Lütfen bekleyin..


Veysi DEMİR

“Batman ümmetin yüreğine su serpmiştir!”

25 Nisan 2017, 21:55 - Okunma: 2273

Peygamber Sevdalıları Platformu Batman Koordinatörlüğü Pazar günü Allah'ın Habibi, Resullerin serveri, alemlere rahmet olarak gönderilen,  tek önder ve örneğimiz Hz. Muhammed Mustafa'nın (sav) mübarek viladetinin miladi olarak yıldönümü münasebetiyle Batman Mevlid Alanı’nda görkemli bir program düzenledi.

“Hak ve Adalet Rehberi Hz.Muhammed (SAV)” adlı kutlu doğum etkinliği için her yıl olduğu gibi platform yetkili ve gönüllüleri canla başla çalıştılar. Yapılan algı operasyonları ve kirli propagandalara rağmen alanın hiç olmadığı kadar dolması kutlu doğum karşıtlarına güzel bir cevap oldu.

Program, Suriye Hafızlarından Vaiz Şeyh Münir’in Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Şeyh Münir’in muhteşem ses ve okuma tarzı ile gerçekten insan saatlerce Kur’an dinlemek istiyor. Etkinlik, Türkçe ve Kürtçe konuşmalar, Kürtçe Mevlid ve ilahilerden oluştu. Salâvat ve tekbirlerin hiç susmadığı programda, özellikle Efendimizin üzerine yazılan ilahi ve ezgiler seslendirildiği sırada coşku doruğa çıktı.

Mevlitte özellikle Peygamber Efendimizin babasının vefatını anlatan bölümde meydanı dolduran on binlerce Peygamber sevdalısı duygu seline kapıldı. 

Etkinliğe her zamanki güzel ve dokunaklı üslubuyla damga vuran İlahiyatçı-Yazar Mehmet Göktaş Hoca; “Batman Muhammedi aşkla yanan bir şehirdir. Batman şehirlerden bir şehir değildir. Batman imanın şahlandığı, Muhammedi sevdanın kaynağı bir memlekettir. Selam olsun Batman’a. Bağrından yiğitler, rehberler, liderler çıkaran Batman’a selam olsun. Bağrından seydalar, alimler çıkaran ve bu ülkeye yön veren Batman’a selamlar olsun. Batman aldığı kararlarla koyduğu tavırlarla vallahi ümmetin yüreğine su serpmiştir. İlmiyle, irfanıyla siyasetiyle bu ülkenin dengelerini değiştirmiştir, daha da değiştirecektir."şeklinde Batman’ın önemine vurgu yaptığı konuşması alanda büyük coşkuya neden oldu.

Kürtçe bir konuşma yapan Mahmut Kılınç Hoca da, Nisan ayının gelmesiyle beraber gönüllerin Muhammedi aşkla dolduğunu ve Hz Muhammed’i (S.A.V.)tarif etmenin mümkün olmadığını; dillerin, kalemlerin, övgülerin O’nu anlatmaktan aciz olduğunu kaydetti.

Mevlid Alanı'nda kurulan çadırlarda halka açık düzenlenen kermes, Peygamber aşığı halkın büyük ilgisiyle karşılaştı. Etkinlik alanında sağlık çadırından, kaybolan çocuklar için kurulan çadıra kadar her şey düşünülmüştü.

Peygamber Sevdalıları Platformu adına platform sözcüsü Mehmet Ali Altun, 10 maddelik manifesto niteliğindeki “Hak ve Adalet” konulu mesajı okudu. Ülkeyi yönetenlerin, bölge siyasetçileri ve yöneticilerinin bölge, ümmet ve dünya sorunlarına çözüm üreten bu 10 maddelik mesajı tek tek okunup dikkatlice irdelemesi ve gereği yapılmalarını acizane öneririz.

Kutlu doğum alanında yaşlı teyze ve amcaların muhabbet ve Peygamber aşkı ile özürlülerin yoğun ilgisi görülmeye değerdi. Birde gençlerin o rüzgar ve şiddetli toz fırtınasına rağmen çılgınca bir şekilde kule yapıp tevhid bayrağını dalgalandırmaları, halayları ve çocukların o heyecan ve sevinçleri unutulacak gibi değil.

Son olarak etkinliği düzenleyen Peygamber Sevdalıları Platformu Batman Koordinatörlüğü’nü mükemmel organizasyonu için tebrik ediyoruz. Bir program ancak bu kadar güzel bir şekilde yapılabilir. Emeği geçen tüm görevli, yetkili ve katılımcıları tebrik ediyor, cömertlerin en cömerdi Rabbimizden, karşılığını dünya ve ahirette kat kat vermesini niyaz ediyoruz…

Selam ve dua ile…

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
169 gün önce
183 gün önce
239 gün önce
295 gün önce
331 gün önce
350 gün önce
392 gün önce
407 gün önce
687 gün önce
992 gün önce
1016 gün önce
1045 gün önce
1229 gün önce
1358 gün önce
1380 gün önce
1505 gün önce
1571 gün önce
1597 gün önce
1628 gün önce
1771 gün önce
1807 gün önce
1912 gün önce
1935 gün önce
2165 gün önce
2235 gün önce
2356 gün önce
2514 gün önce
2517 gün önce
2573 gün önce
2591 gün önce
2594 gün önce
2615 gün önce
2649 gün önce
2704 gün önce
2713 gün önce
2786 gün önce
2905 gün önce
2880 gün önce

RSS
© 2023 - Batman Basın
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=