin işareti veriliyor.

Bu tezgah haber bültenlerinden, savcılık soruşturmalarına kadar açık bir şekilde görülüyor. Ülke gündeminde durum bu iken, son zamanlarda Afrin Operasyonu’nu bahane eden kesimlerde ne ilgisi varsa, camilere saldırmaya başladılar. Almanya’da 3 camiye saldırı düzenleyen İslam düşmanı PKK taraftarları marifetmiş gibi, utanmazca saldırının videolarını yayınladı. Bu zihniyetin yerli figüranları da Batman’da harekete geçerek cami düşmanlığına başladılar.

İlk olarak sonradan sahte hesap olduğu açıklanan bir Twitter hesabı üzerinden “Batman Atatürk Parkı’na cami mi? Sinema mı? Yapılsın” şeklinde sözde anket ile bir provokasyon ve ayrıştırma teşebbüsü ile operasyon çekildi.

Hemen akabinde basına açıklama yapan sözde platform temsilcileri emir almışçasına Esentepe Camisi’ne karşı çıkarak; “halkın böyle bir talebi olmadığı, esas itibariyle halka bunun sorulmadığı ve cami ihtiyacı olmadığı vs.” şeklinde açıklamaları geldi. Halkında, STK’larında açıklama ve talepleri, benim gibi birçok köşe yazarının da Esentepe Camisi ile ilgili yazıları ortadayken bu açıklamaların yalan olduğunu açıklama yapanlarda, yayınlayanlarda aslında biliyordu. Zaten İLKHA ve Batman Rehber Gazetesi yaptıkları haberle bu yalanı ve cami düşmanlığını deşifre ettiler.

Peki, burada amaç neydi?

Burada algı operasyonu ile cami yapımını engellemek ve halka “işte buradayız” mesajı vermekti. Halkın talebi konusuna gelirsek; Bunların Yahudivari ve Stalinist zihniyetlerine göre, zaten sadece onlar ve onları destekleyenler halk olabilirdi. Onlar gibi düşünmeyenlerin bir önemi olamaz zaten…

Açıklamalarının ve cami düşmanlıklarının ters teptiğini gören bu zihniyet sahipleri, perşembe günü tekrar açıklama yaparak, cami karşıtı olmadıklarını belirterek, sözde “alternatif teklif” sundular. Birde “Esentepe’ye sahip çık!” mottosuyla açıklama yaptılar ki, Güler misin? Ağlar mısın?

Konuşacak ve halka verecek bir şeyi olmayan zavallı zihniyet sahipleri kalkmış camii için alternatif teklif sunuyor. Ne zamandan beri cami yapımına kominist ve ateist düşüncede olanlar karar verir oldu. Zihniyetleri zaten açıklamalarına da yansıdı; camiye “ibadet tesisi” diyorlar. Sanki turistik tesisten bahsediyorlar. Amaç burada halka algı yapmaktır. Beyler! Geçti o günler; artık halkı bu ucuz palavra ve oyunlarınızla kandıramazsınız. Camiler ALLAH’ın dininin ve Müslümanların merkezidir. Camileri ancak müminler imar eder. (El Bakara Suresi: 114 ve Tevbe Suresi: 17-18’e bakınız)

Sizin bu halka zarardan, kıyımdan başka verecek bir şeyiniz yok. Esentepe’ye sahip çıkmayı bırakın. Bu halka gölge etmeyin yeter. Sizlerin Sur, Nusaybin, Yüksekova, İdil, Şırnak ve diğer şehirlerimize nasıl sahip çıktığınızı bu halk çok iyi biliyor. İyisi mi siz başka yerlere sahip çıkın. Yazmama gerek yok, zaten biliyorsunuz! Wesselam…

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
169 gün önce
183 gün önce
239 gün önce
295 gün önce
331 gün önce
350 gün önce
392 gün önce
407 gün önce
687 gün önce
992 gün önce
1016 gün önce
1045 gün önce
1229 gün önce
1358 gün önce
1380 gün önce
1505 gün önce
1571 gün önce
1597 gün önce
1628 gün önce
1771 gün önce
1807 gün önce
1912 gün önce
1935 gün önce
2165 gün önce
2235 gün önce
2356 gün önce
2514 gün önce
2517 gün önce
2573 gün önce
2591 gün önce
2594 gün önce
2615 gün önce
2649 gün önce
2704 gün önce
2713 gün önce
2786 gün önce
2905 gün önce
2880 gün önce

RSS
© 2023 - Batman Basın
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=